Stiklo butelių į taromatus dar nepriduosime: sako, kad taip sužlugtų sistema

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė įsitikinusi, kad leidus išplėsti užstato sistemą – į taromatus būtų galima priduoti daugiau stiklo, pavyzdžiui, vyno, sulčių, degtinės butelius –  taromatų sistema sužlugtų, rašo portalas delfi.lt. 

Taromatai

„Jeigu mes iš „varpelių“ išimsime stiklą ir sudėsime į tuos taromatus, tai praktiškai sužlugdysime taromatų sistemą, o konteinerinę sistemą paliksime be didelės dalies jos veiklos. Jeigu dabar paraleliai kuriamos dvi sistemos, tai neaišku, kodėl reikia iš vienos išimti ir į kitą sudėti“, – sako R. Vainienė. 

Pasak jos, yra atlikta studija, kuri parodė, jog užstato sistemos pertvarka investicijų poreikis bus apie 120 mln. eurų.  

BNS anksčiau rašė, kad Seimo Aplinkos apsaugos komitetas nepritarė, kad artimiausiu metu būtų plečiama gėrimų taros užstato sistema.

Viešosios įstaigos Užstato sistemos administratorius (USAD) vadovas Gintaras Varnas BNS  yra sakęs, kad neprieštarautų stipriojo alkoholio butelių surinkimui į taromatus, tačiau abejojo, ar pasiteisins tokia sistemos plėtra. Jis be kita ko abejojo, ar užstato sistema pakankamai patraukli dėl susigrąžinto užstato dydžio.


Rašyti komentarą...
A
Antanas
2020-06-19 08:10:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkokį kakį mala ta ponia. Visos atliekos yra gamyklinė žialiva, statybinės medžiagos! Išmokime jas panaudoti, o nepalikti šiukšlyną savo vaikams.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų