Valdančiajai koalicijai priklausančios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininkas Artūras Zuokas pareiškė pritariantis prezidento Valdo Adamkaus sprendimui grąžinti parlamentui pakartotinai svarstyti laikinojo mokesčio už juridinių asmenų valdomus automobilius bei pensijų reformos pataisų įstatymus.
Antradienį išplatintame A.Zuoko pranešime spaudai teigiama, kad mokesčio už automobilius įvedimas neduos siekiamo rezultato, bet padarys žalos verslui.
LiCS pirmininkas pareiškė pritariąs valstybės vadovo nuomonei, kad naujo mokesčio įsigaliojimas nuo sausio 1 d., kaip siūlė Vyriausybė ir priėmė Seimas, „pažeidžia konstitucinį teisinio tikrumo ir saugumo principą“.
Kalbėdamas apie priimtas pensijų reformos pataisas, A.Zuokas tvirtino manąs, kad jos ribos žmonių pasirinkimą ir susilpnins pasitikėjimą valstybe.
Tačiau A.Zuokas antradienį kalbėdamas su BNS tiesiai neatsakė, ar balsuodamas Seimo salėje parems prezidento veto.
„Mes tarsimės su koalicijos partneriais, nes jaučiame atsakomybę ir žinome, kokios įtakos turėtų tokie sprendimai, nes tai biudžetui kainuotų milijardą litų. Esu įsitikinęs, kad bendromis koalicijos partnerių ir opozicinių partijų pastangomis rasime mažiau skausmingų būdų kaip subalansuoti biudžetą“, - BNS sakė A.Zuokas.
Prezidentas pirmadienį pasirašė kitų metų biudžetą bei jį lydinčius įstatymus, išskyrus du. Seimui jis grąžino svarstyti iš naujo Įmokų į pensijų fondus mažinimo ir Juridinių asmenų automobilių mokesčio įstatymus.
„Esu tvirtai įsitikinęs, kad valstybė turi vykdyti savo įsipareigojimus „Sodros“ įmokų gavėjams ir tiems, kurie patikėjo valstybės pradėta pensijų reforma ir savarankiškai ėmė kaupti lėšas ateičiai. Raginu Seimą apsvarstyti, ar nėra kitų mažiau žalingų būdų tesėti žodį maždaug 1 mln. šalies gyventojų“, - prezidentą citavo atstovė spaudai Rita Grumadaitė.
Seimo priimtame įstatyme numatoma, kad nuo 2009 metų sausio mėnesio pradžios juridinių asmenų automobiliai vienerius metus būtų apmokestinami 150 litų mėnesiniu mokesčiu. Tai leistų valstybės biudžetui kitąmet papildomai gauti apie 300 mln. litų pajamų.
Pensijų reformos pataisos valstybės biudžetą turėtų papildyti apie 600 mln. litų.
Norint priimti prezidento vetuotą įstatymą reikia ne mažiau kaip pusės - 71 iš 141 - Seimo narių balsų „už“.