Nausėda Jungtinėse Tautose: Baltarusijos valdžia yra neteisėta atnaujinta 07.30 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda paragino Jungtinių Tautų bendruomenę pasmerkti Aliaksandro Lukašenkos režimo smurtą prieš Baltarusijos protestuotojus, reikalauti nutraukti šiuos veiksmus, paleisti sulaikytuosius ir taikiai perduoti valdžią.

Savo kalboje nuotoliniu būdu surengtoje Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje trečiadienio naktį prezidentas Baltarusijos valdžią pavadino neteisėta ir pabrėžė, jog ši sąmoningai naudoja žiaurią jėgą prieš taikius protestuotojus, sulaikytieji yra „šaltakraujiškai mušami ir kankinami specialiųjų policijos dalinių“.

„Turėtume pasmerkti ir paniekinti šį teisingumo ir teisinės valstybės principo pažeidimą. Nepastebėdami ir nereaguodami tik paskatinsime nebaudžiamumo atmosferą ir pakenksime teisės viršenybės principui visame pasaulyje“, – kreipdamasis į kolegas kalbėjo Lietuvos vadovas.

„Jungtinės Tautos ir jų institucijos turėtų atidžiai stebėti padėtį Baltarusijoje ir atkakliai reikalauti, kad Baltarusijos valdžia susilaikytų nuo jėgos panaudojimo, laikytųsi tarptautinės teisės principų, gerbtų žmogaus teises ir galiausiai pradėtų taikų valdžios perdavimą“, – pridūrė G. Nausėda.

Anot jo, tarptautinė bendruomenė privalo „pasiųsti aiškią žinią dabartinei Baltarusijos valdžiai“.

„Visi neteisėtai sulaikyti asmenys ir politiniai kaliniai privalo būti paleisti. Taip pat turime pareikalauti visų už kankinimus ir jėgos panaudojimą atsakingų asmenų atsakomybės. Būtina, kad Žmogaus teisių taryba nuolat stebėtų ir vertintų žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje. Visi nusikaltimai žmoniškumui ir masiniai žmogaus teisių pažeidimai privalo būti nedelsiant ištirti!“ – pareiškė jis. 

Savo kalboje jis paminėjo ir Rusijos politiką, primindamas Aleksejaus Navalno apnuodijimą. Anot prezidento, šis atvejis rodo, kad  „kai kuriose valstybėse spaudimas prieš opozicijos reiškiamą nuomonę greitai virsta mirtinais fiziniais išpuoliais“ ir kvietė tarptautinę bendruomenę būti pasiruošus „tirti nusikaltimus žmoniškumui ir bausti nusikaltėlius visomis įmanomomis priemonėmis“.

REKLAMA

„Šis principas turėtų galioti ir tiems, kurie tyčia laužo tarptautines normas“, – sakė jis, priminęs apie prieš dešimtmetį Rusijos okupuotą apie penktadalį Sakartvelo teritorijos, prieš šešerius metus okupuotą Krymą ir karinius veiksmus Rytų Ukrainoje.

G. Nausėda kvietė valstybes telktis ir kovoje su koronavirusu, patikino dėl Lietuvos įsipareigojimų laikytis  Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos.

Jis taip pat dar kartą išsakė Lietuvos nuogąstavimus dėl Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje, primindamas, kad Lietuva tai vertina kaip grėsmę saugumui ir kaip „geopolitinį projektą, kuriuo siekiama išlaikyti Rusijos įtakos sferą“.


Rašyti komentarą...
P
P
2020-09-23 10:13:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ziurek savo valstybej ar viskas teiseta tu rinktas Lietuvai tai ir dirbk tautai o nelakstyk po pasauli ir snekek nesamones ar neteisetas todel kad neuzdare savo zmoniu nuo sito melagingo viruso ar kad daug metu atgal nesuarde savo valstybes kaip kad musu suarde ar kad pilieciai gyvena savo saly ir dirba savo salies naudai ar kad nepardave savo salies europos sajungai todel jisnereikalingas ziurek savo salies juk turi begales problemu kai Lietuva kovojo uz savo laisve nieks nelakste po pasauli ir nereiske jokiu savo nuomoniu taip palaike bet tai isreiske zinute o ne tokius cirkus dare Baltarusijoj yra jos pilieciai ir jie susitvarkys su savo salimi ko butinai reik kist savo nosi kai nieks nepraso
Atsakyti
-1

X
Xxx
2020-09-23 09:42:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbu kad lietuvoje teisėta sarašinė mafija. Gali nebalsuot už ją, o ji toliau seime sėdės ir lups skūrą liaudžiai. Gerovės valstybė - žulikų valstybė Lietuva.
Atsakyti
-1

K
Kiek galima
2020-09-23 12:24:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko tas prezidentas nerimsta.Neziuri savo salies reikalu bet kisasi i kitos valstybes reikalus.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų