Nausėda: Bažnyčios vertybės ir principai visada daug reiškė Lietuvai

Dalyvaudamas Kauno arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo ingreso iškilmėse prezidentas Gitanas Nausėda linkėjo puoselėti pagarbos, pasitikėjimo, sutarimo vertybes, pranešė Prezidentūra. 

Gitanas Nausėda (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Šalies vadovas taip pat vylėsi, kad naujasis Kauno arkivyskupas ir toliau daug dėmesio skirs socialiniam-ekonominiam Katalikų Bažnyčios mokymui.

„Bažnyčios vertybės ir principai Lietuvai visada reiškė labai daug. Jie lydėjo mus tada, kai mūsų sukilėliai ėjo kartu su kunigais į mirtį, kuomet mūsų žmonės kentėjo tragiškas kančias, vežami į sibirus, kada mūsų disidentai, kovotojai už Lietuvos laisvę, kentėjo nuo priespaudos ir patyčių sovietinės okupacijos metais. Jūsų išpažįstamas žodis, Dievo žodis, lydėjo mus ir tada, kai mus puolė – ir tebepuola – nematomas priešas, gerokai sujaukęs mūsų kasdieninį gyvenimą“, – Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje trečiadienį sakė G. Nausėda.

48-erių Kaune gimęs K. Kėvalas yra teologijos daktaras, studijavęs JAV ir Lietuvoje. Kunigystės šventimus priėmė 2000 metais, 2012-aisiais popiežiaus Benedikto XVI jis paskirtas tituliniu Abziri vyskupu ir Kauno arkivyskupijos augziliaru, vėliau trejus metus vadovavo Telšių vyskupijai.

REKLAMA

Šių metų vasario 19 dieną popiežius Pranciškus jį paskyrė Kauno arkivyskupu metropolitu.

Naujojo arkivyskupo ingreso iškilmės turėjo įvykti balandžio 13 dieną, tačiau dėl karantino buvo perkeltos į birželio 24 dieną, kai švenčiamas Kauno arkivyskupijos dangiškojo globėjo Šv. Jono Krikštytojo Gimimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų