Vytautas Landsbergis,Foto: News Bridgepix

Vytautas Landsbergis,Foto: News Bridgepix

Europarlamentaras Vytautas Landsbergis penktadienį atsisakė kaip nors komentuoti neva jam adresuotą buvusio VSD vadovo, dabartinio Lietuvos ambasadoriaus Ispanijos Karalystėje Mečio Laurinkaus laišką.

“Nesu jo gavęs, tad negaliu ir komentuoti. Jei tai būtų bent jau straipsnis, bet ir taip nėra. Tiesiog išplatinti teiginiai, kad į mane neva kreipėsi,” – savo atsisakymą portalui "Balsas.lt" motyvavo V. Landsbergis.

Pasak profesoriaus, dar atkuriant Lietuvos nepriklausomybę, apie 1991 -1992 m., egzistavęs noras priversti jį aiškintis dėl to, ką parašė, ar kokią karikatūrą atspausdino tuometinis “Lietuvos aidas”. “Šį kartą kalbame apie laišką seneliui į kaimą, kai senelis laiško net ir negavo,”- sakė europarlamentaras.

Anot žiniasklaidos, Lietuvos ambasadorius Ispanijoje, buvęs VSD vadovas Mečys Laurinkus penktadienį viešai kreipėsi į Europos Parlamento narį Vytautą Landsbergį, ragindamas savo autoritetu padėti nutraukti „jau beveik dvejus metus tęsiamą idiotišką kai kurių valstybės tarnautojų persekiojimą“.

REKLAMA

„Esu įsitikinęs, jog Lietuvoje kaupiasi nepakantumo, netolerancijos ir pykčio energija, kuri nuolatos yra eskaluojama keliolikos intelektualų. Bet kai ši bloga energija išsiverš į populizmo apkvaitintą minią, intelektualai to proceso nesustabdys, jie paprasčiausiai pabėgs į krūmus“, - perspėja M.Laurinkus.

Dalyje žiniasklaidos kartojamų prielaidų apie tariamą „valstybininkų klaną“ kurstomas aistras jis vadina „į Lietuvą artėjančia naujų formų nepakantumo banga“, kurią „stabdyti yra kiekvieno mąstančio piliečio pareiga“.

M.Laurinkus prašo Tėvynės sąjungos garbės pirmininko V.Landsbergio padėti šios partijos vadovybei, dažniau už kitus neigiama prasme vartojančiai „valstybininkų“ terminą, paaiškinti, kuo vis dėlto valstybininkai esą nusikaltę Lietuvos valstybei, nes konservatoriai to nesugeba padaryti jau dvejus metus.

V.Landsbergio klausiama, ar jis tikrai, kaip skelbta žiniasklaidoje, mano buvęs apgautas, skiriant M.Laurinkų VSD vadovu.

M.Laurinkus dar klausia V.Landsbergio, ar šis pritaria „vis dažniau skleidžiamai nuomonei, kad VSD veikla buvo nukreipta ginti privačius interesus, jeigu taip - kokius“, ir ar tiki, kad žiniasklaidoje vardijami žmonės „iš tikrųjų yra suorganizavę paslaptingą klaną, kurio veikla nukreipta prieš Lietuvos interesus“.

M.Laurinkus vadovavo VSD 1990-1991 bei 1998-2004 metais.

Dienraštis „Lietuvos žinios“ šią savaitę paskelbė išsamų straipsnį, apie vadinamąją „valstybininkų: grupuotę. Jame  įvardyta, jog „valstybininkai“ - tai klaninės prigimties grupė asmenų, kuriuos sieja nuolatiniai tarpusavio ryšiai, vaidmenų ir užduočių tarp grupės narių pasiskirstymas, egzistuoja aiški hierarchinė grupės struktūra, aukštas jos organizavimo lygis.

REKLAMA

BNS nepavyko rasti žurnalisto pavarde, kuria pasirašytas minimas rašinys. „Lietuvos žinių“ vyriausiasis redaktorius Valdas Vasiliauskas pripažino, kad straipsnis pasirašytas pseudonimu, siekiant apsaugoti autorių nuo galimo susidorojimo. Pasak redaktoriaus, laikraštis pasitiki šaltiniais, kuriais rėmėsi autorius, bet daugiau apie juos nekalbėjo.

M.Laurinkus, kuris rašinyje įvardytas kaip šio „klano“ narys, sako pajutęs po beveik dvidešimties atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metų, „jog stalinistinė dvasia grįžta į Lietuvą“.

„Žinia, stalinizmas iš vienos pusės yra reiškinys, apibrėžtas laike ir erdvėje, iš kitos - fenomenas virš laiko, galintis atsirasti bet kurioje valstybėje, kuris visada yra susijęs su žmonių persekiojimu. Tokio, pradinio, psichologinio persekiojimo klasikinis pavyzdys yra pateiktas „Lietuvos žiniose“, - vertina M.Laurinkus žiniasklaidai perduotame kreipimesi į V.Landsbergį.

Jis įžvelgia paraleles su straipsniais stalinistinėje Sovietų sąjungoje, kur kėslais užvaldyti valstybę (rus. - zavladetj gosudarstvom) buvo kaltinami „parazituojantys įvairiose valdžios struktūrose liaudies priešai“ - mokslininkai, gydytojai, menininkai, smulkieji verslininkai, o po to režimas su jais susidorodavo.

Minėtame straipsnyje „valstybininkais“įvardyti ir Albinas Januška, prezidento patarėjai Valteris Baliukonis, Mindaugas Ladiga, politologai Raimundas Lopata ir Lauras Bielinis, saugumietis Dainius Dabašinskas, URM sekretoriai Laimonas Tallat-Kelpša ir Žygimantas Pavilionis, žurnalistas Audrius Siaurusevičius, buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris bei dar beveik tuzinas kitų politikos ir saugumo tarnybų veikėjų, Nepriklausomybės akto signatarų.

Augis
2008-03-28 11:40:54
Na, su humoro jausmu Mečys nesiskiria niekada:):)
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
algis 2008-04-06 16:36:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
straipsnis geras   ATSAKYTI
aukse 2008-03-30 15:01:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiems, kurie nuo kelmo, ypac dzukui, labai dekui uz man parodyta demesi Vargseliai... O as kad ir ir biedna, gal ir "durna" (tarp kitko tai ne lietuviskas zodis - bet is kur tam dzukui nuo kelmo zinot), bet teisinga. Savo nuomones laikausi ir toliau:stipriai pasisiukslino tiek tetusis, tiek Laurinkus. Galetu jau ir pailseti, ne yra jaunesniu ir protingesniu   ATSAKYTI
pasakysi tiesą 2008-03-30 13:58:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ir būsi apšauktas raganų medžiotoju - 9 dešimtmetyje išbandytas ir, deja, suveikęs komunistų triukas.   ATSAKYTI
Nurchaci 2008-03-30 13:02:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dreba purvinos Žydrųjų albinų rankos, todėl ir tampa mūsų gamtos saugotojai "stribais", o tiesos sakytojai - "stalinistais".   ATSAKYTI
nepriklausoma nuomone 2008-03-30 12:22:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kada JAV prarado savo laisve sunkoka tiksliai nustatyti. Manau, kad sulig paskutiniu suviu i paskutini savo anglosaksiska lyderi - J.Kenedi. Nuo tada zingsnis po zingsnio gangsteriai eme seimininkauti JAV politikoje.Chazaras Kisindzeris tapo tikruoju JAV valdytoju Prie Niksono ir Fordo ir valde virs 20 m, nors daug kas teige, kad jis ir Sovietu agentas. Karai Vietname, Kombodzoi ir kitur buvo jo inicijuoti ir uz tai, vietoj Niunbergo ar Hagos tribunolo jis gauna Nobelio premija uz "taika". Argi tai ne "melo imperijos" pasityciojimas?

Kontuzytas McCainas irgi ne siaip sau pasirinktas. Jei jis bus, deka juoduju technologiju ar "kompiuteriu gedimu", prastumtas i prezidentus, labai jau ne kokia ateitis laukia ne tik Amerikos, bet ir pasaulio. Vien tik pasiziurejus i McCainui parinktu patareju/remeju kompanija galima nesunkiai atspeti ateiti.:) Nesunku atspeti, kad atsakomybe uz visus busimus ziaurius karus ir nepopuliarius sprendimus, kuriuos priims si chazariska gangsteriu komanda, bus sekmingai permesta ant kontuzyto anglosakso peciu..., kad Amerikos ivaizdis pasaulio akyse butu dar labiau subjaurotas, demonizuotas..., o tikrieji kaltininkai, kaip visada, liktu nematomi, liktu seselyje.

O tai, kad McCainas bus "grieztas Rusijai" IMHO, yra gudrus manevras. Argi nematom, kad Rusija pati suinteresuota, kad salys stotu i NATO ir tuo pretekstu panaikintu savo kariuomenes, savo gynyba? Taciau kol kas zaidzia dviguba zaidima? Kai tuo tarpu komunistines salys savo gynyba stiprina? Argi nekelia mums itarimo, kad butent musu komunistai, ekskgb taip rupinasi, kad ir Ukraina istotu i NATO ir tuo pretekstu atsisakytu taip pat ir savo atomines ginkluotes?
Ar kas nors skaito Anatoli Golitsin ispejimus, kad ir NATO gali but panaikintas kai visur bus ikurtos privacios "profesionalu" kariuomenes, kurias keli oligarchai galetu nukreipti ir pries nepatenkinta visuomene?
Melo imperija nesubyrejo, bet issiplete..., gudriai apmulkino vakaru visuomene, kurios "konstitucines laisves" dabar beliko vienintele kliutis kominternui ivesti savo diktatura ir uzbaigt "pasaulines revoliucijos" tiksla. Strategija isliko, keitesi tik taktika. Bolsevikai staiga per viena nakti visame pasaulyje persikrikstyjo i globalistus, pakeite lozungus, o "proletariato diktatura" virto ekonomine diktatura.

Neturiu as "savo" nuomones. Sios isvados naturaliai isplaukia stebint medios pateikiamus faktus ir kritiskai vertinant propaganda. Tik viena aisku, kad sis burbulas greitai sprogs. O lietuviski "globalistai" tegul per daug nesidziaugia prisigrobtu nekilnojamu turtu - tai jusu neisgelbes. Tuoj busit priversti "nekilnojama turta" paversti kilnojamu kai busit priversti priimti paveldejimo istatyma. Tai jau daroma JK ir kitur. Paveldejimo mokesciai privers turta parduoti, o infliacija jusu pinigus nuvertins. Ir taip jusu turtas atsidurs "banku tautos" rankose. Geriau ieskokite budu kaip isgelbeti tikraja demokratija ir i tai sutelkite savo energija ir intelekta.   ATSAKYTI
lnkalfamockus 2008-03-30 00:27:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vidaus ir isores priesai nesnaudzia. Draugai, bukime budrus   ATSAKYTI
samogitian 2008-03-29 23:56:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
garbes zodis, nekenciu laurinkaus ir kt. valstybininku.. tuos mulkius reikia ant sakos. Ir as galiu but vienas is tu, 'populizmo apkaitintos minios'..   ATSAKYTI
geras :))) 2008-03-29 22:02:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
“Šį kartą kalbame apie laišką seneliui į kaimą, kai senelis laiško net ir negavo,”- sakė europarlamentaras.

Tata niekada zodzio kiseneje neiesko - tokia ironija ir saviironija tikrai veza.   ATSAKYTI
Savitsku Juzes 2008-03-29 17:33:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Todel ir koks tai “”Nesu jo gavęs, tad negaliu ir komentuoti. Jei tai būtų bent jau straipsnis, bet ir taip nėra. Tiesiog išplatinti teiginiai, kad į mane neva kreipėsi,” – savo atsisakymą portalui "Balsas.lt" motyvavo V. Landsbergis.””
Berots juk AŠTUONI Ilgi …
Metai nia valdžia…Labai ILGI?//kai kur kai kam?//
   ATSAKYTI
Muszikas Ispo-Utenas 2008-03-29 17:27:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
DeDuktivinis PaMislijimas
Kuo čia dėtas V. Lansbergis…Kas jis dabar?..Toks…
PAS MUS
   ATSAKYTI
Dėdei Petrui 2008-03-29 16:57:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasimetei laike ir erdvėje.Tautos kiršinimą pradėjo KOMUNISTAI,konkrečiai tai atliko Juršėnas ir Paleckis,Kovo-11 jie išbėgo prie Aukųč.Taryb.susirinkusių žmonių ir liepė pradėti rinkti parašus,nes ne tą pirmininką išrinko."Megztosios beretės",tai stribų našlės,jos visada ten kur ir jų šefas-Juršėnas,beje,tas pats vyksta ir Minske.KGB metodai ir būdai nesikeičia.Beje,jų pakalikų,t.y. tokių kaip jūs, stilius irgi tas pats.   ATSAKYTI
Viliui 2008-03-29 15:34:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai labai klysti, Viliau. Neatidus esi, mažai jų veiklas tepastebėjai. Tai gal tau ir "Siauras" yra "gerb."?, o šį jau LRT vadovauti per melagių dieną (balandžio 1-mą) visu rimtumu klanas stato. Tai greit turėsim jau Putin'išką TV., gal tik tuomet patikėsi.   ATSAKYTI
vilius 2008-03-29 14:52:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau, kad gerb. Kuris į šį sąrašą įvestas neteisingai.   ATSAKYTI
Dolčė Vita 2008-03-29 13:09:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ale ir navatna, nei Landsbergis valdo, nei ką, o Laurinkui reikia jo pagalbos? Tai juk amžius jau, negi pakeis jis Kirkilui Janušką, Stonys atsisakys kažkur ten su Kirkilu susitikinėti? Leo atiduos viską Lietuvai, kultūros ministras nesiųs aktorių pomidoriauti, o premjeras - sveikai pabadauti??? Gal tvorelinis nesiims "pravierkų" gamtosaugininkams, kurie ryškina nelegalias statybas... Gal seimo pirmininkas nekaišiojo kažko, panašaus į banknotus valdininkui, kuris rūpinasi sūnaus sklypeliais... Kuo toliau, tuo labiau įsisiautėja nepadorumas... Gal buvęs meras nesididžiuos, kad nuteistas? Spjaut jam į teismus. Tad ir matosi, kad sugedę vadai, visiškai sugedę, nuvarė Lietuvą. Pradėjo nuo to, kad gėda megstis beretes, draudžiama studentams burtis į korporacijas, domėtis politika, patriotizmas apšauktas nepaprasto ligonio idiotizmo atmaina... Ir eina, ir eina... Dirba Latvių gatvė ir rezervas, oj kaip dirba, tad ką tramdyti?   ATSAKYTI
Drąsius 2008-03-29 12:39:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pažįstu tą pona Laurinkų (gyvenau visai šalia Kaune, Vaičaičio gt.). Mačiau, kaip augo, siekė karjeros ir kaip, išvertęs kailį, tapo konservatoriumi, LSK generolu. Pakso apkalta - tai šio "vargšelio inteligento" ir tautos "patrioto" dvasinio nuopolio dugnas. Tai jis pats sėdi krūmuose ir bezda.   ATSAKYTI
kpss nusikalteliai ir kruvinos budionovk 2008-03-29 11:33:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jau smirdina savo metano dujas is latviu gatves    ATSAKYTI
Skauduliai 2008-03-29 11:31:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
is laurino lapo zodu aisku, kad jis pats yra tos kgb/fsb grupuotes veikejas, nors ir buves euroazijos patologiniu okupantu auka. O tie stribu isperos kaup lopetos ir kiti shudru grupuotes veikejai tai smirda gazpromo dujomis pavogtomis is Chanty-Mansiu ir Jemelo-Nencu pavergtu tautu    ATSAKYTI
Petras 2008-03-29 10:19:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ką darytų konservatoriai ir jų "megstosios beretės", jeigu neirbtų sau įprasto ir vienintėlio kurį moka dirbti darbo - tai demaskavimo ir priešų ieškojimo. Paprasčiausiai reikia nekreipti į tai dėmesio , o jeigu per įžūliai šmeižia ir griauna santarvę- kreiptis į teismą. Juk tik konservatoriai paskleidė nesantravės smarvę mūsų šalyje, dabar ja kvėpuoja visi, o kai kurie jau net užsikrėtė šia bjauria tautos kiršinimo liga.   ATSAKYTI
2006 09 08 2008-03-29 10:12:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
R.Pakso nušalinimas prasidėjo į VSD vadovo pareigas jam pasiūlius tuometinį KAM Kontržvalgybos skyriaus vadovą Gintarą Bagdoną. Tuomet buvo sukeltas triukšmelis, kad šis žmogus esąs netinkamas arba net susijęs su rusais. Tačiau, kai Gintaras Bagdonas užėmė Europos Sąjungos karinio štaboviršininko pavaduotojo pareigas, tapo aišku, kad R.Pakso pasirinkimas buvo teisingas.
Po šio paskyrimo tapo aišku, kad R.Pakso pasirinkimas buvo teisingas, o VSD vadovai M.Laurinkus ir A.Pocius suprato, kad atėjus V.Bagdonui, paaiškės ir nešvarūs VSD darbeliai, o jiems teks už juos atsakyti. Matyt, būtent todėl ir VSD šefas M.Laurinkus paskelbė savo garsiąją pažymą “Dėl grėsmių nacionaliniam saugumui”.
   ATSAKYTI
„Veidas“, 2006 09 14 2008-03-29 10:07:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Veido" žiniomis, VSD vadovybė stengėsi sumenkinti V.Pociūno valdyboje parengtos pažymos reikšmę todėl, kad ja buvo labai nepatenkinta tuometinė Užsienio reikalų ministerijos, dirbusios rengiant projektą "2 K", vadovybė. Praėjus savaitei po M.Laurinkaus pasisakymo tuometinis URM valstybės sekretorius Darius Jurgelevičius nuvyko pas tuometinį prezidentą Rolandą Paksą ir išdėstė ministerijos nuostatą: "Tarptautinio transporto projekto "2 K" įgyvendinimas Lietuvai yra naudingas, nes numato didinti dviejų uostų - Klaipėdos ir Kaliningrado - konkurencingumą.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Specialistai įspėja saugotis: kaitri saulė gali sukelti ne tik alergijas, bet ir vėžį (nuotr. stop kadras)
Įsivyravus ekstremaliai karštiems orams, odos ligų specialistai ir alergologai ragina saugotis. Mat itin karšta saulė, pasak medikų, mūsų odai labai nedraugiška. Tačiau ...
Į Lietuvą grįžo medikų pagalbos misija, padėjusi kovoti su COVID-19 Armėnijoje (nuotr. Organizatorių)
Pasibaigus dviejų savaičių humanitarinei misijai Armėnijoje, šalies medikų ir ekspertų komanda grįžo į Lietuvą.  Aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinęs Karinių ...
Asociatyvi (nuotr. Shutterstock.com)
Ilgąjį liepos savaitgalį ir Mindaugo karūnavimo dieną lietuviai ilsisi ir turi net tris nedarbo dienas. Vaiko teisių specialistai primena, kad auginant vaikus, visiškai ...
Kaune pas gyventojus užsuko netikėtas svečias (nuotr. stop kadras)
Į vieno kauniečio kiemą ankstyvą rytą užsuko nekviestas svečias. Vaizdo kameros užfiksavo drąsiai vaikštinėjantį briedį. Specialistai sako, kad stebėtis tuo nereikėtų, mat ...
Operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė (nuotr. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro) (nuotr. asm. archyvo)
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras su liūdesiu praneša, jog eidama 78-uosius mirė buvusi šio teatro operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė. Gimusi 1942 ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų