„Informuoju, kad pateikiau dokumentus konkursui į LRT generalinio direktoriaus pareigas“, – pirmadienį pranešė A. Zabarauskas.
LRT tarybai pateiktoje penkerių metų programoje komunikacijos specialistas rašo, kad nacionalinis transliuotojas nuo 2018 metų „padarė reikšmingą pažangą visose svarbiausiose veiklos srityse – turinio įvairovėje ir kokybėje, žiniasklaidos grupės kanalų plėtojime, organizacijos valdysenoje ir auditorijos pažinime, tačiau <...> LRT įgytas pagreitis gali būti prarastas“.
A. Zabarausko manymu, LRT neužtenka kurti turinį ir pateikti jį tarp vartotojų populiarose platformose. Todėl komunikacijos strategas pasiūlys naują programą.
„Nelaimėti nebijau, nes vien galimybė išsakyti savo pasiūlymus tokiu formatu, turės vertės nacionaliniam transliuotojui. To pirmiausia ir siekiu“, – teigė kandidatas į LRT vadovus.
Vvis dėlto, jei LRT taryba pasirinks kitą narį, A. Zabarauskas žada grįžti į komunikaciją.
„Po to, kai LRT taryba susipažins su kandidatų programomis ir išklausys jų pristatymų, ketinu paskelbti savo programą ir CV viešai, jei tai pasitarnaus skaidrumui ir mūsų visų susikalbėjimui“, – tikino G. Nausėdos komunikacijos komandoje dirbęs strategas.
Kaip pasakoja pats kandidatas, LRT prasidėjo jo, tada dar žurnalisto, karjera, kuri tęsėsi iki magistrantūros studijų Jungtinėje Karalystėje.
„Pasirinkau nacionalinį transliuotoją 1996 metais po abitūros Belgijoje ir formavausi redakcijose, studijose, montažinėse, radijo ir TV naujienų tarnybų komandose.
2002 m. padariau prielaidą, kad gerų žurnalistų Lietuvai pakanka, tačiau, kad nacionalinis transliuotojas būtų „kaip BBC“, reikia ir gerų vadybininkų.
Praėjęs atranką ir pelnęs Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų ministerijos finansavimą, išvykau studijuoti verslo valdymo magistrantūroje.
Apsigynęs strateginių pokyčių valdymo magistro laipsnį į LRT negrįžau, bet dabar matau galimybę pasidalinti tuo, ką sukaupiau per devyniolika metų dirbdamas ir vadovaudamas konsultavimo versle“, – prisiminimais dalijosi A. Zabarauskas.
Atplėšus vokus LRT vadovo konkurse lieka šeši neįvardijami pretendentai
Kandidatų, pareiškusių norą vadovauti Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT), pavardės neatskleidžiamos, nors pirmadienį atplėšti jų konkursui pateikti vokai.
Kaip BNS informavo LRT atstovė spaudai Miglė Savickaitė, visų kandidatų pristatyti dokumentai bus analizuojami, nė vieno paraiška neatmesta kaip neatitinkanti reikalavimų.
Kol kas neskelbiama, kas siekia LRT generalinio direktoriaus posto. M. Savickaitės teigiu, kai kurios pavardės, jeigu kandidatai pageidaus, ir paaiškėjus nugalėtojui, gali būti neskelbiamos dėl duomenų apsaugos ir konfidencialumo.
„LRT taryba privalo užtikrinti dalyvaujančiųjų konfidencialumą, pavardės negali būti viešinamos, nebent kandidatai patys nuspręstų kitaip ir patys pasiskelbtų, kad dalyvauja konkurse“, – BNS teigė LRT atstovė.
Pasak LRT tarybos vadovo, Kauno technologijos universiteto rektoriaus Eugenijaus Valatkos, daugiau informacijos apie kandidatus bus pateikta vėliau, kai tarybos nariai susipažins su jų programomis.
„Kai susipažinsime su pateiktais dokumentais ir veiklos gairėmis, tada bus galima plačiau kokią nors nuomonę turėti (...) Be abejo, visi turi vienokią ar kitokią patirtį“, – teigė E. Valatka.
Jo teigimu, kovo 21-ąją LRT tarybos uždarame posėdyje kandidatai pristatytas savo programas.
Viešai apie savo kandidatavimą paskelbė tik dabartinė vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.
Prieš penkerius metus vadovauti LRT išreiškė norą 12 pretendentų, o prieš dešimt metų – septyni.
M. Garbačiauskaitė-Budrienė penkerių metų kadenciją pradėjo 2018-ųjų balandžio 4-ąją. LRT generalinį direktorių viešojo konkurso būdu skiria LRT taryba.