Lietuva įsigis dar vieną vakciną nuo Covid-19, Šapoka ramina, kad pinigų tam užteks

Vyriausybė pritarė įsigyti beveik 500 tūkst. Covid-19 vakcinų iš JAV gamintojų „Moderna“. Vakcinos gamintojai skelbia, kad jos efektyvumas siekia beveik 95 proc., o šalutinio efekto ji nesukelia net vyresnio amžiaus žmonėms.

„Gruodžio 1 d. buvo gauta Europos Komisijos informacija, kad Lietuva iki gruodžio 2 d. turi pateikti papildomą informaciją apie vakcinos įsigijimą“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Laikinai pareigas einantis finansų ministras Vilius Šapoka ramino, kad Lietuva turės lėšų įsigyti vakcinas.

„Tam, kad būtų įmanoma kuo greičiau tas vakcinas įsigyti, net jei mes nežinome, kiek tai lėšų pareikalaus, pats efektyviausias būdas, kad užtikrintume finansavimą tiek pačiai vakcinai, tiek logistikai, tam yra numatytas mechanizmas, kad valstybė padengtų tas išlaidas iš skolintų lėšų“, – kalbėjo V. Šapoka.

Iš viso Lietuva pirks 496 tūkst. vakcinos nuo Covid-19 dozių.

Lietuva jau yra nusprendusi pirkti vakcinas iš penkių kompanijų – „AstraZeneca“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „Sanofi ir GSK“, „BioNTech ir Pfizer“ bei „CureVac“.

Planuojama pirkti tiek vakcinų, kad jų pakaktų paskiepyti 70 proc. šalies gyventojų, tačiau dėl galiojančių susitarimų ir siekio sumažinti rizikas, jų bus perkama gerokai daugiau, nei reikėtų visiems gyventojams. Nepanaudotas vakcinas bus galima parduoti arba dovanoti trečiosioms šalims.

Skelbia apie 95 proc. efektyvumą

Šią savaitę biotechnologijų gigantė „Moderna“ oficialiai paprašė JAV ir Europos patvirtinti jų vakciną skubos tvarka. Lietuva kartu su Europos Komisija jau yra patvirtinusi sutartį su „Moderna“, kad galėtų įsigyti 80 milijonų vakcinos dozių.

Amerikiečių milžinė „Moderna“ – trečioji biotechnologijų ir farmacijos kompanija po „Pfizer“ ir „Astrazeneca“, dedanti tašką varžybose dėl vakcinos patvirtinimo. „Moderna“ kreipėsi į Jungtinių Valstijų Maisto ir vaistų administraciją, taip pat į Europos vaistų agentūrą, kad šios institucijos kuo greičiau patvirtintų vakciną ir leistų pradėti masinę jos gamybą.

REKLAMA

„Moderna“ atliko klinikinius tyrimus su 30 tūkst. žmonių. Pusei jų suleido tikros vakcinos, likusiems – placebo. Pastarojoje grupėje 185 žmonės užsikrėtė koronavirusu, dalis jų sunkia forma.

Tuo metu tikrąja vakcina skiepytų asmenų grupėje virusą pasigavo tik 11 žmonių ir sirgo lengvai. „Moderna“ skelbia, kad jos sukurtos vakcinos efektyvumas siekia beveik 95 proc. Be to, vakcina esą visiškai saugi, šalutinio poveikio ji nesukėlė net vyresnio amžiaus žmonėms.


Rašyti komentarą...
R
Rimas
2020-12-02 14:35:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Si vakcina bus skirta ponams ovisos kitos ubagans
Atsakyti
0

R
Rimas
2020-12-02 14:33:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Si vakcina nesukelia pasalinio poveikio net virrsnems vadinasi kitos vakcinos sukelia pasalinipoveiki prisidavet norit isnuoditi pensininkus
Atsakyti
0

O
Ole
2020-12-02 16:14:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galesit pats ir skiepytis veryga.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų