Perkantieji NT neprašovė: skaičiuoja, kiek uždirba nuomojantys butus

Kur investuoja pinigų turintys lietuviai ir kas praėjusiais metais atnešė didžiausią pelną? Pasirodo, pelningiausia buvo investicija į nekilnojamąjį turtą, skirtą nuomai. Tačiau, ekonomistai sako, kad kalbėti apie ilgalaikes investicijas gali retas lietuvis. Lietuviai Europoje vis dar pasižymi, kaip daugiau išleidžiantys negu uždirbantys.

Lietuvos investicijų indekso tyrimai rodo, kad pernai labiausiai apsimokėjo investuoti į būstą. Lietuvoje nekilnojamojo turto pardavimai gerokai šoktelėjo į viršų. Ir tie, kas investavo į nekilnojamąjį turtą, tikrai neapsiriko.

„Tai sėkmingiausia investicija Lietuvoje būsto nuomai. Tokia investicija pakilo vidutiniškai apie 4 procentus per metus. Panašiai ir iš nuomos pajamų“, – pasakojo „INVL Asset Management“ atstovas Vaidotas Rūkas.

REKLAMA

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gyvenimas „degtukų dėžutėje“: kaip atrodo Vilniuje nuomojami miniatiūriniai butai

Tiesa, ekonomistai pabrėžia, kad būsto įsigijimas gyvenimui – ne investicija. Tačiau turėdami lėšų antram, trečiam būstui įsigyti, lietuviai perka jį, o kitomis investicijų sritimis vis dar domisi vangiai.

„Populiariausia investicija Lietuvoje yra nekilnojamasis turtas, nes tai yra tarsi lengviausiai suprantama. Greičiausiai tai yra pasekmė to, kad buvo sukurtas tam tikras mitas, praeitis padiktavo, kad per paskutinius penkiolika metų nekilnojamas turtas stipriai brango“, – kalbėjo ekonomistas Marius Dubnikovas.

Tiesa, investicinę grąžą tautiečiai gauna ir iš kitų sektorių. Per praėjusį dešimtmetį lietuviai investavo ir į indėlius, akcijas, ir obligacijas.

„Praėję metai nebuvo sėkmingi akcijų rinkai, tačiau jeigu žiūrėtume ilgesnį laikotarpį, penkerius metus, arba dešimties metų laikotarpyje, akcijos buvo sėkmingiausia turto klasė arba investicija“, – teigė V. Rūkas.

Nors lietuviai ir išmėgina įvairias investicijas, daugumai Lietuvos gyventojų, pasak ekonomistų, reiktų pasimokyti elementaraus taupumo. Jo stoka bene labiausiai esą atsiskleidė per buvusią 2008–2009-ųjų krizę. O ekonomikai stiebiantis į viršų, lietuvių taupumas tik mažėjo.

„Lietuvaičiai išleidžia daugiau negu uždirba: naudoja santaupas, naudoja paskolas. Ir tai yra šešėlis, kuris finansuoja tą skirtumą. Bet kokiu atveju, taupymas pas mus nėra labai populiarus“, – mano M. Dubnikovas.

Visgi, jei susitaupėte, arba norite savo turimus pinigus investuoti, specialistai nepataria to daryti vienoje srityje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų