Ministras susitiko su Mindaugu Jonušu: ateinančius keturis metus dirbsim kartu

Beveik pusmetį Sveikatos apsaugos ministerijai vadovaujantis Aurelijus Veryga spėjo susipažinti su dešimtimis jam pavaldžių institucijų ir sudalyvauti šimtuose susitikimų, renginių ir konferencijų. Anaiptol, sąrašas toli gražu nėra baigtinis. Penktadienį susitikime su ministru dalyvavo sąjungos „Nebūk naivus kelyje“ prezidentas Mindaugas Jonušas, praeityje geriau žinomas Minedo pseudonimu.

Sveikatos ministro A. Verygos susitikimas su Mindaugu Jonušu  (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
18

Prieš keletą metų Lietuvoje Minedas išgarsėjo kaip skandalingas, ekstravagantiškas atlikėjas. Pastaruoju metu jaunas vyras aktyviai dirba kaip nevyriausybinės organizacijos vadovas.

Susitikimas vos įvyko

Ministerijoje sutiktas vyras jau ruošėsi išeiti, o žurnalistams pasakė, kad nesulaukė ministro. Tačiau pralaukęs pusvalandį, jis buvo priimtas į ministro kabinetą. Ministro patarėja dar prieš susitikimą sakė, kad jis skirtas susipažinimui ir M. Jonušo atstovaujamos organizacijos veiklos aptarimui.

Po mažiau nei pusvalandį trukusio posėdžio, ministras su nevyriausybinės organizacijos vadovu šypsodamiesi prabilo apie būsimą bendradarbiavimą.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sveikatos ministro A. Verygos susitikimas su Mindaugu Jonušu

Visgi, M. Jonušas tikino suprantąs ministro užimtumą ir vėlavimą, nes ir jis pats spėja ne į visus renginius. Iškart po susitikimo, sąjungos prezidentas neslėpė, kad sulaukė palaikymo. „Mūsų siūlomos reformos dėl alkoholio vartojimo, fizinio aktyvumo didinimo – palaikomos. Mūsų sąjunga su ministerija ateinančius ketverius metus dirbs kartu“, - kalbėjo M. Jonušas. Tą, spausdamas ranką, patvirtino ir ministras.

Pastarasis tikino, kad vos neįvyko nesusipratimas dėl jo vėlavimo. „Taip, tai tikras nesusipratimas, mano labai užimta darbotvarkė ir šiandien visur vėluoju. Visgi, susitinkam su visais, su kuo susiderinti pavyksta“, - teigė A. Veryga.

Mindaugas atskleidė, kad bendrauja ir su kitais ministrais, susitinka posėdžiuose ir nors nenori pats būti politiku, tačiau dabartinė veikla ir darbas su dokumentais, jam labai patinka. Kadangi jis mato problemas ir nori sisteminių pokyčių.

Lauks patarimų ir idėjų

M. Jonušas savo sąjungos veiklą sieja su švietimo, sveikatos ir socialinėmis sritimis. Pasak jo, jie atstovauja visai Lietuvos moksleivijai ir studentijai. Prisideda gerinant švietimo sistemą, sprendžiant problemas. Todėl turi ne vieną iniciatyvą ir pasiūlymą, kaip gerinti šias sritis. Būtent tai, pasak ministro, jie ir aptarė.

REKLAMA

„Aptarėme daug rimtų dalykų. Nevyriausybininkų nuomonė, pagalba ministerijai yra labai svarbi. Aš tai esu išsakęs, kad reikia bendrauti ir bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis. Iš Mindaugo išgirdom, kokias jis su organizacija idėjas palaiko, kur dar gali daugiau prisidėti bendradarbiaujant sveikatingumo srityje. Džiaugiuosi, kad nevyriausybininkai tokių iniciatyvų imasi“, - kalbėjo A. Veryga.

Visgi, ministras pripažino, kad anksčiau apie šią organizaciją nebuvo girdėjęs.

„Todėl buvo įdomu sužinoti apie organizaciją. Manau, kad prasminga veikla užsiima: rūpinimasis keliaujančių žmonių saugumu, tikrai svarbu. Prasmingas dalykas, todėl džiaugiamės nevyriausybininkais. Aš ir pats daug metų nevyriausybine veikla užsiėmiau, man tai pažįstama. Su daug organizacijų susitikę jau buvom ir bendradarbiavimą aptarėm iki šiol“, - nurodė ministras.

Vis dėlto minėtos sąjungos veikla ir lyderis visuomenėje vertinami dvejopai. Prieštaringų minčių kelia ir tai, kad sąjungoje nėra jaunimo, kaip įprastai būna. Pasak M. Jonušo, sąjungos branduolys dar yra kuriamas. Visgi, dabar jį sudaro keli profesionalūs specialistai.

Sveikatos ministro A. Verygos susitikimas su Mindaugu Jonušu  (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„Mes turim specialistą iš šitos ministerijos, padeda sveikatos klausimais. Turime komandoje buvusią švietimo ir mokslo viceministrę, švietimo klausimais padeda. Artimiausiu metu pasirodys žmogus, kuris bus atsakingas už socialinių reikalų sritį“, - tikino sąjungos vadovas.

Be to, jis atskleidė, kada ir kaip susidomėjo švietimo sritimi. „Susidomėjimas švietimu ir šiomis sritimis atsirado prie buvusios Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės. Be galo esu dėkingas ir buvusiai viceministrei Natalijai Istominai, palaikė ir padėjo atsistoti į vėžias“, - nurodė Mindaugas.

REKLAMA

O štai patirties šiose srityse, kur dirba ir ketina siūlyti pokyčius, vyras teigė gavęs iš Dievo, kartu su išmintimi.

Taškas muzikinėje karjeroje

Kalbėti apie dainavimo laikus M. Jonušas itin nenorėjo ir tikino norįs palikti praeityje. Portalas tv3.lt primena, kad jis Lietuvoje išgarsėjo po dalyvavimo televizijos laidoje 2005 m. Visgi, prabėgus daugiau nei dešimtmečiui, jis vis dar atpažįstamas gatvėje.

Ministras A. Veryga pripažino nežinojęs, kad pas jį susitikime dalyvaus buvęs žymus atlikėjas Minedas, tačiau jo dainų teigė žinąs.

„Aš neseku tos darbotvarkės ir netikrinu, su kokiais žmonėmis susitiksiu. Susitinku su visais, kurie užsirašo, nediskriminuoju nė vieno žmogaus, nesvarbu, kas jis buvo ar yra“, - tikino ministras. Nuo muzikos vertinimų susilaikė santūriu atsakymu, kad klausosi šiek tiek kitokią muziką.


Rašyti komentarą...
k
kovinis ežys
2017-05-05 18:19:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neadekvatus žmogus tas Minedas. Na koks normalus žmogus dainuotų visiškai neturėdamas klausos ir balso??
Atsakyti
-17

N
Nesuprantu kas dedasi
2017-05-05 22:29:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Profesionalus MINEDAS patarinėja profesionalui? Kur ritasi Lietuva? Ar Lietuvoje dirba budintis psichiatras?
Atsakyti
-5

m
minde459
2017-05-05 19:04:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar aš kažko nesuprantu, ar mes issirinkome debilus kurie pradejo bendraut su visiškai neadekvačiais nevispročiais? Tai gal vapše valdzia perduodam bambaliniams chroniams??????
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (104)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų