• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atsižvelgiant į sudėtingą šalies kūrėjų situaciją, prekybos centrai „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose pusę metų, iki lapkričio mėnesio pabaigos, leisti tik Lietuvos autorių sukurtą ir atliekamą muziką.

Atsižvelgiant į sudėtingą šalies kūrėjų situaciją, prekybos centrai „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose pusę metų, iki lapkričio mėnesio pabaigos, leisti tik Lietuvos autorių sukurtą ir atliekamą muziką.

REKLAMA

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, ši iniciatyva prisidės prie pagalbos kultūros sektoriui suteikiant paramą vietos muzikantams.

„Šiuo sudėtingu metu norime pagelbėti Lietuvos muzikantams prekybos centruose pusę metų grodami vien tik jų sukurtą muziką įvairiomis kalbomis. Tikimės, kad tai, kad visos lėšos už prekybos centruose transliuojama muziką atiteks tik Lietuvos autoriams, bent kažkiek sušvelnins krizės padarinius jiems“, – pranešime cituojamas „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas.

Prekybos centrų sprendimas groti tik vietinių kūrėjų muziką suteiks galimybę muzikantams gauti papildomus honorarus.

Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA), paskirstanti atlyginimus atlikėjams bei muzikos įrašų gamintojams, palaiko šią iniciatyvą. Ji pabrėžia, kad prekybos centruose skambanti lietuviška muzika bus reikšminga parama šalies atlikėjams. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tai reikšmingas palaikymas visiems muzikos kūrėjams Lietuvoje. Šiuos prekybos centrus aplanko daugybė žmonių, todėl džiaugiamės galimybe savo muzika pasiekti tokio dydžio auditoriją, būti išgirsti, taip pat gauti ir finansinį atlygį. Tai ypač svarbu šiuo sudėtingu metu, kai negalime rengti koncertų ir pasirodymų. Man pačiam teko atšaukti vieną didžiausių savo koncertų“, – pasakoja atlikėjas Justinas Jarutis. 

REKLAMA

Muzikantas priduria, kad ir pats ieško būdų, kaip palaikyti lietuvišką muziką – jis sugalvojo iniciatyvą suorganizuoti lietuviškos muzikos ketvirtadienį. Kiekvieną ketvirtadienį J.Jarutis teigia klausysiantis tik mėgstamos lietuviškos muzikos ir tokiu būdu paraginsiantis tą patį daryti savo kolegas bei visus šalies gyventojus. 

Atlikėjas Donatas Montvydas šį prekybos centrų žingsnį vertina kaip didžiulę pagarbą Lietuvos muzikantų kūrybai, mat jo lankytojai, girdėdami skambančią muziką, prisimins vietinius atlikėjus ir atsigręš į jų kuriamą muziką. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra pareiškimas, kad mūsų kuriama muzika yra gera, kokybiška ir reikalinga. Atstovaudamas lietuvišką muziką ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, galiu pasakyti, kad atlikėjams yra labai svarbus palaikymas savoje šalyje. Būti scenoje ir atlikti savo kūrinius prieš pilnas žiūrovų sales – tai mūsų meilė ir aistra, mūsų savirealizacija. Dabar nelieka nieko kito, kaip tik laukti, kai ir vėl galėsime grįžti į sceną“, – tikina D. Montvydas.

Tokia pati iniciatyva – prekybos centre groti tik vietos atlikėjų muziką – vyksta ir Latvijoje esančiame prekybos pramogų centre „Akropole“. Ten Latvijos kūrėjų muzika skambės iki karantino pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų