REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gerėjant pandemijos rodikliams Vyriausybė ruošia tolimesnius ribojimų švelninimus. Siūloma atsisakyti 15 kv. m. bendro ploto reikalavimo vienam lankytojui. Taip pat siūloma keisti užsieniečių atvyko į šalį tvarką.

Gerėjant pandemijos rodikliams Vyriausybė ruošia tolimesnius ribojimų švelninimus. Siūloma atsisakyti 15 kv. m. bendro ploto reikalavimo vienam lankytojui. Taip pat siūloma keisti užsieniečių atvyko į šalį tvarką.

REKLAMA

Prekybos vietose, esančiose uždarose erdvėse, iki šiol taikomas 15 kv. m. bendro ploto reikalavimas vienam lankytojui yra viena iš srautų valdymo priemonių.

„Atsižvelgus į besikeičiančią, bet neblogėjančią epidemiologinę situaciją, siūloma šio reikalavimo atsisakyti, paliekant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovui galimybę nustatyti asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi sąlygas ir kitus susijusius reikalavimus“, – rašoma teikiame nutarime.

Taip pat siūlomi pakeitimai dėl užsieniečių atvykimo į Lietuvą tvarkos.

„Atsižvelgiant į Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas dėl mažėjančių galimybių susisiekti su Rusijos Federacija oro transportu, Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos piliečiams bei jų šeimų nariams pageidaujant išvykti iš Rusijos Federacijos, užtikrinant galimybę jiems atvykti/grįžti traukiniu – numatant, kad asmenims, vykstantiems tranzitiniais traukiniais, turintiems atitinkamos srities ministro leidimą, leisti išlipti ir įlipti Lietuvos Respublikos teritorijoje“, – rašoma teikiamame dokumente.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl COVID-19 tyrimo reikalavimo.

Kartu iš šių užsienio valstybių atvykstantiems asmenims, numatyta taikyti išimtį dėl atvykimo į Lietuvos Respubliką, taip pat sudaromos sąlygos COVID-19 tyrimą atlikti atvykus į Lietuvos Respubliką, t. y., netaikant reikalavimo atvykstant turėti atliktą COVID-19 tyrimą.

REKLAMA

Dėl COVID-19 tyrimų persirgimo sertifikate.

2022 m. vasario 22 d. Komisijos deleguotojo reglamentu (ES) 2022/256, kuriuo dėl persirgimo pažymėjimų išdavimo remiantis greitaisiais antigenų tyrimais iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2021/953, nustatyta, kad COVID-19 greitaisiais antigenų tyrimais, kurie įtraukti į Sveikatos saugumo komitete suderintą bendrą ES greitųjų antigenų tyrimų sąrašą, galima remtis išduodant ES skaitmeninio COVID pažymėjimo formato tyrimo pažymėjimus.

„Atsižvelgiant į tai, tikslinamos Nutarimo nuostatos dėl reikalavimo dėl COVID-19 tyrimo atlikimo netaikymo asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis ne tik teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo, bet ir antigeno testo, įtraukto į Europos Sąjungos bendrą greitųjų antigenų tyrimų sąrašą rezultatu“, – rašoma nutarime.

Dėl šių pokyčių dar turės apsispręsti Vyriausybė penktadienio vakarą numatytame posėdyje, kuris turėtų vykti 18 val.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų