Rašytojų sąjungos atstovų manymu, Permainų koalicijos parengtas krizės įveikimo planas yra tiesiogiai skirtas rašytojus išnaikinti. Tai rašoma antradienį Lietuvos rašytojų sąjungos (LRS) išplatintame pareiškime.

Jame teigiama, kad krizės įveikimo plane numatytos priemonės - patentų naikinimas, autorinių honorarų apmokestinimas 5 proc. tarifu, pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos naikinimas spaudai ir knygoms bei PVM įvedimas kultūros ir meno renginiams ir rašytojų veiklai - rašytojams atsilieps žymiai skaudžiau nei daugeliui kitų Lietuvos gyventojų.

Anot pareiškimo autorių, įgyvendinusi antikrizinį planą, valdžia sulaužytų tarp jos ir Lietuvos meno kūrėjų po Nepriklausomybės atkūrimo buvusį nerašytą susitarimą, pagal kurį, negalėdama deramai atlyginti už kūrėjų triūsą, valdžia bent jau buvo jiems suteikusi lengvatų.

Rašytojai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad projektinis finansavimas meno kūrėjų organizacijoms pastaraisiais metais tik mažėjo, antai Rašytojų sąjungai - nuo 330 tūkst. iki 185 tūkst. litų metams.

Atkreipę dėmesį į apverktiną meno kūrėjų padėtį, rašytojai taip pat siūlo ją, jų nuomone, pagerinti galinčias priemones: kainų įšaldymą, viršpelnių apribojimą, geometrinės progresijos gyventojų pajamų mokesčio įvedimą, pripažinimą, kad tik mokslininkai ir turintieji meno kūrėjo statusą gali gauti honorarus.

REKLAMA

Lietuvos rašytojų sąjunga - tai poetų, prozininkų, dramaturgų, vertėjų, kritikų ir literatūros mokslininkų asociacija Lietuvoje, vienijanti per 350 meno kūrėjo statusą turinčių narių. Joje yra ir užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių rašytojų. LRS skyriai veikia Kaune ir Klaipėdoje.

LRS turi savo leidyklą, biblioteką, klubą, kūrybos namus, periodinių spaudos leidinių - žurnalus „Metai“, „Vilnius" (anglų ir rusų kalbomis), savaitraščius „Literatūra ir menas“, „Nemunas“.

LRS nuo 1965 metų rengia tarptautinį poezijos festivalį Poezijos pavasaris bei leidžia šio renginio išvakarėse dienos šviesą išvystantį festivalio dalyvių almanachą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų