Cichanouskaja: Macronas pažadėjo padaryti viską, kad išspręstų krizę Baltarusijoje papildyta 11.42 val.

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja sako per susitikimą Vilniuje sulaukusi Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pažado padėti siekti derybų dėl politinės krizės sureguliavimo ir politinių kalinių paleidimo.

„Jis pažadėjo mums padaryti viską, kad padėtų derybose (sprendžiant) politinę krizę mūsų šalyje“, – žurnalistams antradienį sakė S. Cichanouskaja.

„Jis sakė, kad laikas yra labai svarbus, nes daug žmonių kenčia nuo šio režimo, daugybė žmonių yra kalėjimuose ir jis padarys viską, kad padėtų, jog visi politiniai kaliniai būtų paleisti“, –  teigė S. Cichanouskaja.

Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja Vilniuje susitikęs Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sako, kad yra pasirengęs padėti tarpininkauti sprendžiant krizę Baltarusijoje.

Prancūzijos vadovas žurnalistams sakė, kad derybose galėtų dalyvauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija.

„Mes veiksime“, – Lietuvos žurnalistams antradienį sakė E. Macronas, paklaustas apie susitikimą su S. Cichanouskaja.

„Labai gerbiu ir vertinu jos įsitraukimą. Mes kaip europiečiai, padarysime, ką galime, kad padėtume ir tarpininkautume, grįžtume prie ESBO tarpininkavimo, kad pasiektume pažangos“, – kalbėjo E. Macronas.

„Turėjome labai gerą diskusiją, tačiau dabar turime būti pragmatiški ir paremti Baltarusijos žmones. Darysime, ką galime, patikėkite“, – teigė Prancūzijos prezidentas.

REKLAMA

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja antradienį po susitikimo su Lietuvoje viešinčiu Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu naujienų agentūrai AFP sakė, kad kreipsis į Prancūzijos parlamentą.

„Gavome kvietimą pakalbėti Prancūzijos parlamente ir jį priėmėme“, – sakė S. Cichanouskaja Vilniuje.

S. Cichanouskaja į Lietuvą atvyko netrukus po to, kai atsisakė pripažinti Aliaksandro Lukašenkos pergalę rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimuose. Nuo to laiko Baltarusijoje vyksta masinės demonstracijos prieš jo režimą.

Pirmadienio vakarą po susitikimo su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda E. Macronas sakė sieksiantis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos tarpininkavimo sprendžiant krizę Baltarusijoje.

„Mes pasiūlėme, kad ESBO įsipareigotų, taip pat ir Prancūzija darys viską, ką gali, kad šis tarpininkavimas įvyktų, ir kad mes galėtume judėti į priekį“, – sakė E. Macronas bendroje spaudos konferencijoje su G. Nausėda.

Buvusi kandidatė Baltarusijos prezidento rinkimuose į susitikimą su Lietuvoje viešinčiu Prancūzijos vadovu atvyko apie pusę devynių ryto, iš įvykio vietos pranešė BNS korespondentas.

Kaip antradienį nurodė S. Cichanouskajos atstovė Ana Krasulina, susitikime su Prancūzijos vadovu bus aptarta pagrindinė tema – galimybė organizuoti derybas dėl naujų Baltarusijos prezidento rinkimų surengimo ir galimo kitų šalių tarpininkavimo, tarp jų – ir Prancūzijos.

„Labai svarbu, kad Europos šalys neliktų abejingos tam, kas vyksta Baltarusijoje. Prancūzija, kaip viena seniausių demokratijų puikiai mus supranta. Todėl rengiuosi priminti ponui Macronui apie mūsų pagrindinį tikslą – naujus laisvus ir skaidrius rinkimus, kurie turėtų įvykti dar šiais metais“, – pranešime cituojama S. Cichanouskaja.

REKLAMA

Lietuvoje viešintis Prancūzijos prezidentas E. Macronas pirmadienį pareiškė sieksiantis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos tarpininkavimo sprendžiant krizę Baltarusijoje.

„Mes pasiūlėme, kad ESBO įsipareigotų, taip pat ir Prancūzija darys viską, ką gali, kad šis tarpininkavimas įvyktų, ir kad mes galėtume judėti į priekį“, – sakė E. Macronas bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda.

Prancūzijos prezidentas sakė, kad tokiam tarpininkavimui neprieštarauja Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, todėl „dabar reikia, kad su tuo sutiktų ir Aliaksandras Lukašenka“.

„Mūsų požiūris yra labai aiškus nuo pat pradžių – mes nepripažįstame Aliaksandro Lukašenkos Baltarusijos prezidentu“, – pridūrė jis.

Prancūzijos prezidentas taip pat išsakė paramą, kad Europos Sąjunga įvestų sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį teigė, jog susitikdamas su S. Cichanouskaja Prancūzijos vadovas siunčia labai aiškią žinią – paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei, opozicijai.

„Tikėtina, kad aktyvesnė pozicija pasitarnautų situacijai, nes matome, kad ji tikrai yra įklimpusi, tiek ir ta faktinė vadovybė, kuri yra Baltarusijoje, užsispyrusi laikosi savo, ir jų politiniai sponsoriai taip pat nekeičia savo pozicijos. Tam, kad tą išjudintume, aiški vieninga koordinuota tarptautinė pozicija yra labai svarbi“, – lrt radijui antradienį sakė L. Linkevičius.

Anot jo, tarpininkavimo variantų gali būti įvairių, įvertinant ir galimą Rusijos vaidmenį.

„Čia kalba yra apie tarpininkavimą nebūtinai šiuo atveju su pačia ta faktine vadovybe, kuri apskritai nenori su niekuo kalbėtis, tik su Kremlium.  Čia galima kalbėtis ir su Rusija ir įtakoti per Rusiją, nes Rusijos pozicija ir laikysena labai daug ką apsprendžia, nes dabartinė vadovybė apskritai buvo silpna, o dabar dar labiau pažeidžiama ir visiškai priklausoma nuo Rusijos“, – kalbėjo ministras. 


Rašyti komentarą...
S
Simas
2020-09-29 09:11:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turėjo 14 d karantinuotis !!! Tai jau koronos nėra?!!! Turi žmonės sukilti!
Atsakyti
-2

T
T
2020-09-29 10:01:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atvyko i Lietuva ,pasakyt kad spres Baltarusijos problemas ,idomei
Atsakyti
-1

E
Elena
2020-09-29 10:34:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pažadėjo palaikymą ir paramą-kitaip įtariant Tichanivskaja PARDUODA SAVO TEVYNE:"BELAZA""MTS",NAFTOS PERDIRBIMO PRIEMONE IR DAUGYBĖ VISOKIU ĮMONIŲ-VISA EKONOMIKA NORIAI GULDO ES PO KOJU!BALTORUSIJOS IŠDAIVIKE!!!Ji tik mažas tiltelis per kurį praėjus, kad surinkti naujus rinkimus,išmes kaip atidirbti materialaus tėsiog gali ir likviduoti, nes per daug žino....
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų