Seime Sveikatos apsaugos komiteto posėdyje skambėjo įvairiausi svarstymai, kaip būtų galima mažinti didžiules pacientų eiles. Gydymo įstaigų atstovai tikina, kad didžiulė bėda kyla dėl užsiregistravusių, tačiau neateinančių pacientų, kurie taip dirbtinai prailgina laukiančiųjų eiles. Kovai siūloma pasitelkti arba „simbolines“ baudas, arba bendrą nacionalinę elektroninę sistemą.

Pacientų eilės (nuotr. 123rf.com)

Pacientų eilės (nuotr. 123rf.com)

Trečiadienį Seime Sveikatos apsaugos komitete vyko klausymai. Juose pasisakė pacientų atstovai, gydymo įstaigų atstovai. Komiteto pirmininkė Asta Kubilienė teigė, kad dažnai išgirsta, jog dalis pacientų užsiregistruoja, bet neatvyksta, o dėl to ir didėja eilės.

„Išgirstame siūlymus apie simbolinį mokestį, kad pacientas, kuris neatvyko, užsimokėtų“, – teigė ji.

Tačiau gydymo įstaigų atstovai pripažįsta, kad šis sprendimas nors ir padėtų spręsti problemą, jį būtų sunku administruoti.

„Dėl priemokų, jei vienokios ar kitokios būtų, gal kažkiek sudrausmintų, bet administruoti būtų be galo sunku. Jei ir pavedimai euro padaryti, tai praktiškai pacientai ir įstaigos maitintų bankus“, – tv3.lt sakė Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas doc. dr. Kęstutis Štaras.

REKLAMA

„Labai gerai, kad atkreiptas dėmesys, jog gydymo įstaigos susiduria su problema, kad pacientai užsirašo, bet neateina ir tai prailgina eiles. Tie siūlymai yra šiai dienai geri ir taikytini, bet dar nepribręsta. Tačiau vien tai, kad yra viešai gvildenama problema, kad pacientas turi ne tik savo teises, bet ir pareigas, tai jau yra sveikintina. Konkretizuoti, kuris modelis teisingas šiai dienai negalėčiau“, – tuo tarpu tv3.lt sakė Nacionalinės gydymo įstaigų asociacijos pirmininkas Artūras Nastaravičius.

Netiki, kad pacientai neateina

A. Nastaravičiaus teigimu, priklausomai nuo to, kokio profilio yra gydymo įstaiga, vienose užsiregistravusių ir neatėjusių skaičius siekia 5 proc., o kitose gali ir 20 proc. siekti.

„Tikrai pasitaiko tokių pacientų, kurie užsiregistruoja ir neatvyksta. Galbūt problema, kad pacientas turėdamas siuntimą į antrinį ar tretinį lygį, jis gali registruotis į kelias gydymo įstaigas vienu metu. Kas gali paneigti, kad jis užsiregistruos į tris, pasirinks tą, kuri greičiausiai priims, bet dar savisaugai turės alternatyvius kelius gauti paslaugą“, – teigė jis.

K. Štaras antrino, kad problemos čia tikrai būta: pacientai elgiasi neatsakingai, o gydytojams sunku susiplanuoti darbo laiką. Jis skaičiavo, kad iš 1,5 mln. pacientų 2017 metais beveik 150 tūkst. užsiregistravo, bet neatvyko. Paskaičiavus gydytojų darbo laiku, išeitų pusantro mėnesio trukmės prastova, kuri turėjo būti apmokama atlyginimu, kuri reiškė ilgesnes eiles.

Tačiau Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė tokiais duomenimis netiki. Ji netiki ir posėdžio metu Sveikatos apasuagos ministerijos atstovės išsakyta statistika: praeitą mėnesį 99 proc. pacientų pas šeimos gydytojus pateko ne vėliau kaip per septynias dienas, o per 30 dienų buvo galima patekti ir pas 70–80 proc. antrinių bei tretinių specialistų.

REKLAMA

„Sunku patikėti, kad patenka per tą numatytą terminą: iš kur atsirado papildomai gydytojų, finansavimo, nes yra kvotos, teritorinės kasos, kurios sudaro sutartis su gydymo įstaigomis ir, jei eilė keli mėnesiai pas specialistą, vargu ar yra visos įmonės pasirengusios. Neįtikino manęs tie 99 proc. Sunku patikėti, kad tokioje daugumoje įstaigų iki septynių dienų galima patekti. Jeigu dabar man neseniai teko registruotis Vilniuje. Minimum 14–18 dienų reikia laukti, norint vien kompensuojamus vaistus gauti. Norėtume kad taip gražu būtų, kaip pasakoma“, – komieto klausymo metu sakė ji.

„Jie kalbėjo, kad apie 30 proc. užsiregistravusių neateina. Jeigu tau reikalinga kažkokio gydytojo konsultacija ir tu neini. Aš tam ir registruojuosi, kad ateičiau, tai tie pateikiami skaičiai yra perdėti“, – tv3.lt pridėjo ji.

Jos neįtikino ir pasakymas, jog pacientai linkę užsiregistruoti pas tos pačios srities specialistą keliose gydymo įstaigose.

„Pas kokį kardiologą Santariškėse tu niekur negali užsiregistruoti be gydytojo. Jei gydytojas duoda siuntimą, jis turi ir užregistruoti, apribotas tas registravimais. Tai juk neregistruos tada per kelis gydytojas. O ar žmogus iš Santariškių registruosis kažkokiuose Lazdijuose ar Šalčininkuose? Nesiregistruos. Nors jie agituoja, jei tavo rajone ar mieste yra eilė, bet sistemoje matysi, kad kitur nėra eilės, arba daug mažesnė, tada registruokis ten. Bet ar registruosiesi iš Klaipėdos į Vilnių? Daug brangiau vien už kelionę mokėsi. Tada jau greičiau į privačią žmogus nueina. Tai tie siūlymai visokie yra, bet nepamatuoti jie“, – komentavo V. Augustinienė, abejodama ir idėja „bauduoti“ neatėjusius pacientus, nes administravimas tokios sistemos būtų dar sunkesnis.

REKLAMA

Norėtų veikiančios nacionalinės elektroninės sistemos

Kita plėtota mintis klausymų metu – nacionalinė elektroninė sistema. Prisijungęs pacientas galėtų matyti visus specialistus, visose įstaigose bei jų darbo laikus. O pasirinkęs kažkurį ir užsiregistravęs, nebegalėtų užsiregistruoti pas tos pačios srities specialistą kitoje įstaigoje.

Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidento teigimu, tokia sistema labai padėtų, tačiau reikėtų užtikrinti, kad ji netrukdytų ligoninių lokalioms sistemoms, registravimuisi pas pasirinktus šeimos gydytojus.

„Dėl to, mano nuomone, reikia padaryti nacionalinę sistemą registravimuisi pas antrinio bei tretinio lygmens specialistus. Kiek žinau dėmesio ir kalbų skiriama, bandoma sprendimus priimti. Kas susiję su nacionaline registravimo sistema – sergu.lt, ten tik dalinis sprendimas. Žinau, kad ten labai dirba ir nuo kitų metų turi suspėti paleisti sutvarkytą“, – teigė jis.

V. Augustinienė abejoja ir šiomis idėjomis. Pasak jos, sistema jau metų metus kuriama, milijonai išleidžiami, tačiau jos vis nėra. Jos manymu, kaži ar ir po 5–10 metų ji atsiras.

Gydymo įstaigos iniciatyvos imasi pačios

Kaip gerasis pavyzdys ne kartą minėtos įstaigos, kurios siunčia pacientams priminimus žinute, su klausimu, ar jie vis dar ateis pas gydytoją, arba skambina.

„Ta priemonė, mūsų asociacijos narių žiniomis yra veikianti. Jei tai būtų globalus veiksmas, tikiu kažkuriam laikui tai pagerintų lankomumą. Bet iš kitos pusės, žmonės prie visko pripranta. Kartais senesnio amžiaus pacientai galbūt ne visi sugebės tas žinutes perskaityti ir atsakyti atvyks ar neatvyks. Mūsų asociacijos nariai dauguma vykdo tą priminimo kontrolę ir neatvykimo procentą reikšmingai sumažina“, – teigė Nacionalinės gydymo įstaigų asociacijos pirmininkas Artūras Nastaravičius.

REKLAMA

O K. Štaras suskaičiavo, kad naudojant šią priemonę Vilniaus „Centro poliklinikoje“ neatvykstančiųjų skaičių nuo 10 proc. pavyko sumažinti iki beveik 8 proc. Be to, imamasi ir papildomos prevencinės priemonės. Jeigu sistemoje matoma, jog pacientas jau anksčiau yra užsiregistravęs ir neatvykęs, jam skambinama asmeniškai.

„Bandome diegti, kad mūsų koordinatoriai asistentai skambintų tiems pacientams, kurie vieną ar kitą kartą neatvyko, nes tikėtina, kad vėl gali neatvykti“, – sakė jis.

Šiai priemonei pritarė ir pacientų atstovė V. Augustinienė. Tačiau jos nuomone, norint iš tiesų mažinti pacientų eiles reikia sisteminio požiūrio.

„Nuo bendro vidaus produkto (BVP) sveikatos apsaugai per mažai skiriama ir paslaugos įkainiai kelis kartus mažesni nei sąnaudos. Juk vaistai, technologijos brangsta“, – tvirtino ji.

SAM viceministrė: rengiama nauja tvarka

Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė naujienų portalui tv3.lt patikina, kad jokių baudų neatvykusiems pacientams nesiruošiama taikyti. Veikiau pačios įstaigos bei medikų bendruomenės raginamos šviesti pacientus ar pasekti kitų įstaigų pavyzdžiu ir taikyti priminimo apie artėjantį vizitą kontrolę.

Ji nurodo, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką gydymo įstaigos privalo registruoti visus pacientus jų kreipimosi į įstaigą metu ir pasiūlyti anksčiausią paslaugos suteikimo datą.

„Išankstinė pacientų registracija vyksta paciento kreipimosi metu, nepriklausomai nuo kreipimosi būdo – atvykus į gydymo įtaigos registratūrą, telefonu, ar elektroninėmis registracijos priemonėmis. Registruojantis pas gydytoją internetu išankstinėje pacientų registracijos sistemoje ,,sergu.lt“, jeigu nėra laisvų vietų, galima nurodyti, kad praneštų el. paštu, kai jų atsiras“, – komentuoja ji.

REKLAMA

Taipogi nurodoma, kad ruošiama ir nauja tvarka, siekiant kad eilės gydymo įstaigose būtų mažesnės.

„Pavyzdžiui, Įstaigų viešas reitingavimas leis pacientams tiksliau pasirinkti ir įstaigą, ir medikus, o įstaigos bus priverstos pasitempti“, – atskleidžia ji.

Be to, posėdžio metu buvo įvardinta, kad numatoma išplėsti šeimos gydytojų galimybes išrašyti daugiau kompensuojamų vaistų. Taip būtų mažinamos eilės pas atitinkamus specialistus.

 

Ona
2018-03-17 11:47:25
Užsirašai pas gydytojã.11 val ., išlauki iki pirmos ir tada tikrai norisi pabegti, gal todel atrodo , kad ligoniai neateina, jie tiesiog pavargsta laukti ir gal išeina. Man taip buvo ne vieną kartą. Ateini susirgęs ir susergi dar labiau. Ir dar , kam duoti talonus, jei jų nesilaikoma?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Liubartas 2018-03-18 21:13:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebus kam mokėt baudų ,nes žmonės jų nesulaukia ,iškeliauja ANAPILIN. ATA jiems , o ministras tegul gydo pacientus šiandien kie jie susega o ne po 2 ar 3 mėnesių kai jau nėra ką gydyt.
   ATSAKYTI
K.L 2018-03-17 20:37:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
eilės susidaro daugiausia ne dėl neatvykusių pacientų , o dėl be eilės ištisai einančių daktarų pažįstamų ir draugų. Didesniuose miestuose tvarka yra geresnė , tačiau mažesniuose miestuose daktarai jaučiasi dievukais . Pacientai užsirašę pagal laiką prasėdi prie gydytojo kabineto po 2-3 valandas. Žinomi konkretūs faktai , kai diabetikai priversti nevalgę laukti kol daktarės aptarnaus be eilės atėjusius pažįstamus, atsigers kavutės . Nesigėdyjama gautas saldainių dėžes ir konjakėlį demonstruoti kabineto spintelės lentynoje...   ATSAKYTI
pacientas 2018-03-17 12:51:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
"užsirašo, bet neateina ir tai prailgina eiles." - kas per debi-lizmas? - Tai juk tuo metu gydytojas priima sergantį ir be talono arba kitą pacientą? GAL TIE, KURIE MĄSTO APIE BAUDAS NĖRA BUVĘ VALSTYBINĖSE POLIKLINIKOSE? Turbūt, kai gydaisi privačiai, tai ir mąstymas nušoka.
   ATSAKYTI
Vytas 2018-03-17 12:04:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Lietuva turi daugiausiai valstybinių švenčių ES ,sumažinkime viena ir per metus eilės sumažės 200000 jei švęstume 3 dienom mažiau kaip Vokietija,eilių dar būtų mažiau ,švenčiam daugiausiai ir norim gyventi kaip vokiečiai   ATSAKYTI
pacientas 2018-03-17 12:53:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasinaudoju tokių švenčių privalumais. Bent viena dieną nereikia imti biuletenio susirgus, o tai atsiliepia skurdžioms pajamoms. O jūs?  
Ona 2018-03-17 11:47:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užsirašai pas gydytojã.11 val ., išlauki iki pirmos ir tada tikrai norisi pabegti, gal todel atrodo , kad ligoniai neateina, jie tiesiog pavargsta laukti ir gal išeina. Man taip buvo ne vieną kartą. Ateini susirgęs ir susergi dar labiau. Ir dar , kam duoti talonus, jei jų nesilaikoma?   ATSAKYTI
Alvydas 2018-03-17 11:30:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pirmiau uždrauskite poliklinikoms samdytis advokatus (kontoras) - jų einamasis alyginimas, mokamas iš pacientų pinigų, leis įsteigti ne vieną gydytojo specialisto etatą. Be to, poliklinikose kontroliuokite viešų išgertuvių-arbatėlių galimybes, ju dalyviai i kabinetus sugrįžta daug vėliau, nei nustatyta, o, kad nepavėluoti, iš kabineto išeina - daug anksciau.
   ATSAKYTI
Monika 2018-03-17 11:19:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol užsiregistravęs pas daktarą eilės sulauksi ,tai arba išgysi arba numirsi,užtat ir neateina pacientai. Aišku galėtų paskambinti ir pranešti,bet ne visiems daeina   ATSAKYTI
Mama 2018-03-17 10:19:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pas seimos gydytoja pacientui yra skiriamas talonas 15min.ir jei pacientai butu tik su talonais tikrai nebutu eiliu,taciau atkreipkit demesi i tai,kiek zmoniu ateina i poliklinika susirgusiu be talono.daug mazu vaikuciu,daug zmoniu su temperaturom su traumom.ir seimos gydytojas turi visus priimti,tad tikrai poliklinikoje eiles yra.pas mus poliklinikoje seimos gydytoja priima ta pacia diena ar skubus atvejis ar ne,kad ir palaukti reikia ir nesako kad jus ateikit po savaites ar po dvieju.tad bukime kantrus ir supratingi vieni kitiems   ATSAKYTI
gintas 2018-03-17 10:01:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
seimas uzsiima tik rietenomis ir nauju baudu sugalvojimais .nezino ,kas darosi lietuvos zmoniu sveikatos apsaugoje .seimos gydytojai taip nuvertinti .kad jie beveik neuzsiima gydymu ,tik israsineja siuntimus pas specialistus -aukstesnes kategorijos gydytojus ir israso ju paskirtus vaistus .issirasyti vaistus dar reikia laukti puse menesio ir daugiau .kada lietuvos sveikatos sistema prades tarnauti zmogui one zmogus jai .geda del tokio seimo ,kuri s nonori spresti socialiniu ir sveikatos problemu ,tik gazdina baudomis .   ATSAKYTI
zmogus 2018-03-17 12:56:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apie seima , kaip apie mirusyji,arba gerai ,arba nieko .Kadangi musu seimas MIRES, apie ji negali pasakyti nieko gero, tad tylim. Pamoka ismokom.  
Petras 2018-03-17 09:44:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai rodo, nedirba ligoninių administracija ir nenumato eilių tvarkos pavėlavusiems ar neatvykusiems. Tai tik prielaida nepriimti ligonių, sudaryti didelio užimtumo iliuzijas ir prielaidas kyšiams imti. Ar gydymo įstaigos direktorius kada nors kontroliavo savo gydytojus ir priėmimo tvarką? Nuo LR konstitucijos pakeitimo 1992m ir neišaiškinus pakeitimo pasekmių mulkinamas eilinis Lietuvos mužikėlis. Lietuvos valdymo sistema neužtikrina nei prieinamo mokymo ,nei gydymo nuskurdintam piliečiui ,katro vaikai gabesni ir protingesni negu prichvatizatoriaus monopolisto.   ATSAKYTI
veidas 2018-03-17 09:42:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
imkit pavyzdi is privaciu gyd.istaigu,kurie bendrauja nuolat su klijantu telefonu ar kt budu.laukiant eileje teiraujasi ar atvyks prisiregistraves asmuo ar ne...manau ,kad jusu supuves aparatas cia kaltas,o ir specialiai taip tauta zlugdoma...O,jei eiles ilgos,tai per tiek laiko,galima pasveikti arba numirti...   ATSAKYTI
Aja 2018-03-17 09:40:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pirmiausia tai reiktu isspresti vaistu israsymo problema .. kodel turi registruotis ir sedeti valandu valandas bendroj eilej su ligoniais ... tokiu zmoniu buna nemazai . jei sesutes surinktu duomenis kam reikia tik vaistu eiles pamazetu ir labai daug .. O dar yra moteru kurios iejusios pas gydytoja tik plepa . pirmiausia kiekvienas pagalvokim kad ir kiti laukiantys zmones . Eiles tikrai pamazes .   ATSAKYTI
petras 2018-03-17 09:37:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
`pas mus Kursenuose dar puse velnio dvieju savaiciu begyje talona gauni pas seimos gyd,bet kai nukreipia pas specialistus i Siaulius,tai ten taip nuvaziuoji i registratura sako dabar neregistruojam nera talonu paskambink pagal si numeri po men,paskambini ryte ta diena kur uzrase 8 val kada dalina talonus ir isgirsti ,kad jau talonai isdalinti o vakaryksciai paskambinau sake ,kad rytoj dalins.tai kaip suprasti ,iseina talonus naktimis dalina ,arba savo draugams ar uz pinigus isdalina.   ATSAKYTI
Apsurdas 2018-03-17 09:23:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip gydytojas su pacientų išbūna daugiau nei reikia juokiasi viena karta netgi ikišau galvą jie su pacientė kava gėrė o žmonės lauke ar tai jiems galima o paskui kaltina pacientą kad jis vėluoja yra buvę man taip ir pasakiau kad as jau senai laukiu tai apsimeta kad negirdi ir ką už tokį atvejį jie man bauda israšis na apsurdas jiems patiems reikia baudas israšitį aišku nevisi gydytojei tokie žiaurus yra ir geru.   ATSAKYTI
Ilka 2018-03-17 09:15:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
10% paciantų užsirše pas gydytoja neatvyksta,ir hydytojai neatsižymi atvykusius paciantus .Ant gydytojų pečių ,užkrauta labai daug popierizmo ,o intervalas talonėlio ,pas gydytoją tarp pacianto skiriasi 20 min.,tai kaip gydytojas gali su visų tuom susitvarkyti .Reikalinga iš viršaus sveikatos ministerijos klerkus patalžyti , o ne gydytojų ar paciantų jieškoti kaltės .
   ATSAKYTI
Vaidas 2018-03-17 09:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Problema, kai negali net prisiregistruoti pas gydytoją.Atsakoma,jog šiam mėnesiui jau neregistruojama,o kitam mėn.nėra grafiko.Kito mėn.pradžioje ir vėl tas pat...Esi priverstas vykti į privačias klinikas. Pažiūrėjus prie kabineto - tuščia.Kur tos eilės? Ar nevertėtų medikams mokėti pagal priimamų pacientų skaičių?   ATSAKYTI
Pa 2018-03-17 09:07:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pas šeimos gydytoja patenku dabar per 5-8 dienas. O pas kitus specialistus labai gerai kai ateina sms ir primena apie apsilankyma pries diena. Tik va kas nesinaudoja internetu, o registraturoje nekelia ragelio per dideli kruvi, tada tikrai nera galimybes atsaukti. Daugiau kantrybes turekime mes, o dirbantys daugiau atsakomybes kaip dirbame.   ATSAKYTI
nu 2018-03-17 08:59:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vel baudos, sis seimas tik draudimai ir baudos.   ATSAKYTI
Eeeee 2018-03-17 08:55:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eiles yra todel, kad sistema priemimo pas gydytojus niekam tikusi. Vienas gydytojas priims laiku, o kiek tokiu, kurie neskuba ir priemimo laukti tenka vos ne valanda, nei nurodytas laikas. Susikiskit savo ta sistema sau i sėdima vieta. Isradot bardaką ir ji teisinti bandot.    ATSAKYTI
Tikrai taip 2018-03-17 19:55:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikrai pritariu.Išrado bardaką ir dar teisinasi.Išrašė man e-receptą... Viena vaistinė mato,o kita nemato.Ot tvarkelė blecha mūcha,ot dasigyvenom.  
Ryta 2018-03-17 08:41:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jopapa i Kėdainiu poliklinika prisiskambinti negalima apie kalba eina,jos sėdi nieko nedarydamos korteles negali iki kabineto nunešti siuntinėja pirmyn atgal,atsiprašant ruros nepakelia nuo kėdes,da užsimanė pinigu iž žmoniu pasidaryti eilini karta....    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
Oro uostas (nuotr. stop kadras)
Nuo birželio iš mažo sergamumo šalių grįžtantiems tautiečiams dviejų savaičių saviizoliacija nebus būtina, tačiau šios prievolės galės išvengti ir grįžtantieji iš didesnio ...
Policija Karolis Kavolėlis/Fotobankas nuotr.
Policijos pareigūnai kasdien susiduria su asmenimis, galinčiais kelti pavojų ne tik sau, bet ir kitiems. Tačiau ką daryti žmonėms, jeigu staiga sutinkate savikontrolės būseną ...
Šeštokas pamokos metu susilaužė stuburą: mokytojo poelgis šokiravo tėvus
Gintarės gyvenime viskas buvo tobula – mylintis vyras, vaikai, didelis erdvus šeimos namas su ant sienų kabančiomis jų šeimos atostogų nuotraukomis iš viso pasaulio. Viskas ...
Poliklinika (nuotr. stop kadras)
Šeimos gydytojus užplūdo staigių oro permainų kankinami pacientai. Vieną dieną vasarišką šilumą, o kitą jau vėsą pajutę žmonės skundžiasi ne tik sąnarių skausmais, kraujagyslių ...
Užimtumo tarnyba (Fotodiena/Kristupas Kolodzeiskis)
Darbo ieškanti moteris pasibaisėjusi – Užimtumo tarnyba iš jos reikalauja anglų kalbos lygį nurodančios pažymos. Moterį piktina ne pats pažymos reikalavimas, o kaina už ją – 35 ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų