Neeilinė operacija Vilniuje – medikai ją atliko itin jautrią dieną

Savaitgalį įvairiais renginiais ir akcijomis visas pasaulis minėjo Pasaulio ir Europos organų donorystės dieną. Simboliška, jog šią dieną užregistruotas ir organų donoras. Tai – jau 85 donoras šiais metais.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos sekmadienį Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos budinčiam koordinatoriui pranešė, jog patvirtintas organų donoras. Sulaukus šeimos narių pritarimo paaukoti artimojo organus, laukiantiems recipientams toje pačioje klinikoje skubiai atliktos inkstų ir ragenų transplantacijos.

Spalio 1 d. tinkamo inksto laukė 134 žmonės, ragenos – 133. Inkstai ir ragenos yra laukiamiausi organai ir audiniai transplantacijai. Iš viso organų ir audinių transplantacijos Lietuvoje šiuo metu laukia 401 žmogus.

Organų donorystė – vienas iš aukščiausių medicinos pasiekimų, kai medikai kokybišką gyvenimą žmogui sugrąžina tuomet, kai jokiomis kitomis priemonėmis to padaryti negalima. Tačiau šis procesas negalėtų vykti be geranoriškos žmonių valios ir pritarimo organų donorystei.

Visuomenės dėmesiui į šią jautrią ir svarbią temą atkreipti savaitgalį aštuoni didieji Lietuvos miestai savo tiltus, alėjas ir reikšmingus pastatus nušvietė žalia spalva. Tai organų donorystės simbolio – žalio kaspino – spalva.

Spalio 10 d. Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos sostinėje organizavo renginį visuomenei minėtai tarptautinei organų donorystės dienai pažymėti, kurios tikslas – plačiai skleisti organų transplantacijos temą ir paraginti visuomenės narius pasirašyti sutikimus organų donorystei. Vien renginio metu sutikimus Donoro kortelei gauti pasirašė daugiau kaip 40 žmonių.

Donoro kortelę, simbolizuojančią pritarimą organų donorystei, Lietuvoje turi 33 746 asmenys.

Sutikimą organų donorystei bet kada galima pasirašyti ir internetu: https://ntb.lt  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų