Apgaule įgijęs didelės vertės svetimą turtą galės išvengti kalėjimo. Tai įteisino Seimas, priėmęs Baudžiamojo kodekso pataisas. Už jas balsavo 84 Seimo nariai, susilaikė 3.
Priimtos pataisos už apgaule įgytą didelės vertės svetimą turtą numato ne tik laisvės atėmimo bausmę, bet ir baudą: "Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba išvengė didelės vertės turtinės prievolės, arba ją panaikino, arba sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų".
Galiojančiame įstatyme už apgaule įgytą didelės vertės svetimą turtą numatyta tik laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų.
Kodekse taip pat pateiktas turto vertės išaiškinimas: turtas yra didelės vertės, kai jo vertė viršija 500 MGL dydžio sumą (buvo 250), ir nedidelės vertės - kai jo vertė viršija 2 MGL (buvo 1), bet neviršija 3 MGL dydžio sumos.
Taip pat nustatytos didesnės baudos už apgaule įgytą didelės vertės svetimą turtą: už baudžiamąjį nusižengimą - iki 75 (buvo numatyta skirti 50) MGL dydžio, už nesunkų nusikaltimą - iki 200 (vietoj 100) MGL, už apysunkį nusikaltimą - iki 300 (vietoj 200) MGL, už sunkų nusikaltimą - iki 400 (vietoj 300) MGL, už neatsargų nusikaltimą - iki 100 (vietoj 75 MGL) dydžio.
Pataisos buvo parengtos po to, kai Šilutės rajono apylinkės teismas priėmė sprendimą dėl neteisėto "Sodros" lėšų, skirtų motinystės pašalpoms, įgijimo dvejų metų laisvės atėmimu nubausti moterį, auginančią vienų metų vaiką.