Dėl didelės darbų apimties Seimo "apkaltos" komisijos ketina prašyti Seimo pratęsti jų darbą iki gegužės 15 dienos.
Tokius nutarimų projektus Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo komisijų pirmininkas Kęstutis Masiulis. Tikimasi, kad jie bus priimti ketvirtadienį.
Seimo komisijos tyrimą atlikti ir išvadą parengti turėjo iki šių metų gegužės 1 d.
Parlamentinės komisijos spręs, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesus Seimo nariams Linui Karaliui ir Aleksandrui Sacharukui.
Dviejų komisijų išvados dėl parlamentarų L. Karaliaus ir A. Sacharuko bus surašytos maždaug ant 100 puslapių - po 50 kiekvienam, prognozuoja komisijų pirmininkas K. Masiulis.
Apkaltą inicijuojantys Seimo nariai mano, jog yra pagrindas daryti išvadą, kad Seimo nariai L. Karalius ir A. Sacharukas šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė duotą Seimo nario priesaiką.
Apkaltos iniciatorių nuomone, šių parlamentarų veiksmai diskredituoja ne tik jų, kaip Seimo narių, bet ir Seimo, kaip Lietuvos įstatymų leidžiamosios institucijos, autoritetą.
Apkaltos iniciatoriai mano, jog yra pagrindas įtarti, kad A. Sacharukas ir L. Karalius "veikė bendrai ir iš anksto susitarę", siekdami pridengti L. Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas.
Tuo tarpu A. Sacharukas ir L. Karalius mano, kad komisijos politikuoja.
"Aišku yra tai, kad esu padaręs statuto pažeidimą, o toliau yra grynas politikavimas ir susidorojimas", - žurnalistams yra sakęs A. Sacharukas.
L. Karalius į kolegų nemalonę pateko dėl to, kad atostogavo vykstant pratęstos Seimo sesijos posėdžiams. Tuo tarpu Seimo narys A. Sacharukas kelis kartus balsavo už išvykusį L. Karalių, primena ELTA.