Aiškėja naujos detalės VMI vadovo istorijoje R. Kurlianskio komentaras

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkas Dainoras Bradauskas, dėl kurio galimai korupcinės veiklos Finansų ministerija pradėjo tarnybinio nusižengimo tyrimą, įtariamas neteisėtu poveikiu VMI atliekamiems didžiausių verslo grupių „MG Baltic“ ir „Vilniaus prekyba“ finansiniams patikrinimams.

„Tegul Dainoras komentuoja, aš nieko nekomentuosiu“, - tv3.lt komentavo Raimondas Kurlianskis.

BNS žiniomis, vienas pagrindinių teisėsaugos Finansų ministerijai perduotų epizodų susijęs būtent su D.Bradausko ir „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio ryšiais ir susitikimais, derinant veiksmus dėl vykdomų tyrimų.

Neoficialiomis žiniomis, D.Bradauskas, neužilgo po to, kai 2015 metų balandį pradėjo vadovauti VMI, asmeniškai ne kartą yra susitikęs su R.Kurlianskiu, šiuose neskelbtuose susitikimuose buvo aptariami VMI atliekami tyrimai stambių verslo grupių – „Vilniaus prekybos“, „MG Baltic“ – atžvilgiu.

Įtariama, kad D.Bradauskas ir R.Kurlianskis galėjo tartis, kaip paveikti šiuos tyrimus atliekančius VMI darbuotojus, be to, D.Bradauskas, įtariama, mainais už R.Kurlianskio žadėtą politinę paramą D.Bradauskui, galėjo dalintis VMI tyrimų informacija, tarėsi dėl palankios ir abipusiai priimtinos šių tyrimų baigties.

Tiria galimas mokesčių vengimo schemas

Įtariama, kad D.Bradauskas galėjo kai kurių svarbių tyrimų eigą derinti ir su buvusia „Vilniaus prekybos“ grupės valdybos nare Diana Dominiene.

VMI nuo praėjusių metų vasaros tiria galimas mokesčių vengimo schemas „Vilniaus prekybos“ grupėje. Šiame tyrime VMI bendradarbiauja ir su Latvijos bei Estijos mokesčių inspekcijomis. Ikiteisminį tyrimą dėl VP grupės įmonių ir jos akcininkų veiklos atliko ir Lietuvos Generalinė prokuratūra, tačiau šiemet rugpjūtį jis buvo nutrauktas nenustačiusi pažeidimų.

VMI pernai rudenį skelbė taip pat atliekanti „MG Baltic“ prezidento ir vienintelio akcininko Dariaus Mockaus bei keturių koncerno įmonių patikrinimus.

Didžiausioje 2016-ųjų politinės korupcijos byloje buvo apklausta „Vilniaus prekybos“ pagrindinio akcininko Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamos bendrovės „Bertona Holdings Limited“ Lietuvos skyriaus vadovė D.Dominienė. Ji teigė, kad buvo apklausta dėl pažinties su papirkinėjimu tame tyrime įtariamu R. Kurlianskiu.

REKLAMA

R.Kurlianskis įtariamas politikų Vytauto Gapšio ir Eligijaus Masiulio papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi.

Anot Finansų ministerijos, STT pateikė informaciją dėl D.Bradausko galimo tam tikrų verslo grupių protegavimo, naudojimosi tarnybine padėtimi tam tikriems verslo subjektams teikiant neviešą informaciją apie kitus verslo subjektus bei fizinius asmenis, su tam tikrų verslo grupių atstovais aptariant VMI ir teisėsaugos institucijų atliekamas tyrimus jų atžvilgiu bei konkrečius veiksmus tam tikrų verslo subjektų naudai.

Finansų ministras nelinkęs atskleisti daugiau

Finansų ministras Vilius Šapoka kol kas nekomentuoja, kokioms konkrečiai verslo grupėms galėjo būti palankūs nuo pareigų nušalinto D. Bradausko sprendimai. Tai, pasak jo, bus galima atskleisti po D.Bradausko veiklai ištirti sukurtos specialios ministerijos komisijos išvadų.


Rašyti komentarą...
B
Birutė
2017-01-09 13:40:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, štai ... Kaip ta Lietuva gali išgyventi ... ogal norima viską perimti į savųjų rankas , o visi kiti - emigracijon
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų