Algirdas Butkevičius nekomentuoja kirčio dėl posto Seime

Antradienio naktį išrinkti keturi Seimo pirmininko pavaduotojai. Jais tapo Rima Baškienė, Arvydas Nekrošius, Gediminas Kirkilas bei Irena Degutienė.

Išrinkti premjero pareigas einantį A.Butkevičių parlamento pirmininko pavaduotoju neužteko balsų. Už jo kandidatūrą balsavo 66 politikai, prieš buvo 53, 14 susilaikė.

Tiek Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, tiek Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sakė, kad A.Butkevičiaus kandidatūra gali būti teikiama pakartotinai.

„Nepakako balsų. Buvo sutarimas, bet, matyt, nepakankamai atsakingai (laikytasi), ir įtariame, kad ir partnerių balsų (trūko), nes skaičiuojant, kiek trūko balsų, mano frakcija visa turėjo nebalsuoti, taip negali būti. Mes tarsimės, žiūrėsime rytoj blaivia galva, Seimas tik pradėjo darbą, dar turime galimybes išsitaisyti, Seimų istorijoj tai nieko naujo“, – po nesėkmingo balsavimo žurnalistams sakė I.Šiaulienė.

„Valstiečių“ vadovas R.Karbauskis neabejojo, kad pakartotinai teikiant A.Butkevičiaus kandidatūrą reikiamas balsų skaičius būtų surinktas.

REKLAMA

„Aš matau pagal skaičius, kad kyla klausimas, ar visi šimtu procentų balsavo, bet mes turime ketinimą rytoj (antradienį – BNS), jei bus toks sprendimas iš abiejų pusių, perbalsuoti dėl kandidato. (...) Mes bet kokiu atveju turime ramiai pašnekėti abiejose frakcijose, ir aš manau, kad perbalsuojant surinksime balsų daugumą“, – situaciją komentavo R.Karbauskis.

Jis pripažino, kad pavienių balsų „prieš“ galėjo būti tiek iš socialdemokratų, tiek iš „valstiečių“ frakcijų.

Tuo metu kiti Seimo pirmininko pavaduotojai patvirtinti didele balsų persvara. Už R.Baškienę balsavo daugiausia – 105 – parlamentarų, prieš buvo 15, susilaikė 14. I.Degutienė gavo 101 politiko palaikymą, prieš buvo 18, susilaikė 16.

G.Kirkilas išrinktas 96 parlamentarams balsavus „už“, 20 – „ prieš“ ir 19 susilaikius. Už A.Nekrošių buvo 82 Seimo nariai, prieš – 24, susilaikė 27.

R.Baškienę bei A.Nekrošių pareigas delegavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, A.Butkevičių bei G.Kirkilą – Socialdemokratų partija, I.Degutienę – didžiausią opozicinę frakciją turinti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

G.Kirkilas ir I.Degutienė Seimo vicepirmininkų pareigas ėjo ir praėjusios kadencijos Seime. Pirmininko pavaduotojai rinkti slaptu balsavimu.

Naujoji dauguma planuoja mažinti parlamento pirmininkų pavaduotojų skaičių nuo šiuo metu Seimo statute leidžiamų septynių iki penkių.

A. Butkevičius  A. Butkevičius nekomentuoja Seimo nepritarimo jo kandidatūrai į parlamento vadovybęLaikinasis premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevčius nekomentuoja parlamento nepritarimo jo kandidatūrai į Seimo pirmininko pavaduotojo pareigas ir teigia, jog toliau šią situaciją turės spręsti partijos prezidiumas.„Premjeras nekomentuoja šio sprendimo, bet kokiu atveju ši nominacija (A.Butkevičiaus kandidatūros į Seimo vicepirmininkus - red.) buvo Socialdemokratų partijos prezidiumo, todėl prezidiumas vėl turės rinktis ir spręsti ką nominuoti Seimo pirmininko pavaduotojo pozicijai“, - BNS A.Butkevičiaus komentarą perdavė jo atstovas spaudai Mindaugas Janulionis.Pasak jo, dėl prezidiumo sušaukimo spręs šią savaitę susirinksianti partijos valdyba.Antradienio naktį išrinkti keturi Seimo pirmininko pavaduotojai. Jais tapo Rima Baškienė, Arvydas Nekrošius, Gediminas Kirkilas bei Irena Degutienė.Išrinkti premjero pareigas einantį A.Butkevičių parlamento pirmininko pavaduotoju neužteko balsų. Už jo kandidatūrą balsavo 66 politikai, prieš buvo 53, 14 susilaikė.Tiek Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, tiek Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sakė, kad A.Butkevičiaus kandidatūra gali būti teikiama pakartotinai.R.Karbauskis pripažino, kad pavienių balsų „prieš“ galėjo būti tiek iš socialdemokratų, tiek iš „valstiečių“ frakcijų. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)" class="articlePhoto">

REKLAMA

Nepritarimas A.Butkevičiaus kandidatūrai - pamoka, sako A.Sysas

Seimo sprendimas nepritarti socialdemokratų vadovo laikinojo premjero Algirdo Butkevičiaus kandidatūrai į Seimo pirmininko pavaduotojus - pamoka, iš kurios reikia mokytis, o ne pradėti kaltųjų paieškas, sako socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas parlamentaras Algirdas Sysas.

„Manau, kad tai tam tikra pamoka mums, nes ne kaltų reikia ieškoti, o spręsti, ką reikia daryti. Tokia situacija Seime buvusi ir ne vieną kartą, yra galimybė teikti antrą kartą, reikia palaukti paties A.Butkevičiaus nuomonės“, - BNS antradienį sakė A.Sysas.

Anot jo, šį klausimą antradienį aptars Seimo socialdemokratų frakcija, valdyba.

„Vienos priežasties nėra, didžiausią įtaką tokiam sprendimui turėjo tai, kad A.Butkevičius dar yra ministras pirmininkas ir pirmą kartą bent jau mano darbo Seime istorijoje užimantis pareigas ir turėsiantis pareigas žmogus siūlomas į kitas pareigas. Bent jau aš šalininkas buvau ir siūliau neskubinti šio proceso, po mėnesio padirbėjus Seimui, A.Butkevičiui baigus vadovauti laikinajai Vyriausybei, būtų galima teikti jo kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus ir išsispręstų teigiamai“, - kalbėjo A.Sysas.

Apie tai, jog A.Butkevičius gali būti neišrinktas Seimo vicepirmininku, neoficialiai dar prieš balsavimą kalbėjo ir dalis socialdemokratų frakcijos narių.


Rašyti komentarą...
K
Kaip kitaip
2016-11-15 08:10:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaipgi,pasinaudos kareivio Šveiko nuotykiais... Reikia gydyti klizma kol praeis galvos skausmas -rinkti tol ,kol Butkevičius bus išrinktas.
Atsakyti
0

J
Je
2016-11-15 09:56:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Je ,svarbu kaip daro ir kas tai švariai atlieka. Butkevičiumi nepasitikima niekur...
Atsakyti
0

O
Ordinatė
2016-11-15 13:11:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keistas dalykas, kad tik po šių Seimo rinkimų socialdemokratai prabudo ir pasibaisėjo - kokį prastą partijos vadovą ir premjerą tiek laiko pakentė. Aš, eilinis kaimo politikierius, jau prieš 4 metus baisėjausi Butkevičiaus "aliošiškumu". Nei charakterio, nei pastovumo, nei iškalbos. Vienintelis dalykas, ką jis visus 4 metus darė nuosekliai, buvo savo vyriausybės nesėkmių teisinimas A.Kubiliaus paliktu "paveldu", atkakliai nutylint tą faktą, kad tas "paveldas" atsirado sunkios ekonominės krizės sąlygomis. Ir keistas dalykas - net nebandė nors ką iš to "paveldo" pakeisti (atšaukti "naktinių posėdžių" nutarimus ir pan.). Žodžiu, politinis nevykėlis, per fatališką nesusipratimą patekęs į partinės ir valstybinės valdžios aukštumas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų