Sulaikyta didžiulė grupuotė, kuri vertėsi prabangių automobilių prekyba: sukčiai išvengė apie 4 mln. eurų mokesčių

Šalyje sulaikyta 16 asmenų, kurie įtariami neteisėta prabangių automobilių prekyba. Pareigūnai nustatė, kad per 2 metus galimai buvo įsigyta apie 20 tūkst. prabangių automobilių iš JAV. Įtariamieji galimai klastojo dokumentus ir išvengė  4 mln. eurų muito mokesčių.

Policijos departamente Vilniuje buvo pristatoma Lietuvos kriminalinės policijos biuro operacija, kurioje dalyvavo ir „Aro“ pareigūnai.

Operacijos metu buvo sulaikyta 16 įtariamųjų asmenų, atlikta daugiau nei 60 kratų. Sulaikymo operacija vyko praėjusią savaitę.

Įtaria neteisėtą prekybą automobiliais

LKPB viršininkas Rolandas Kiškis spaudos konferencijoje teigė, kad tyrimas buvo nukreiptas į šešėlinį nusikalstamą verslą – prekybą automobiliais. Pažymėjo, kad viskas vyko Klaipėdos regione. Automobiliai buvo parduodami tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkoje.

„Pats tyrimas buvo nukreiptas į šešėlinį nusikalstamą verslą – neteisėtą prekybą automobiliais. Šiuo atveju buvo sulaikyta 16 asmenų, veikiančių organizuotai, kurie įsteigė ofšorines įmones ir subūrė tam tikrą ratą asmenų, būtent naudotų prabangių automobilių įsigijimui iš JAV.

Ikiteisminio tyrimo metu Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai nustatė, kad galimai buvo įsigyta per daugiau nei 2 metus  apie 20 tūkst. prabangių automobilių“, – sakė LKPB viršininkas R. Kiškis.

Pasak LKPB viršininko, jie mano, kad surinko pakankamai duomenų dėl klastojimo: „Dėl 10 tūkst. automobilių įsigijimo, buvo suklastoti duomenys. Parodyta bendra įsigijimo suma grubiai apie 40 mln. eurų. Mes manome, kad reali suma buvo sumokėta 80 mln. eurų.“

REKLAMA

Pasak R. Kiškio, buvo suklastoti įsigijimo vertės duomenys vien tam, kad išvengtų muito mokesčio: „Jei tiesiai šviesiai, tai sumažinta kaina įsigijimo vertės, kad sumokėtų mažesnį muito mokestį. Iš to toliau eina mažesnis PVM ir taip toliau. {...} Jau dabar manome ir įtariame, kad vien muito mokesčių buvo išvengta daugiau nei 4 mln. eurų.“

LKPB viršininkas pridūrė, kad operacijoje dalyvavo daugiau nei 120 teisėsaugos įstaigų pareigūnų, muitinės ir Mokesčių inspekcijos atstovai.

Suimta 10 asmenų, areštuotas turtas

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Zenonas Burokas pranešė, kad šiuo metu yra suimta 10 asmenų, kuriems taikoma kardomoji priemonė – suėmimas.

„Yra areštuota turto siekiant užtikrinti žalos atlyginimą, kuris padarytas valstybės mokesčių sistemai – maždaug apie 4 mln. turto vertės. Paskaičiuota pirminė žala, kiek buvo išvengta muito mokesčio, tai 4 mln. eurų, tačiau dar yra skaičiuojama toliau. Tikėtina, kad dar buvo išvengta PVM ir pelno mokesčio sumos, kurios gali būti tikrai panašios apimties.

Įsivaizduokite, kokia žala buvo padaryta valstybės biudžetui. Už tokią sumą valstybė galėtų finansuoti kelių darželių ar mokyklų išlaikymą visus metus“, – sakė Z. Burokas.

Operacijos metu buvo paimti buhalterinės apskaitos dokumentai, išimti kietėji diskai ir bylai reikšmingi įrenginiai.

Ikiteisminis tyrimas koordinuojamas Generalinės prokuratūros baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorų.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-10-15 11:55:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visos mafijinės struktūros priklauso aukštesniai valdžios kastai , taip buvo nuo 1990 , niekas nepasikeitė. Bandė senus, patyrusius patraukti iš kelio( pažinojau vieną kaimyną, kurio uošvis buvo pareigūnas, o pats žentelis brigadai priklausė..., gerą stogą turėjo).
Atsakyti
-2

N
Nesamone
2020-10-15 12:06:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neteisinga antraste cituoju isvenge 4 milijonu mokesciu, jei sulaikyti tai teismas priteis sumoketi, tai kur isvengimas ,isvengi tai kai niekada nebereikes moket,
Atsakyti
-1

b
be
2020-10-15 11:39:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
teisesaugos pareigunu si gauja nebutu isgyvenus nei dienos ....,,,suimta tik 10 sestiorku,,,o 110 teisesaugos pareigunu turi kitu teisesaugos pareigunu ,,,stoga,,, ir nepakaltinamuju statusa.......visi dabar lauks ,,,senaties termino ,,, laiko suejimo prauliavodami gautus milijonus ,
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų