Dokumentų prašymas kirto alkoholio pardavimams

Nuo rugsėjo 2-osios daugelyje prekybos tinklų pradėjus reikalauti asmens dokumento perkant alkoholinius gėrimus, alkoholio pardavimai akcijoje dalyvaujančiose parduotuvėse sumažėjo 9 proc., sako Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovas Laurynas Vilimas.

Alkoholio pirkimas

Tokią informaciją trečiadienį jis pateikė Seimo Sveikatos reikalų komitete (SRK), šiam svarstant prieš prekybininkų akciją paruoštą pataisą – ji įpareigotų asmens dokumento iš alkoholio pirkėjo reikalauti tik kilus abejonių dėl per jauno amžiaus.

Komitetas, šiek tiek pakoregavęs, socialdemokrato Broniaus Bradausko su kolegomis inicijuotai pataisai pritarė, tuo nustebindamas prekybininkus. „Ši akcija veikė pilnu efektyvumu, šiuo metu išėję iš komiteto mes esame lengvai apstulbę net nesitiki, kad Sveikatos komitetas norėtų šią iniciatyvą eliminuoti“, – po komiteto posėdžio žurnalistams sakė L.Vilimas.

REKLAMA

Pasak jo, nors nėra skaičių, kiek reikalavimu rodyti asmens dokumentą nepatenkintų pirkėjų alkoholio pirkti perėjo į akcijoje nedalyvaujančias parduotuves, visgi skaičiai yra pakankamai reprezentatyvūs.

„Kadangi lyginame nuo rugsėjo 2 iki rugsėjo 19, kada surinkome duomenis, su 2015 metų tuo pačiu laikotarpiu, šita akcija, mes matome statistiką, bendrus alkoholio pardavimus yra sumažinusi 9 proc., dėl įvairių priežasčių: dėl impulsyvių pirkimų sumažėjimo, nes ne visada žmonės galėjo įsigyti, nes buvo reikalaujami dokumento, ne visada tie žmonės grįždavo, nes ne taip ir reikėjo alkoholio, kažkuri dalis nepilnamečių taip pat neturėjo galimybės įsigyti“, – duomenis pateikė L.Vilimas.

„Prie šios iniciatyvos yra prisijungę didieji prekybos tinklai „Maxima“, „Iki“, „Rimi“, „Norfa"“, „Prisma“, „Aibė“ ir mažųjų parduotuvių atstovai „Aibė“ ir kooperatyvai, bendrai visi šie prekybos tinklai atstovauja mažiausiai 95 proc. alkoholio pardavimo parduotuvėse, tai reiškia, šie duomenys pakankamai reprezentatyvūs“, – pabrėžė prekybininkų atstovas.


Rašyti komentarą...
a
2016-09-21 12:41:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip ir toliau! Kas pasirašė,tas dar neturėtų ir akcijas alkoholiui teikti. Juk tie tinklai ugdo piliečių sąmoningumą. O aš pirksiu ten, kur dokumentų neprašo.
Atsakyti
0

S
Skitas
2016-09-21 13:25:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasikeitė tik mano apsipirkimo įprotis - perku kur nereikalauja. Lai pasiteirauja kiek proc. pakilo pardavimai parduotuvėse, kur taip nesityčioja iš žmogaus.
Atsakyti
0

a
alko
2016-09-21 12:44:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
taigi koks skirtumas nueini i kioska ar bet kokia kita t.y. ne IKI, Maxima ir nusiperki,
niekas nepraso ten
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų