Jūratė Važgauskaitė
2019.01.13 17:00

2008 metais, kai Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė, kad nori statyti atominę elektrinę vos 40 kilometrų nuo Lietuvos sostinės, nedaug kas tikėjo, kad šis noras išsipildys. Tiesa, gavus paskolą iš Rusijos ir 2012 metais padėjus simbolinį statybų pradžios akmenį abejonės pamažu blėso, bet net tada dvejota ar šis atominis monstras pradės veikti. Visgi mūsų baimėms lemta išsipildyti, skelbiama, kad 2019 metais Astravas ims veikti pilnu pajėgumu, o ekspertai ir politologai nesutaria, ką tai galėtų reikšti Lietuvai.

Astravo AE, Baltarusijoje (nuotr. SCANPIX)

Astravo AE, Baltarusijoje (nuotr. SCANPIX)

Vieni sako, kad mes esame saugūs ir ši atominė kaimynystė mūsų nepaveiks, o kiti mano, kad Astravo elektrinė ir jo gaminama elektra gali sumaišyti politines ir ekonomines Lietuvos kortas.

Kaip buvo statoma Astravo atominė elektrinė galite pamatyti galerijoje:

Mes tapsime priklausomi 

Buvęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas yra aršus Astravo elektrinės priešininkas, pasak jo, kai elektrinė atsidarys mes tapsime nuo jos priklausomi, kaip nuo didelės galios gamybos šaltinio.

REKLAMA

„Mūsų pačių generacija yra gana menka, ką tik pasirodė žinia, kad Lietuvos energija konservuoja ir 7-8 blokus, todėl lieka vienintelis 9 blokas, kuris įjungiamas Lietuvos elektrinėje Elektrėnuose. Turime šiek tiek atsinaujinančių elektros šaltinių ir dar kelias nedideles elektrines – Kauno, Panevėžio, Mažeikių, kuri dirba beveik vien tik „Orlen“ gamyklai, ir dar Klaipėdos kogeneracinė elektrinė. Mes matome, kad Lietuvoje neliko bazinės generacijos ir dominuojantis šaltinis bus iš Astravo, tikėtina, kad ta elektra bus pigesnė nei ta, kuri yra importuojama iš Latvijos, Estijos ar Suomijos“, – tv3.lt sakė buvęs energetikos ministras.

Arvydas Sekmokas (nuotr. Sauliaus Žiūros)

Arvydas Sekmokas (nuotr. Sauliaus Žiūros)

Anot jo, mes tapsime absoliučiai priklausomi nuo Astravo atominės elektrinės gaminamos elektros ir ta priklausomybė bus technologinė ir ekonominė. Tai galės kelti ir politines pasekmes, priklausomybę. Šiuo metu didžiąją dalį elektros energijos mes perkame iš Latvijos, Estijos ir Karaliaučiaus, importuojame apie 70 proc. elektros energijos. Iš šių 70 proc. trečdalis yra importuojama iš trečiųjų šalių: Karaliaučiaus ir Baltarusijos.

„Atsiradus Astravo atominei elektrinei situacija keisis, elektrą pirksime iš ten. Jei elektra bus siūloma pigiau, aš sunkiai įsivaizduoju politinę valią jos nepirkti. Nors Lietuva teigia, kad mes nepirksime, bet ta pati elektra galės ateiti per Latviją ar Estiją, nors fiziniai srautai bus iš Astravo. Juos nutraukus visas Lietuvos tinklas gali užgesti, tai didžiulė grėsmė, nes mes priklausome nuo didelio galios šaltinio“, – baugius scenarijus piešė A. Sekmokas.

REKLAMA

Jis sakė, kad Astravo elektrinė buvo pastatyta tokioje vietoje, kurioje galima išnaudoti esamus elektros perdavimo tinklus.

„Astravas statomas visiškai netoli Ignalinos, kad išnaudotų jau esantį elektros tinklą ir pasinaudotų galimybe eksportuoti elektrą į ES šalis, gauti tvirtos valiutos. Tokį aš matau Astravo statybos tikslą“, – įsitikinęs A. Sekmokas.

Įrodymu gali būti tai, kad Baltarusijos pusėje buvo rekonstruota Postavo elektros energijos skirstykla, kuri yra netoli nuo mūsų sienos. Toje skirstykloje perjungtos linijos ir dabar trys galingos linijos iš ten eina tiesiai į Lietuvą.

„Mes būsime labiau priklausomi nuo Astravo nei tada, kai neturėjome SGD terminalo ir pirkome dujas iš „Gazprom“. Priklausomybė nuo dujų buvo didelė, bet priklausomybė nuo elektros galėtų būti dar didesnė. Deklaruojama buvo viena, bet realūs žingsniai – kitokie. Mes gesiname savo elektros generaciją, nėra statoma jokia bazinė generacija, ta, kuri veikia nepriklausomai nuo vėjo ar saulės“, – kalbėjo A. Sekmokas.

Jis bijo, kad mes, deklaruodami, jog orientuojamės į Vakarus, išties dairomės į Rytus.

„Buvo sakoma viena, esą sinchronizuosimės su ES elektros tinklais, bet daroma priešingai. Mes deklaruojame, kad orientuojamės į Europą, sinchronizacija numatoma 2025 metais, bet tai – graži iliuzija, nes tuo pačiu metu atnaujinami tinklai vedantys į Baltarusiją. Atsakymų, kodėl šie projektai vykdomi, nėra, todėl tenka konstatuoti, jog žodžiai prieštarauja ir apsaugos nuo nesaugių atominių elektrinių įstatymui, euroatlantinei integracijai ir Lietuvos politinei orientacijai į Vakarus“, – svarstė A. Sekmokas.

REKLAMA

Jis tikino, kad 2019 metai yra gana neaiškūs, baugūs. Jo manymu, vos atsidarius Astravo atominei elektrinei, politikai neatsilaikys gundymams ir ims pirkti pigią elektros energiją, raminti žmonės, kad tai – nieko blogo.

„Rokas Masiulis būdamas energetikos ministru jau kalbėjo, siūlė uždirbti iš Astravo elektrinės. Manau, bus keletas paaiškinimų, o pagrindinis bus kaina. Lietuvoje mes pasimokome tik tada, kai patiriame žalą. Patyrėme ekonominę blokadą ir dėl blokados buvo pastatytas Būtingės terminalas, toliau buvo „Gazprom“ dujų kainos diktatas ir buvo pastatytas Klaipėdos SGD terminalas. Dabar turėsime analogišką situaciją elektros rinkoje, tik bijau, kad ji gali būti skausmingesnė“, – svarstė A. Sekmokas.

Lietuva pasiruošusi 

Tiesa, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas sako, kad situacija nėra tokia dramatiška, kaip ją piešia buvęs energetikos ministras.

„Vyriausybė yra parengusi antiastravinių priemonių planą, kuriuo Lietuva įsipareigoja nepirkti elektros iš nesaugių atominių elektrinių, toliau vykdome savo energetinės nepriklausomybės planą. Vyksta nuoseklūs darbai – yra trijų komitetų priežiūros grupė, valstybės turi planą ir žino, kur eina. Nieko daugiau pakeisti negalime, jie skelbia, kad atsidarys jau kitąmet, bet neaišku, ar išties taip nutiks“, – sakė V. Bakas.

Anot jo, Lietuva tikrai turi planą, ką daryti, kai atsidarys Astravo atominė elektrinė, bet būti ramiems – ankstoka.

Vytautas Bakas

Vytautas Bakas

„Tarkime, kitais metais bus pratybos, kuriose mes mokysimės veikti atsijungus nuo „BRELL“ tinklo. Tai bus pratybos ir eksperimentas, nėra viskas paprasta, bet mes esame pasirašę sutartis su Lenkija, Latvija, Estija. Sinchronizacijos projektas bus finansuojamas Europos Sąjungos pinigais, taigi – planas yra, bet visada yra neramu“, – tikino NSGK vadovas.

REKLAMA

Jis sakė girdintis, ką kalba A. Sekmokas.

„Tiesą sakant, dėl jo veiksmų ir jo pozicijos, mūsų veiksmų planavimas gerokai paspartėjo. Aš negaliu komentuoti detalių, bet, žinoma, rizika, kad bus sudėtinga atsispirti pigiai elektros energijai – yra. Visgi Lietuva priėmusi sprendimą nepirkti. Mes turime alternatyvų rusiškai elektros energijai, esu matęs planus, mes susitvarkysime elektros generacijas, bus skelbiami aukcionai pirkti elektros generacijos pajėgumus. Taigi, alternatyvą rusiškai elektros energijai turėsime. Dabar dėl kainų, tai tikiu, kad Lietuva pajėgs atsispirti Baltarusijos elektros energijos kainoms ir susikurti konkurencingas alternatyvas. Dabar yra politinė valia, tikiu, kad mes, kaip šalis, esame atsparūs ir tokie būsime“, – sakė V. Bakas.

Astravas – techninio saugumo problema

Politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičus Astravo elektrinę mato, kaip techninę saugumo problemą.

„Kitomis prasmėmis aš nematau didelių geopolitinių lūžių dėl Astravo elektrinės. Man tai daugiau fizinio saugumo klausimas. Taip, teorinis modelis, kad tapsime priklausomi nuo Baltarusijos elektros gali būti, bet, tikiuosi, kad taip nenutiks. O kalbant apie energetinę nepriklausomybę, ką tai turi bendro su energetiniu saugumu? Mes kaip turėjome ryšius su Švedija taip ir tebeturime, taigi, pasirinkimą mes visada turėsime“, – sakė M. Laurinavičius.

Marius Laurinavičius

Marius Laurinavičius

Jis įsitikinęs, kad su elektra sunkiau išvystyti priklausomybę nei su dujomis ar nafta. „Aš neneigiu, kad ji galėtų būti, bet mes tą nepriklausomybę užsitikrinome kitais būdais, tarkime būdami „NordPool“ dalimi“, – sakė M. Laurinavičius.

REKLAMA

Anot jo, Rusija galimai bandys paveikti Lietuvos politiką per Astravą, bet vargu ar tai – pavyks.

„Jei toks projektas būtų Lietuvoje, tai žmonės, kurie yra priklausomi nuo jo gindami savo interesus gintų Rusijos interesus, o dalis uždirbtų pinigų būtų naudojami tam tikroms operacijoms. Bet tai nėra Lietuvoje, todėl geopolitine prasme aš nematau jokios esminės problemos ar lūžio. Taip, mums būtų geriau, kad elektrinės nebūtų, dėl pačios elektrinės saugumo, nes pasitikėti Rusijos technologijomis pagrįstais reaktoriais negalima. Tai – pagrindinė grėsmė“, – sakė politikos apžvalgininkas.

Jis svarstė, kad projektą galbūt buvo galima sustabdyti, bet net jei būtume padarę vargu ar statybos būtų sustoję. „Statybose „sukosi“ milijardinės sumos, kurios turi ne tik geopolitinės plėtros, bet ir finansinius ir kriminalinius-finansinius tikslus. Taigi, jei Rusija turėjo tuos tikslus, o Baltarusija tais tikslais dalijosi, man sunku įsivaizduoti, ką mes galėjome daugiau padaryti“, – svarstė apžvalgininkas.  

Ekonomistas Žygimantas Mauricas įsitikinęs, kad Astravo poveikis bus nežymus arba jo visai nebus. „Baltarusijos ir Rusijos rinka yra pakankamai izoliuota nuo ES rinkos į kurią mes vis labiau integruojamės. Mums svarbiau ar lietingi metai bus Skandinavijoje ir Baltijos šalių regione, nes nuo to priklausys elektros kaina. Mums svarbu, kokia yra taršos leidimų kaina, kiek Skandinavijos ir Baltijos šalių regionas toliau integruosis į ES elektros kainų rinką. Taigi, mes turėsime labai mažai sąsajų su Baltarusijos ir Rusijos rinka“, – sakė ekonomistas.

REKLAMA

Jis įsitikinęs, kad Astravo elektrinė Lietuvai problemų nekels.

„Tiesa, mes šiek tiek importuojame elektros iš tų šalių, bet atominė elektrinė neturėtų keisti balanso, tai yra ekstra atvejai ir nedideli kiekiai“, – kalbėjo Ž. Mauricas.

Arti ir pavojinga 

Įvairių ekspertų teigimu, jei Astrave įvyktų didelė avarija, tai pajustų Vilnius ir trečdalis visos Lietuvos gyventojų. Seismologiškai šis regionas nėra aktyvus, bet žemės debėjimų – būta. Trakime 1987 metais vos 10 kilometrų nuo Astravo aikštelės įvyko net du žemės drebėjimai, kurių stiprumas siekė 2,5 balus pagal Richterio skalę.

Pasirinkta Astravo elektrinės vieta taip pat reiškia, kad jos reaktoriams aušinti bus naudojamas Neries vanduo. Astrave jau yra vykęs ne vienas incidentas, vien 2016 metais jų buvo bent 6. Skelbiama, kad didelės avarijos Astravo elektrinėje atveju būtų evakuojama 6 tūkst. Lietuvos gyventojų, esančių 30 kilometrų zonoje nuo šio branduolinio objekto. Ši vadinamoji aktyvi apsaugos zona apima teritorijas Vilniaus rajono ir Švenčionių rajono savivaldybėse.

Planą parengusi Vidaus reikalų ministerija teigia, kad jis sukurtas atsižvelgiant į nepalankiausias incidento elektrinėje aplinkybes – avarijos dydį ir nepalankias oro sąlygas. Dokumente taip pat numatyta šimto kilometrų nuo Astravo AE prevencinė apsaugos zona, kur avarijos atveju būtų imamasi kitų atsargumo priemonių. Planu įtvirtinamos nuostatos, apibrėžiančios gyventojų apsaugos organizavimą ir vykdymą, valstybės ir savivaldybių atstovų funkcijas, visuomenės perspėjimo ir informavimo tvarką.

Gyventojų evakuacija Astravo jėgainės avarijos atvejų kainuotų iki 20 mln. eurų. Lietuva yra pagrindinė už 50 kilometrų nuo Vilniaus statomos elektrinės kritikė – jos teigimu, objektas statomas nesaugiai, nesilaikant tarptautinių įsipareigojimų, tuo metu Minskas kaltinimus neigia.

Nuomone
2019-01-13 18:19:00
Reikejo savo statyt o tai pinigus atplove su LEO ir baigesi statybos.O eletros energija ar savo turetume ar pas gudus pirksim ar pas jankius vis tiek bus brangi,Lietuvoj gyvenam.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Petras 2019-11-27 16:43:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pradžiai gal tegu Šeškinės stadioną pastato-pasitreniruos . O apie AS tik pasvajoti galima....   ATSAKYTI
Petras 2019-11-27 16:43:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pradžiai gal tegu Šeškinės stadioną pastato-pasitreniruos . O apie AS tik pasvajoti galima....   ATSAKYTI
Inga 2019-06-30 00:21:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baisu, antras Cernobylis pasoneje... :( Ir kodel reikejo taip arti Vln statyti, kodel ne is kitos Baltarusijos puses... Jei statytu normali valstybe, tai butu skirtas demesys saugumui, evakuacijai ir t.t., bet kai stato tokios valstybes kaip Rusija, Baltarusija, kai pas juos viskas 'krenta', 'griuna', 'genda', tai pasitikejimo tikrai nekelia, o tuo labiau matosi, kad geriau 'isrukyt' radiacija LT ir jos sostine, nei 'ana' krasta... Jau vyksta bandymai paleidimui, "stebi radioaktyvumo fona", t.y. pro langus iskise kelis prietaisus matuoja oro radioaktyvuma, o beje elektrine jie ten Nerimi ausina, kuri deja pas mus i Vln atiteka... :(   ATSAKYTI
Jo 2019-01-20 15:22:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mane ir juokina ir piltina ar elektrine taps saugesne jei Lietuva nepirks elektros per politinius zaidimus iklampina gyventojus i skurda manau pigi elektra tai issigelbejimas skurstantiems ir netik yokiu seimu pilna o kaip cia su tais lanzberginiais kubiliniais juk sake kad sustabdys avingalviai daugiau nieko    ATSAKYTI
Mociute 2019-01-19 13:08:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
XxL ,visa laika taip sakiau,ojeigu kas blogo nutiks ,tai caro nepasieks jo rumuose,o Lietuva tai skaudziai nukentes ,to ir siekiama ,o batka akimirksniu dings i saugia vieta,pamirses savo baltarusius .   ATSAKYTI
Ngl 2019-01-17 18:20:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jums ka , patinka moket didelius pinigus lietuviskiems elektros tiekejams ? Ngl , debilai esat , daug daugiau pinigu sutaupysit ,perkant elektra is Baltarusijos . O tie patriotai , kurie sako , kad tai kelia gresme ir by uzpuls Lietuva , cbb duhai , jinai seniai niekam nereikalinga , nes joje nieko gero nera .   ATSAKYTI
Eddas 2019-01-16 05:24:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
o taip neseniai Kubilius su dviraciu buvo nuvaziaves i Astrava ir uztikrino Lietuva,kad tik pasakos sekamos apie atomines elektrines statyba.   ATSAKYTI
viko2000 2019-01-15 13:25:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai, kad debai, moka tik posėdžiauti, neapgynė, nei gyvavusios ignalinos AE, kuri net pagal visus ES standartus, buvo gebanti dirbti, nepastatė, naujos.dabar lieja ašaras, kad mus puola baltarusiai. Daug teisybės grigorijus pasakė, ir kodėl verčiat visus KGBistais, tai jūs barzdelės klapčiukai. Dabar, ne tik elektra , bet ir malkos antrarūšės pabrango. nėr ko šnekėti-šutvė valdžioje-giljotinos but sulaukusi. Na kitam pasaulyje bus atlyginta. Jau dreba ir vis vien maža.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-01-15 13:33:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Reikia prisiminti, kad Seime iki paskutiniuju uz IAES issaugojima kovojo ATA J.Veselka, ir mano ne itin gerbiamas R.Paksas. Zemai jiems lenkiuosi uz tai!  
xxL 2019-01-15 10:53:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
KGBistai ir kremliaus nykštukas mato, kad Lietuvos nepavyks okupuoti, tai bent jau tikisi ją sunaikinti radioaktyvia katastrofa. Kodėl šios elektrinės nestatė prie sienos su rusija ar šalia maskvos? Matomai, todėl, kad viskas ką ruskis padaro sprogsta , krenta ir genda.   ATSAKYTI
Bet 2019-01-17 08:32:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Viskas turi savo pradžią ir pabaigą. Klaidinanti propaganda daro savo... Lietuvoj rusiška IAE atidirbo saugiai. Lietuvos valdžia toj pačioj vietoj nesugebėjo atnaujinti AE ir dabar pyksta konkurencijoj pralošusi kaimynams.  
xxL 2019-01-17 22:19:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ignalinos AE todel ir nesprogo, kad ja laiku uzdare.   
Jo 2019-01-20 15:25:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baikit kur musu elektrine stovejo ar labai saugi buvo bet niekas tokiu apgailetinu pretenziju net nekele o cia pritariantys dundukams tokiais patys tampa  
xxL 2019-01-15 10:51:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Grigorij - nesmirdėk komunizmu. Žemindamas Lietuvos Prezidentą parodai, koks esi galvijas. Vienintelis niekšas esi pats, bet ką čia KGBistui pasakoti - gimęs idiotu, juo ir liksi.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-01-15 13:25:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
xxL,
niekingas VSD skundike, ne tau kaltinti mane naryste KGB. O kad tavo mylima ŠunGrybe - Raudonoji Dalia Magnolija - geriausia visu laiku LR zudike, skirtingai nuo manes, TIKRAI aktyviai bendradarbiavo su KGB - jau praktiskai niekas neabejoja. As gerbiu KGB, bet isdavikai isverstaskuriai, kaip taisykle, yra padugnes. Mat jie neriasi is kailio, viska griaunant, irodinejant, kad yra kitoj barikadu puseje.

Tu ant tiek kvailas, kad manai, jog BY, vykdant RU nora, ruosiasi sunaikinti LR, sukeliant branduoline katastrofa baltarusiu gyvybiu saskaita. As tau net gydytis nesiulau. Beviltiska.  
xxL 2019-01-17 22:15:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Grigorij, KGB gerbia tik KGBistai nusikalteliai ir GRU gejai. Tu is kuriu?   
Grigorij 2019-01-18 18:19:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
xxL,
eik, Šerchano šakale, pasiskusk VSD, kad as gerbiu KGB.  
Grigorij 2019-01-14 13:27:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tarp triju pusu pasiklyde. Ir durniui aisku, kad buti nepriklausomiems - reikia statyti savo ES. Bet LR, "besilaisvinant", visu pirma uzdare laidojimui modernia, pelninga ir saugia IAES. O dabar zaliuoja is pavydo BY, kad ji sugebejo savo AES pastatyti, perimant is LR buvusia el. energijos eksporto duona. Po apkaltos, niekse Grybe - ant sakos! Po to NIEKO nestate, o tik uzdarinejo savo ES, ka sako landsberginis LR zudikas Sekmokas. Jo vieta - buti pakabintam vienoj sakoj su ŠunGrybe. Na o visas panasiu politiku noras siekti LR energetines nepriklausomybes is tikruju yra siekis ir toliau varyti LR pliku uzpakaliu i Vakarus paprastu LR gyventoju saskaita. Taip atidirbami pinigai, pildomi TIKRO LR Seimininko - Vasingtono Obkomo norai.

Siaip, nevieno argumento, kad Astravo AES bus nesaugi, LR neturi. Jau kas-kas, o Lukasenka nera savo tautos priesas, kad rizikuoti statyti nesaugia AES, nelinkes zaisti su degtukais. Monstras yra LR, kuri, tenkinant JAV bei savu "nusipelnusiu gyventi geriau" norus, visokeriopai 30 metu bekerta saka, ant kurios sedi. O Bat'ka TIKRAI siekia savo salies suklestejimo. Nei pramones nesugriove, nei "kolchozu" vardan restitucijos neisvaike. Valio Bat'kai!!! Dar ir nerozumnai LR suteikia galimybe pataupyti!
Nenorit? Na tai NATO bei "independence" pades jums suklesteti. :)))   ATSAKYTI
adgdfgsh 2019-01-15 09:49:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
bulbasu BVP 6000$,o LT 20 000$ viskas nominale,bulbasynas ubagu -ubagai ,minimalke 100e,pensija 136e-didziasi driskiai   
xxL 2019-01-15 13:29:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kad ruskiu darbas sudo vertas be papildomu irodymu akivaizdu, raketos krenta, laivai dumina, Cernobilis ir Celiabinskas sprogo. Kokiu dar irodymu apie girto ruskio darbu kokybe tamstai reikia?   
Grigorij 2019-01-15 13:54:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
adgdfgsh,
skaiciuok kaip nori. Bet BY, skirtingai nuo "issilaisvinusios" LR, taip beviltiskai katastrofiskai neissilaksto. Tyli, kad "issilaisvine" "postindustriniai durneliai" lietuviai priversti masiskai apsipirkti PL maisto produktais, dotuotais is industrines PL pramones. Baltarusiams to nereikia. Tai kad, brolau, slepkis po lapais.   
z 2019-01-14 07:56:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Durnius ir bažnyčioj muša. Nėra ko dejuoti.    ATSAKYTI
Ale va 2019-01-13 19:14:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Iš esamų blogybių ar rizikų reikia rinktis mažiausiąją. Lukašenka yra geras Lietuvos kaimynas ir elektros energiją žada parduoti pigiai. Tai naudinga net žinant fiziką. Ar ES ponams dabar rūpi Lietuvos mužikėlis neįperkantis elektros ir šiluminės energijos? Pasikeitus Lietuvos politiniams vėjams,turėtų ateiti protingi žmonės.   ATSAKYTI
xxL 2019-01-15 10:57:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Lukašenka yra niekas, o lietuvis ne mužikėlis - mužikėliai yra ruskiai ir vatnikai pasivadinę Jonu, Grigorij, Ale va. Lietuvis yra išdidus žmogus, todėl elektrą pirks iš to, iš ko norės. Vatnik - obidno, da?  
Nuomone 2019-01-13 18:19:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Reikejo savo statyt o tai pinigus atplove su LEO ir baigesi statybos.O eletros energija ar savo turetume ar pas gudus pirksim ar pas jankius vis tiek bus brangi,Lietuvoj gyvenam.   ATSAKYTI
Kaimietis 2019-01-14 09:37:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nereikėjo Ignalinos uždaryti, nebutu buve ir Astravo  
2019-01-13 17:19:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Koks siaubas turėsim pigesnią elektrą.   ATSAKYTI
Labas 2019-01-23 13:33:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gerai pastebeta, juk grybauskiniams bus vel problema.  
Saulius 2019-01-13 17:14:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Sveikintina.Smagu girdeti   ATSAKYTI

Top Video

Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
REKLAMA
Alytaus ugniagesiai  (nuotr. Raimundo Maslausko)
Ugniagesiai planuoja kreiptis į teismą ir sieks kompensacijų už patirtą sveikatos sutrikdymą, gesinant gaisrą padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ Alytuje, ...
Valdas Adamkus
Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako, kad pirmadienį miręs istorikas profesorius Edvardas Gudavičius bus ilgai prisimenamas savo darbais. „Jo nuopelnai Lietuvos ...
Virusas Kinijoje (nuotr. SCANPIX)
Juokaujama, kinai valgo viską, kas turi keturias kojas, išskyrus taburetes, bet tyrimai rodo, kad grėsmė 2019-nCoV pavidalu ne atbėgo, o atšliaužė. Genetinė analizė rodo, kad ...
Alytaus ugniagesiai spalio 24 d.  (nuotr. Raimundo Maslausko)
Praėjus daugiau nei trims mėnesiams po gaisro Alytuje, įvykio vietoje ištisas paras dirbę ugniagesiai piktinasi, kad Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijos skyrė per ...
Rimvydas Petrauskas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Išrinktasis Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas sako, kad velionis profesorius Edvardas Gudavičius yra didžiausias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų