Kaip pranešė Policijos departamentas, apie 20 val. Vilkių kaime, sodybos tvenkinyje nuskendo mažametis, gimęs 2022 metais.
Atvykę greitosios medicinos pagalbos darbuotojai jį gaivino, tačiau vaiko gyvybės išgelbėti nepavyko, jis mirė.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Veiviržėnų seniūnijos, kuriai priklauso Vilkių kaimas, seniūnė Edita Sluckienė žurnalistams teigė, kad nelaimingo įvykio metu mažametis vaikas laiką leido savo senelių namuose.
Tai buvo antra tokia nelaimė pastarąją parą.
Jurbarko rajone trečiadienio vakarą paskendo mažametė mergaitė.
Pranešimas apie Girdžių seniūnijoje, Drebulynės kaime, įvykusią nelaimę buvo gautas 21.59 val.
Anot Marijampolės apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyriausiojos specialistės Gintarės Navickaitės, apie nelaimingą įvykį pranešė nuskendusio vaiko šeimos narys.
Kai atvyko ugniagesiai, vaikas jau buvo ištrauktas iš sodybos tvenkinio. Policijos pareigūnai gaivino vaiką, dirbtinį kvėpavimą bandė atlikti ir ugniagesiai gelbėtojai, iki atvyko greitosios medikai.
Pastarieji tęsė gaivinimą, Medikai vaiką gaivino 17 minučių, tačiau išgelbėti vaiko gyvybės nepavyko, Eltą informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Aplinkybes aiškinasi ir vaiko teisių apsaugos gynėjai
Nuoširdžią užuojautą dėl tragiškai žuvusių mažamečių vaikų artimiesiems reiškia ir vaiko teisių gynėjai. Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gintarė Noliūtė teigė, jog apie nelaimingą įvykį Drebulynės kaime vaiko teisių gynėjams pranešė policijos pareigūnai.
„Vos tik gavę pranešimą, vaiko teisių gynėjai nuvyko į įvykio vietą, susitiko ir pabendravo su šeimos nariais, pasiūlė jiems skubią pagalbą bei pasirūpino vaikų saugumu. Šiuo metu visi šeimoje augantys vaikai yra saugioje aplinkoje, juos prižiūri ir rūpinasi artimieji“, – žurnalistams komentavo G. Noliūtė.
Jos teigimu, vaiko teisių gynėjai aiškinasi situaciją ir siekia įvertinti, kokią tolimesnę pagalbą reikėtų suteikti šeimai.
Ji prideda, kad žuvusios mergaitės šeimai anksčiau jau yra prireikę vaiko teisių gynėjų inicijuotos pagalbos.
„Tolimesnes minėto įvykio aplinkybes, susijusias su tėvų blaivumo nustatymu ir vaikų priežiūrą nelaimės metu, aiškinsis teisėsaugos atstovai“, – teigė G. Noliūtė.
Apie nelaimingą įvykį Vilkių kaime vaiko teisių gynėjai sužinojo iš viešojoje erdvėje pateiktos informacijos. Siekdami išsiaiškinti daugiau įvykio aplinkybių bei įvertinti pagalbos poreikį netektį patyrusiai šeimai, vaiko teisių gynėjai kreipėsi į policijos pareigūnus.
Ragina būti atidiems prie vandens
Vaiko teisių gynėjai ragina tėvus, senelius ir kitus suaugusiuosius, kurie prižiūri vaikus, būti ypač dėmesingiems, leidžiant laiką prie vandens, kad būtų tinkamai pasirūpinta vaikų saugumu.
„Nuolatinis suaugusiųjų budrumas ir greita reakcija yra būtini ne tik tais atvejais, kai išvykstama poilsiauti su vaikais prie jūros, ežero ar upės, bet ir tuomet, kai vaikas kasdien leidžia laiką namų teritorijoje, kurioje yra tvenkinys, baseinas, ar kita maudynių vieta“, – sako G. Noliūtė.
Todėl primenama, kad suaugusieji nuolatos būtų šalia smalsių ir judrių mažamečių vaikų, kadangi jie gali lengvai įkristi, paslysti, pargriūti ar išsigąsti vandens bangavimo ir gylio.
Svarbu pasirūpinti ir vyresnių vaikų saugumu. Su jais reikėtų aptarti saugaus elgesio vandenyje taisykles ir susitarti, kada ir su kuo galima eiti maudytis.
„Siekiant, kad vasaros pramogos dovanotų tik džiugias emocijas ir gražius prisiminimus, tėvams svarbu aklai nepasikliauti savo vaikų amžiumi, branda ar plaukimo sugebėjimais. Geriau visuomet įvertinti galimą riziką ir stengtis kuo daugiau palaikyti vaikui draugiją vandenyje ir prie vandens – kartu maudytis, žaisti, tyrinėti – taip bus ne tik smagiau, bet ir saugiau“, – pabrėžia G. Noliūtė.
Ji akcentuoja, kad net ir trumpam nukreiptas dėmesys nuo vaiko ar saugių aplinkos sąlygų vaikui trūkumas, gali virsti nelaimingu atsitikimu.
Ypatingą dėmesį skirti vaikams ragina ir priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovai.
Jų teigimu, reikia užtikrinti, kad vaikai nesimaudytų vieni, kadangi skęstama yra ypač greitai.
Vaiko teisių gynėjai primena, kad pagal saugaus elgesio taisykles, vaikai iki 14 metų turėtų maudytis kartu su suaugusiu žmogumi ir būti prižiūrimi, leidžiant laiką prie vandens telkinių.
O prie vandens telkinio pastebėjus be priežiūros paliktus vaikus, kuriems galimai kyla pavojus, gyventojai raginami nelikti abejingi ir apie tai pranešti vaiko teisių gynėjams arba policijos pareigūnams.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!