Pribloškiantis vaistų kainų skirtumas Lietuvoje ir Lenkijoje: skiriasi ir 16 kartų

Lietuvos gyventojai suka galvas, kodėl kai kurių vaistinių preparatų kainos Lietuvoje ir Lenkijoje skiriasi. Kaimyninėje šalyje bent dalies vaistų kainos reikšmingai žemesnės. Lietuvos vaistų gamintojai ir vaistininkai išskiria keturias priežastis, kodėl vaistų kainos čia ir kitose valstybėse skiriasi.

Vaistinė (nuotr. Shutterstock.com)

Lietuvos medikus vienijančioje „Facebook“ grupėje užvirė diskusija apie kai kurių vaistų kainų skirtumus Lietuvoje ir Lenkijoje.

Pastebėjo kainų skirtumą

„Pasakykit man, durnai, ar Lietuvoje gyvena karalius Midas? Taip, tas pats, kuriam bet ką palietus viskas virsdavo auksu. Nes kai kurie vaistai Lietuvoje taipogi auksiniai, pasirodo“, – diskusiją pradėjo Diana.

Ji atkreipia dėmesį, kad tos pačios farmacinės kompanijos KRKA gaminamas vaistas, kurio pavadinimas Lietuvoje ir Lenkijoje skiriasi, Lietuvoje kainuoja kelis kartus brangiau nei pas kaimynus.

„Lenkijoje 14 kapsulių kaina – apie 1 eurą. Lietuvoje 14 kapsulių kaina – nuo 6,5 iki 16,3 euro. Šešiolika kartų brangiau!!!!!!!! Velniai rautų, kodėl???????? Maža rinka? Ok. Bet ŠEŠIOLIKA KARTŲ????????“ – stebisi Diana.

Moteris pateikia pavyzdį – Lietuvoje 14 kietųjų kapsulių 20 mg vaisto el. vaistinėje kainuoja 6,51 euro, vaistinėje – iki 16,3 euro (šaltinis vaistai.lt). Tuo metu Lenkijoje kitaip pavadintos kapsulės to paties vaisto, bet kitu pavadinimu, 20 mg kainuoja gerokai mažiau. 28 kapsulės – apie 1,99 euro, 56 kapsulės – 3,94 eurus (šaltinis bartoszmowi.pl).

REKLAMA

Vaistinė

Skirtumų yra ir daugiau

Portalas tv3.lt pasidomėjo, kokių dar populiarių vaistų kainos Lietuvoje ir Lenkijoje skiriasi. 

Pavyzdžiui, tabletės nuo peršalimo, kuriose yra paracetamolio (24 tabletės) vienoje Lenkijos vaistinių kainuoja apie 4,05 eurus, Lietuvoje – 5,09–7,8 eurus. 

Kitos tabletės nuo peršalimo, kuriose taip pat yra paracetamolio (24 tabletės) Lenkijoje kainuoja apie 3,15 eurus, Lietuvoje – 5,36–8,22 eurus.

Pastilės su islandine kerpena (60 pastilių) Lenkijoje kainuoja 4,5 eurus, o Lietuvoje dvigubai mažesnė 30 pastilių pakuotė – 4,12–5,36 eurus.

Kas lemia vaistų kainų skirtumą

Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė pažymi, kad vaistų kainos yra reguliuojamos, todėl vaistinės nebūtinai turi įtakos kainoms.

„Jeigu kalbame apie kompensuojamuosius vaistus, tai vaistų gamintojas jau deklaruoja Lietuvai kainą, o Sveikatos apsaugos ministerija nustačiusi, kokios dedamosios. Tai čia jau vaistinė niekur nebegali keisti. Jeigu yra skirtumai, tai priklausys nuo to, kada tas vaistas yra įkritęs į kompensuojamųjų vaistų sąrašą“, – tv3.lt kalbėjo K. Nemaniūtė-Gagė.

Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė

Tuo metu Vaistų gamintojų asociacijos direktorė Rasa Bričkienė išskiria tris priežastis, dėl kurių vaistų kainos Lietuvoje ir kitose šalyse gali būti skirtingos.

„Skirtingas PVM: Lietuvoje receptiniams kompensuojamiems ir nekompensuojamiems – 5 proc., o nereceptiniams – 21 proc.; Lenkijoje – 8 proc. visiems vaistams. Skiriasi rinkos dydis ir dalyvių rinkoje skaičius. Palyginimui, gyventojų skaičius Lietuvoje – 2,7 mln., o Lenkijoje – apie 38 mln.

Dabartinė Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos vykdoma vaistų politika mažina rinkos dalyvių skaičių, todėl mažėja konkurencija. Mažėjant konkurencijai, didėja kainos“, – komentare tv3.lt rašė R. Bričkienė.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-08-06 07:57:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuviu gobsumui nera ribu...
Atsakyti
-1

k
kfss
2020-08-06 06:36:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
gage negagek nesamoniu ,gopsumas valdo lietuva, isgasmu salis tik revoliucija mus isgelbes
Atsakyti
-3

m
milė
2020-08-06 10:05:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
tam yra valdžia kuria rinkome ir vėl rinksime, parašom sumažinti vaistų kainas
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų