Seimo vicepirmininkas, socialdemokratas Algirdas Sysas sako, kad, Seime balsuojant dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo buvusiai Kauno apygardos teismo teisėjai Neringai Venckienei, politinių mainų nebus, ir prognozuoja, kad šis klausimas bus išspręstas lengviau, nei buvo Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho atveju.
Trečiadienį interviu "Žinių radijui" politikas sako negirdėjęs, kad Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Premjeras Algirdas Butkevičius N. Venckienei būtų žadėjęs paramą balsuojant dėl jos neliečiamybės atėmimo, nors jo pozicija dėl Garliavos įvykių kartais buvusi dviprasmiška.
A. Sysas prognozavo, kad N. Venckienės atveju situacija bus lengvesnė negu Darbo partijos lyderio V. Uspaskicho.
"Pajėgumai, kurie buvo mesti vienu ir kitu atveju, žymiai skiriasi. Čia (V. Uspaskicho teisinio imuniteto panaikinimo atveju, - ELTA) buvo daug subtilesnė situacija, visgi koalicijos partneriai, su kuriais reikia dirbti Lietuvai, žmonėms, o ne kokį nors verslą daryti. Šiuo atveju tai yra kolegė, bet papildomos paramos iš "Drąsos kelio" mums nereikia", mainų nebus", - dėstė Seimo vicepirmininkas.
ELTA primena, kad Premjeras A. Butkevičius atmeta Seimo narės, partijos "Drąsos kelias" lyderės N. Venckienės teiginius, esą jis jai žadėjęs paramą per balsavimą dėl jos teisinės neliečiamybės panaikinimo, ir pabrėžia, kad asmens kaltumą ar nekaltumą turi išsiaiškinti už tai atsakingos institucijos.
Gruodžio pabaigoje generalinis prokuroras Darius Valys pasirašė kreipimąsi į Seimą, prašydamas sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narę N. Venckienę, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę. Panaikinti N. Venckienės imunitetą prašoma ikiteisminių tyrimų metu gavus duomenų apie N. Venckienės galimai padarytas nusikalstamas veikas.
Ikiteisminių tyrimų duomenimis, N. Venckienė 2010 m. lapkričio 17 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą, nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti globojamą mergaitę jos motinai Laimutei Stankūnaitei; 2012 metų gegužės 17 d. trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą; piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką; panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui.
Pagal Konstituciją ir Seimo statutą, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.
"Drąsos kelio" lyderės N. Venckienės teisinio imuniteto klausimą Seimas ketina svarstyti kitą savaitę.
Eltos korespondentė Virginija Vervečkaitė