REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nustatyta 5986 nauji COVID-19 atvejai, 14 žmonių mirė

Papildyta 11.48 val.

Praėjusią parą nustatyti 5986 nauji COVID-19 atvejai, 14 žmonių mirė, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Praėjusią parą nustatyti 5986 nauji COVID-19 atvejai, 14 žmonių mirė, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

REKLAMA

Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu užsikrėtė 5103, antrą – 879, trečią – keturi žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1509 COVID-19 sergantys pacientai – maždaug pusšimčiu mažiau nei praėjusią parą, 81 iš jų – reanimacijoje. 

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje mažiausiai vieną kartą užsikrėtė 923,8 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė 8482 žmonės.

14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų sumažėjo ir siekia 2718 atvejų, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis siekia 47,2 procento ir taip pat kiek didesnis nei dieną prieš tai.

Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius po truputį mažėti pradėjo šių metų vasario pradžioje. Tuomet pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį 91 gyventojas paskiepytas pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, 366 gavo sustiprinančiąją. Iš viso per parą paskiepytas 661 žmogus.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,7 proc. gyventojų.

Vienas praėjusią parą nuo COVID-19 miręs asmuo buvo 30-39 metų amžiaus ir nebuvo pasiskiepijęs, du mirusieji priklausė 60-69 metų amžiaus grupei, trys – 70-79, šeši buvo 80-89 metų amžiaus, dar du buvo vyresni nei 90-ies. Iš viso nepasiskiepiję buvo devyni mirusieji iš 14.

REKLAMA

Pradinukams pamokų metu nereikės medicininių kaukių 

Nuo kovo 2-osios pradinukams per pamokas nebereikia dėvėti medicininių kaukių.

REKLAMA
REKLAMA

Nurodoma, kad vaikai mokykloje kaukes ir toliau privalės dėvėti, tačiau jų nebereikės pradinukams, „kai patalpoje yra tik tos pačios klasės vaikai“. 

Kiti epidemiologiniai reikalavimai – lieka. Ir toliau reikės organizuojant ugdymo procesą laikytis grupių, klasių atskyrimo principo – maksimaliai riboti skirtingose grupėse, klasėse esančių mokinių kontaktą tiek per pamokas, tiek per pertraukas.

Taip pat rekomenduojama vienos klasės, grupės mokiniams ugdymo veiklas, kurioms nereikia specializuotų patalpų, pavyzdžiui, laboratorijų, visą dieną organizuoti toje pačioje patalpoje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lieka ir nuostata, kad esant galimybei, skirtingoms klasėms, grupėms turėtų būti priskirti skirtingi įėjimai ir išėjimai, numatyti atskiri judėjimo maršrutai iki grupės, klasės, valgyklos, specializuotų kabinetų (patalpų), sanitarinių mazgų, persirengimo kambarių.

Privalomos kaukės mokyklose vyresniems mokiniams įvestos pernai lapkritį, o gruodį toks reikalavimas nustatytas ir pradinukams. Tai sukėlė dalies visuomenės protestą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tuomet teigė, kad kaukės vaikams buvo reikalingos, jog mokyklos nebūtų uždarytos ir mažiau gyventojų susirgtų, būtų guldomi į ligonines. 

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys praėjusią savaitę sakė, kad dabar gerėjant sergamumo COVID-19 situacijai apsaugos reikalavimai mokyklose bus peržiūrėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų