Miesto Savivaldybės proteguojamiems „Panevėžio želdynams“ gresia likti ir be pinigų, ir be želdinių, ir be jų tvarkytojų. Konkurse miesto želdiniams prižiūrėti Savivaldybės pasirinktą ne pigiausias paslaugas pasiūliusią įmonę skandina šimtatūkstantinės skolos, o pinigų neatgaunantys kreditoriai atakuoja teismus reikalavimais areštuoti „Panevėžio želdynų“ turtą.

Vilniaus apygardos teismas rugpjūčio pabaigoje patenkino iš panevėžiečių įmonės daugiau nei 200 tūkst. Lt neatgaunančios bendrovės „Swedbank lizingas“ reikalavimą ir areštavo dalį jos turto.

Lizingo bendrovei prasiskolinusių, tačiau Savivaldybės išskirtinį palankumą pelniusių „Panevėžio želdynų“ privatumą saugo konfidenciali banko ir kliento sutartis.

Tačiau, pasak „Swedbank“ Komunikacijos skyriaus vadovės Jorūnės Juodžbalytės, tikėtis, kad bus rasta geriausia išeitis, galima tik tuomet, jei bendradarbiauti nusiteikęs ne tik bankas, bet ir su mokėjimo sunkumais susidūręs klientas.

Į skolų karuselę įsisukę „Panevėžio želdynai“ dar vieno kantrybės netekusių kreditorių smūgio sulaukė rugsėjo 25-ąją.

Panevėžio miesto apylinkės teismo sprendimu areštuota įmonės turto už daugiau nei 9 tūkst. Lt. Tokiu būdu beviltiška tapusią skolą iš želdinių prižiūrėtojų tikisi susigrąžinti Gintos Lapėnaitės gėlininkystės ūkis.

REKLAMA

„Pasvalys, Biržai apsodinti mūsų išaugintomis gėlėmis. Ir Panevėžį mūsų gėlės puošia, bet vieninteliai „Panevėžio želdynai“ neatsiskaitę“, – pasakojo G.Lapėnaitė.

Anot jos, gegužę gėles pirkusi įmonė buvo įsipareigojusi atsiskaityti per 20 dienų. Tačiau gėlių augintojams buvo sumokėta tik dalis pinigų. Pusmetį nesulaukusi, kol „Panevėžio želdynai“ perves likusius 9124 Lt, ūkininkė kreipėsi į teisininkus.

„Mus tokia suma – didelė. Ypač šiais laikais. Be to, plečiame ūkį, statome šiltnamius“, – teigė G.Lapėnaitė.

Nusiaubė vagys

Skolose skęstantys „Panevėžio želdynai“ prieš mėnesį pagarsėjo vagystėmis. Nupjovę nuo garažų durų spynas vagys išgabeno dvi savaeiges žoliapjoves bei kultivatorių. Įmonės direktorius Arūnas Sičiūnas neslėpė, jog nusitaikyti į bendrovės turtą galėjo tik puikiai žinantys, kokia technika saugoma garaže, vagys.

Naujus žolės pjovimo ir smulkinimo mechanizmus „Panevėžio želdynai“ buvo įsigiję praėjusiais metais už 104 tūkst. Lt.

Teisindamasis, kad bendrovėje dirba tik mėnesį, A.Sičiūnas nesugebėjo atsakyti, nei kokius nuostolius patyrė įmonė dėl vagystės, nei kaip vyksta tyrimas.

Bendrovės direktorius taip pat negalėjo paaiškinti, kokios skolos slegia įmonę ir kaip planuojama atsiskaityti su kreditoriais. A.Sičiūnas teisinosi negalįs komentuoti nepasikonsultavęs su įmonės teisininku. Anot jo, už „Swedbank lizingo“ suteiktą kreditą buvo perkami įmonės įrenginiai, taip pat ir pavogtosios žoliapjovės.

Dėl bendrovę smukdančių finansinių sunkumų vadovas kaltę vertė už paslaugas neatsiskaitančiai Savivaldybei. A.Sičiūno teigimu, ji už želdinių priežiūrą bendrovei skolinga virš 200 tūkst. Lt.

„Ir dėl lito patiriama sunkumų. O čia tokia suma“, – pripažino direktorius.

Nors įmonė prislėgta finansinių sunkumų, A.Sičiūnas tikina, esą įsipareigojimai Savivaldybei bus vykdomi.

REKLAMA

„Nes piniguose esmė, yra ir kitų dalykų“, – paslaptingo verslo plano neatskleidė skolose skęstančios įmonės vadovas.

Pakibo ant plauko

„Panevėžio želdynų“ vardas vasarą nuskambėjo neskaidriame Savivaldybės konkurse miesto želdiniams prižiūrėti.

Skylėtą miesto biudžetą biudžetinių įstaigų sąskaita kamšanti Savivaldybė konkurso nugalėtoja pasirinko vis dėlto ne mažiausią kainą pasiūliusią vilniečių įmonę „City Service“, o dvigubai brangiau savo paslaugas įkainojusius „Panevėžio želdynus“. Nors „City Service“ dėl konkurso rezultatų kreipėsi į teismą, Savivaldybė vis tiek sudarė sutartį su panevėžiečių įmonę, prisidengdama, kad jos paslaugomis naudosis tik laikinai, kol baigsis teismų procesas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų