Alytiškė antrojo COVID-19 skiepo neims: sako sulaukusi neįprastos reakcijos, kuri, bijo, gali likti ilgam

Į portalą tv3.lt kreipėsi alytiškė Eglė (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas, – aut. past.), teigianti patyrusi itin retą reakciją į COVID-19 skiepą. Moteris sako, kad po skiepo jai sutino krūtis ir sutriko menstruacinis ciklas. Specialistai patvirtina gavę ne vieną panašų skundą, tačiau nei patvirtinti, nei paneigti ryšio su skiepu negali.

27-erių Eglė teigė esanti sunerimusi dėl savo sveikatos ir pasidalindama savo istorija nori įspėti kitas jaunas moteris.

Alytiškė pirmąja „Pfizer“ skiepo doze pasiskiepijo rugpjūčio 30 d., tačiau jau po kelių valandų pajuto, jos įsitikinimu, šalutinį skiepo poveikį – ištino visa krūtis.

„Visa tai tęsiasi iki dabar. Šiaip mano vienos krūties dydis C, o kita yra netgi D+. Taip pat mano menstruacijų ciklas tęsiasi jau antra savaitė, kas moteriai yra baisu. Kiek su pažįstamomis teko kalbėti, niekas su tokiais dalykais po skiepo nesusidūrė“, – sakė ji. 

Gydytojai reagavo skirtingai

Anot pašnekovės, susisiekus su šeimos gydytoja ši irgi sakė pirmą kartą girdinti apie tokį dalyką, tačiau neatmetė galimybės, kad greičiausiai tai gali būti šalutinė reakciją į skiepą.

Tiesa, apsilankiusi pas kitą gydytoją Eglė išgirdo, kad ji, matyt, išsigalvoja, jog tokia reakcija galėtų būti po skiepo.

Moteris teigė prieš tai kažkokių endokrininių ir panašių sutrikimų neturėjusi. Tiesa, prieš keturis mėnesius Eglė turėjo krūtinės mažinimo operaciją, po kurios ji kaip tik žinanti, kad abi krūtys turi būti vienodo dydžio.

Alytiškė svarstė, gal krūtis ištino dėl to, kad ir limfmazgiai kiek išdidėję.

„Bet jie tiek neištinsta, kad būtų toks efektas. O gydytoja liepė pasirodyti 17 d. ir žiūrės, kas ir kaip. Panašu, tai toks laukimo laikas – gal problema susitvarkys, o gal ne“, – sakė ji. 

Antrąja doze nesiskiepys

Pašnekovė pasakojo pati ėmusi domėtis, skaityti apie tai ir užsienio spaudoje radusi, kad toks dalykas nutinka labai retais atvejais, bet gali trukti iki 3 mėnesių ar net likti visą laiką.

„Dar turiu draugę, kuri gyvena Londone, ir jai tai jau tęsiasi antras mėnesis“, – teigė Eglė. 

Baimindamasi dėl savo sveikatos mergina šiuo metu antra skiepo doze skiepytis nesiruošia. Be kita ko, apie reakciją pranešė atsakingoms tarnyboms. 

„Nors su kiek draugių teko kalbėtis ir jos nepatyrė jokių nepageidaujamų reiškinių, vis tik norėtųsi pasidalinti tuo, kad tai vis tik nėra toks nekaltas dalykas. Tikrai nebuvau skeptikė prieš skiepus, reikėjo skiepytis. Antra dozė numatyta rugsėjo 20 d., bet kol kas negerėja, tai bijau, kad neliktų visam laikui“, – nuogąstavo Eglė. 

REKLAMA

Vaistų kontrolės tarnyba sulaukė kelių pranešimų

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) pavirtino gavusi kelis tokio pobūdžio pranešimų. Kaip nurodė Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja dr. Rugilė Pilvinienė, apie menstruacijų ciklo sutrikimus ar menstruacinio kraujavimo pobūdžio pokyčius po vakcinų nuo COVID-19 vartojimo yra pranešta ir iš kitų Europos šalių. 

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad nei vienos iš rinkoje esančių vakcinos informaciniuose dokumentuose nėra nurodytas nepageidaujamas poveikis, priskiriamas lytinės sistemos ir krūties sutrikimams. Tačiau sąsajos tarp vakcinacijos ir tokio pobūdžio sutrikimų nėra nei patvirtintos, nei paneigtos. 

Krūties padidėjimas toje kūno pusėje, kurioje buvo suleista vakcina, gali būti susijęs su limfos nutekėjimo sutrikimu, kurį galimai sukėlė pažasties limfmazgių padidėjimas, taip vadinamoji limfadenopatija. Limfadenopatija yra įrašyta į visų vakcinų nepageidaujamų reakcijų sąrašą  ir vienoms vakcinoms pasitaiko dažnai, kitoms – nedažnai“,  – aiškino ji. 

Kaip nurodė specialistė, atslūgus limfmazgio paburkimui, krūties padidėjimas turėtų praeiti. Vis dėlto tai, kokiu būdu vakcinos vartojimas galėtų daryti poveikį menstruacijų ciklui – neaišku.  

„Menstruacijų ciklo sutrikimus gali lemti labai daug veiksnių ir įrodymų, kad tokius sutrikimus gali sukelti COVID -19 vakcinos, stinga. Galbūt tokių duomenų atsiras vėliau“, – kalbėjo VVKT specialistė.

Ginekologė: reikalingas nuodugnus ištyrimas

Paklausta, ar girdėjusi apie tokias galimas reakcijas po skiepo, VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro vadovė prof. dr. Diana Ramašauskaitė teigė, kad kiekvienu atveju organizmo reakcija gali būti labai individuali.

„Ir norint įvertinti, ar tai tikrai yra skiepo pasekmė, ar yra kitų ligų išraiška, ar buvo dar buvo kažkokių papildomų rizikos veiksnių, geriausia, kad moteris pati kreiptųsi į ginekologą, kad būtų ištirta ir apžiūrėta. 

REKLAMA

Ir tada jau galima padaryti kažkokias išvadas. Nes nežinant visos klinikinės situacijos pasakyti, kad čia yra skiepo pasekmė, tai daugiau negu juokinga“, – komentavo specialistė.

Ji teigė, kad tokių šalutinių poveikių mokslinėje literatūroje nepateikiama.

Paklausta, ar galima šalutinė reakcija po skiepo menstruacijų ciklo sutrikimai, D. Ramašauskaitė svarstė, kad gal daugiau tam įtakos gali turėti ne pats skiepas, o nerimas, baimė dėl ciklo sutrikimo ir skiepijimosi.

„Žmonės yra įbauginti, tai klausimas, ar daugiau ne pati baimė sutrikdo ciklą. Kad pats skiepas tą padarytų, labai abejotina. Bet tam, kad būtų galima diskutuoti, pirmiausia, kaip minėjau, reikalinga nuodugni apžiūra, tyrimai“, – sakė ginekologė.


Rašyti komentarą...
.
...
2021-09-12 05:46:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daug kam pasireiškę šalutiniai poveikiai išliks.Todėl dėl skiepijimo privalomai negali būti. Reikia atsižvelgti į sveikatą.Kas atlygins už skiepų padarytą žalą? Šimonytė ir Prezidentas Nausėda tegul naikina karantiną ir privalomus skiepus.
Atsakyti
-20

Z
Zinoma
2021-09-12 06:45:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne, na tikrai juokinga skaityti tokios ,,specialistes,, dianos atsakymus. Gyveno sau mergina, su normaliais papais, su normaliu menstruaciniu ciklu, susileido vakcina ir.... tai su vakcina nesusije.
Atsakyti
-17

P
Po vakcinacijos..
2021-09-12 07:19:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gegužės pradžioje man buvo suleistas antras Pfizer skiepas. Po suleidimo dešimt dienų sunkiai sirgau: temperatūra, stiprus gerklės skausmas, užkimimas, sloga, dusulys, kosulys, tarsi su smailiu daiktu skausmas badė galvą. Po to prasidėjo antriniai šalutiniai vakcinos poveikiai: jau 5 mėnuo tinsta ir skauda čiurnos sąnariai. Lankiausi pas gydytojus ir jie pasakė, kad vakcina nauja, liga nauja, pagalbos nėra. Štai taip!
Atsakyti
-20

SKAITYTI KOMENTARUS (97)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų