Prezidentas Seimui teikia Švietimo įstatymo pataisas: vaikų ugdymas prasidėtų anksčiau

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pateikė Seimui Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama užtikrinti kokybišką ikimokyklinį ugdymą visiems socialinę riziką patiriantiems vaikams bei pasirengti ir palaipsniui, vertinant individualius vaiko poreikius, pereiti prie ankstesnio, tačiau lankstaus privalomo ankstyvojo ugdymo, užtikrinant nuoseklų ir kokybišką ugdymo turinį, patrauklią aplinką, atitinkamą pedagogų kvalifikaciją.

Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)

Įstatymo projektas buvo nagrinėjamas viešų konsultacijų metu, vertinimų ir pasiūlymų pateikė Lietuvos švietimo taryba, Bendrojo ugdymo taryba, Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų asociacija, VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“, asociacija „Lietuvos tėvų forumas“, taip pat ir fiziniai asmenys, rašoma Prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

Atsižvelgus į gautus pasiūlymus, buvo keičiamas įstatymo projektas tikslinant nuostatas, numatančias dvejų metų trukmės priešmokyklinio ugdymo galimybę. Užtikrinant ikimokyklinį ugdymą socialinę patiriantiems riziką vaikams, nurodyta teikti daugiau paslaugų, pavyzdžiui, taikyti edukacines programas šeimoms. Įstatymo projekte tikslintos nuostatos, kuriomis užtikrinamas būtinas finansavimas, kad socialinę riziką patiriantiems vaikams ikimokyklinis ugdymas būtų prieinamas.

Fiziniai ir juridiniai asmenys akcentavo pasirengimo būtinybę ankstesnio ugdymo galimybei. Dėl to turi būti parengtas veiksmų planas: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija įpareigota nustatyti tvarką, kokiomis sąlygomis priešmokyklinis ugdymas gali trukti dvejus metus, kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija – atnaujinti tvarką, pagal kurią būtų užtikrinamas vaikų, augančių socialinę riziką patiriančiose šeimose, ikimokyklinis ugdymas.

Pasak Prezidento, ankstyvasis vaikų ugdymas – labai aktualus Lietuvai klausimas, todėl jis išreiškė viltį, kad įstatymo pataisos bus priimtos dar šioje sesijose.


Rašyti komentarą...
S
Stebėtojas
2020-09-23 16:03:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl ankstyvasis ugdymas negali vykti darželiuose? Darželiuose yra viskas, ko reikia ir nieko specialiai kurti nebūtina, tik mokėti protingas algas auklėtojoms ir įdarbinti pradinio ugdymo mokytojus papildomai dėl papildomų programų mokymo, kaip skaitymas, rašymas ir pan.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų