A. Kubilius (nuotr. SCANPIX)

Seimas, nepaisydamas aršaus ministro pirmininko, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderio Andriaus Kubiliaus pasipriešinimo, pakeitė Darbo kodeksą ir nustatė, kad minimalią mėnesinę algą (MMA), nesusitarus Trišalei tarybai, gali nustatyti pats. Projektui pritarė 76, prieš buvo 10, susilaikė 20 parlamentarų.

Papildyta Darbo kodekso įstatymo 187 straipsnį nuostata, kad MMA dydis kiekvienais metais „negali būti mažesnis kaip pusė praėjusių metų vidutinio atlyginimo dydžio, kurį nustato ir paskelbia Statistikos departamentas. Jei Trišalė taryba nepateikia Vyriausybei pasiūlymo dėl minimalios mėnesinės algos dydžio iki atitinkamų metų vasario 1d., tuomet nuo šios datos be atskiro Vyriausybės nutarimo įsigalioja minimalios mėnesinės algos dydis, kuris sudaro pusę Statistikos departamento paskelbto praėjusių metų vidutinės mėnesinės algos dydžio“, –  rašoma projekto aiškinamajame rašte, kuriame taip pat nurodoma: „Pagal tokį principą šiandien minimali mėnesinė alga Lietuvoje sudarytų kiek daugiau kaip 1000 litų ir tokia situacija maždaug atitiktų standartus, kurie šiandien galioja daugelyje Europos Sąjungos valstybių (ne tik Vakarų, bet ir Vidurio Europoje). Lietuvoje ir taip vidutinė mėnesinė alga yra žymiai mažesnė nei kitose vidurio Europos valstybėse, o dar ir minimalios mėnesinės algos proporcija yra mažesnė. Kaip antai, Latvijoje jau antrus metus sistemingai mažinama ši disproporcija, o Lietuvoje socialinė diferenciacija lieka viena didžiausių Europos Sąjungoje (šiuo požiūriu Lietuva konkuruoja tik su Rumunija ir Bulgarija). Tai reiškia, kad įstatymas nustatytų išimtines sąlygas ir procedūrą, kai minimalios mėnesinės algos dydis įsigaliotų automatiškai be Vyriausybės nutarimo ir be Trišalės tarybos teikimo. Tai reiškia, kad įstatymas nustatytų išimtines sąlygas ir procedūrą, kai minimalios mėnesinės algos dydis įsigaliotų automatiškai be Vyriausybės nutarimo ir be Trišalės tarybos teikimo.“

REKLAMA

Valdančiosios Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, ministras pirmininkas Andrius Kubilius pasisakė kategoriškai prieš. „Čia, man atrodo toks žanras, kai artėjant rinkimams visi nori pasirodyti geručiai, tačiau iš gerų norų ne visada išeina geri dalykai. <...> Tai sugriaus Trišalės tarybos veiklą“, – baugino premjeras, nuogąstaudamas, kad Lietuva nėra pakankamai brandžios demokratijos šalis ir tokia nuostata bus atvertas kelias populistinėms manipuliacijoms, trikdomas Vyriausybės ir Trišalės tarybos darbas.

TS-LKD frakcijos Seime lyderis Jurgis Razma premjerui oponavo. „Premjeras per daug dramatiškai įvertino patį projektą. <...> Noriu pabrėžti, kad dabartiniu projektu šiais metais niekam jokių dovanėlių nenumatoma. Sukuriamas mechanizmas, kaip spręsti problemą, jei Trišalėje taryboje nėra susitariama, kurio dabar nėra“, – sakė jis, nurodydamas, kad diskusijos taryboje dėl MMA buvo įstrigusios.


Rašyti komentarą...
O
Oksiukas
2012-06-28 11:24:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šitos mordos negaliu matyti !!!!!!!!!!!!!!!
Atsakyti
0

F
Fantomas
2012-06-28 11:25:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš kur paįmti pinigų, kai per 3,5 metus prašikta virš 40 milijardų.Anūkai ir anūkų vaikai,aaaaaaaaaaaaūūūūū, mokėsit už fiziko neišmanymą ekonomokoje.
Atsakyti
0

R
Rimas
2012-06-28 11:25:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
beprociu gauja
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (58)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų