• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybės derybininkas su Europos Komisija Aleksandras Abišala mano, jog neįvykęs referendumas dėl Ignalinos AE tolesnės veiklos neturės „geros“ įtakos Vyriausybės deryboms su Europos Komisija dėl jos veiklos pratęsimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Sunku pasakyti (kokios IAE darbo pratęsimo perpspektyvos -aut.), dabar reikia pagalvoti, pasižiūrėti, kur esame. Šią savaitę vyksta ES viršūnių taryba ir pasižiūrėsime, kaip tai atrodys. Visi argumentai seniai surinkti, pateikti, galioja, problemos nuo to, kad referendumas pasisekė ar nepasisekė, nesikeičia, su jomis riekia dorotis ir spręsti. Kaip ir iki šiol, mes nematėme gerų trumpalaikių priemonių (energetikos saugumo – aut.) galimybių - 2010-2013 metų laikotarpiu, taip ir dabar nematome ir tiesiog reikia tuo įtikinti partnerius Europos Sąjungoje“, - Lietuvos radijui pirmadienį kalbėjo Vyriausybės derybininkas ambasadorius A.Abišala.

REKLAMA

Kiek anksčiau is teigė, kad Vyriausybė toliau tęs pradėtą darbą.

„Rekomenduosime Vyriausybei tęsti tą pačią liniją - siekti jėgainės veiklos pratęsimo iki 2012-2013 metų, kol atsiras alternatyvų“, - BNS sakė A.Abišala.

Premjeras Gediminas Kirkilas mano, jog nepaisant neįvykusio referendumo dėl Ignalinos atominės elektrinės tolesnės veiklos, Vyriausybei pavyks susitarti su Europos Komisija ir pasiekti norimo rezultato.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak G.Kirkilo, realiausia alternatyva, kurios siekia Vyriausybė, yra elektros tiltas į Švediją.

„Jeigu Vadovų Taryba (spalio 15-16 dienomis – aut.) pavestų Europos Komisijai svarstyti tokį variantą, jog galima laikinai pratęsti antrojo bloko veikimą iki tol, kol bus kitos alternatyvos, tarp kurių, aš sakau, realistiškiausia yra „Swedlit“. Tokio sprendimo mes ir siekiame“, - spaudos konferencijoje pirmadienį sakė premjeras.

Tačiau, jo teigimu, kol kas Lietuvai nesiūloma jokia alternatyva, išskyrus tai, kad EK prezidentas pažadėjo asmeniškai rūpintis, kad greičiau būtų statomi tiltai į Lenkiją, į Švediją. Todėl Lietuva tvirtina, kad ji ketina pratęsti jėgainės veiklą iki 2012 metų vidurio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išankstiniais duomenimis, į referendumą dėl Ignalinos atominės elektrinės veiklos pratęsimo po 2009 metų sekmadienį atėjo 47,90 proc. galinčių balsuoti piliečių - per mažai, kad referendumas būtų laikomas įvykusiu.

88,64 proc. dalyvavusių referendumą šalies gyventojų pasakė „taip“ Ignalinos jėgainės veiklos pratęsimui iki bus pastatyta nauja elektrinė.

Pagal įsipareigojimus ES stojimo sutartyje Lietuva privalo 2009-ųjų pabaigoje uždaryti vienintelį šiuo metu veikiantį Ignalinos AE reaktorių, kuris Vakaruose laikomas nesaugiu. Pirmasis reaktorius buvo uždarytas 2004-ųjų pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų