Skvernelis apie Vyriausybės leidimą dviratininkams važiuoti per perėjas: bus aiškiau ir saugiau

Vyriausybė pasisako už leidimą dviratininkams važiuoti per perėjas, nors susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius argumentuodamas pėsčiųjų saugumu siūlė iniciatyvą atmesti. Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad šios nuostatos įneš daugiau aiškumo ir saugumo, nes ir dabar dviratininkai važiuoja per perėjas pažeisdami taisykles.

Saulius Skvernelis (Fotobankas)

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Seime registruotam Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo projektui, pagal kurį dviračio, motorinio dviračio vairuotojui galima kirsti važiuojamąją kelio dalį. Gavęs Vyriausybės išvadą, toliau projektą svarstys ir dėl jo balsuos Seimas.

„Susisiekimo ministerijos poziciją išdėstė ministras, kad perėjose ir šiandien turime įvykių, susijusių su dviratininkais. Manau, kad teisės  norma yra saugoti tiek dviratininkus, tiek pėsčiuosius, tiek automobilių transporto vairuotojus.

Todėl siūlomas įstatymo iniciatorių teisinis reglamentavimas turėtų įnešti daugiau saugumo. Dviratininkai, bet kokiu atveju, privalėtų prieš pėsčiųjų perėją sustoti, įsitikinti, kad yra saugu, kad netrukdo pėstiesiems ir kitiems eismo dalyviams, praleisti juos ir tada galėtų pervažiuoti pėsčiųjų perėją.

Kol nebus išspręsta galutinai ir visos savivaldybės maksimaliai prie pėsčiųjų perėjų įrengs ir sužymės dviračių takus, kurie kerta važiuojamąją dalį, tai šitas siūlymas yra aktualus.

REKLAMA

Jis tikrai įneš daugiau aiškumo ir saugumo nei dabar. Nes dviratininkai dabar vis tiek važiuoja pažeisdami taisykles ir nevykdydami reikalavimų per pėsčiųjų perėjas“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė premjeras.

Susisiekimo ministras J. Narkevičius Vyriausybės posėdžio metu siūlė šį pasiūlymą atmesti dėl saugumo.

„Ministerijos pozicija nesikeičia – mes nepritariame įstatymo projektui, kuriuo siūloma leisti dviratininkams kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis.

Pėsčiųjų perėja yra išskirtinai pėstiesiems numatytas eismo organizavimo elementas, pėstieji turi jaustis pėsčiųjų perėjoje saugūs ir tą jų saugumą turi užtikrinti teisės aktų leidėjai“, – kalbėjo J. Narkevičius, bet premjeras posėdžio metu pažymėjo, kad kaip tik bus priešingai ir nelaimingų atvejų sumažės, nes eismas perėjose bus sureguliuotas.

Pasak susisiekimo ministro, 2017 metais pėsčiųjų perėjose įvyko 27 susidūrimai, kuriuose dalyvavo dviratininkai, vienas žmogus žuvo, 2018 metais – 25 susidūrimai, 2019 metais – 37 susidūrimai.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika teigė, kad Aplinkos ministerija remia pataisas: „Mūsų visų bendras tikslas, kad dviratininkai jaustųsi saugūs. Tikslas, skatinti dviračių eismą ir kuo daugiau žmonių, kad naudotųsi dviračiais.“

Grupės skirtingoms frakcijoms priklausančių Seimo narių teikiamas projektas leidžia dviračio, motorinio dviračio vairuotojui galima kirsti važiuojamąją kelio dalį tiek reguliuojama, tiek nereguliuojama pėsčiųjų perėja važiuojant dviračiu, motoriniu dviračiu.

REKLAMA

Privažiavęs nereguliuojamą pėsčiųjų perėją dviračio, motorinio dviračio vairuotojas privalėtų sustoti, praleisti važiuojamąja kelio dalimi važiuojančias transporto priemones, pradėti važiuoti tik įsitikinęs, ar jo veiksmai neprivers kitus eismo dalyvius keisti judėjimo kryptį bei greitį.

Lietuvoje karantinas atšauktas

Dėl koronaviruso infekcijos plitimo karantino režimas šalyje galiojo tris mėnesius – nuo kovo 16-osios iki birželio 16-osios.

Nors Lietuvoje karantinas baigėsi, Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai rekomenduoja ir toliau rūpintis asmenine ir aplinkos higiena bei dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones viešajame transporte, renginiuose uždarose viešose erdvėse ir kitose vietose, kur nėra galimybės išlaikyti saugaus atstumo tarp žmonių.

Taip pat rekomenduojama esant galimybei nukelti asmenines šventes, o jei jos visgi organizuojamos, patariama apsiriboti tik artimiausiai žmonėmis. Šventėse negali dalyvauti viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių turintys asmenys ar tie, kuriems privaloma izoliacija.

Specialistai pataria vis dar atidėti nebūtinas tiek vietines, tiek tarptautines keliones. O rengiantis kelionei, įvertinti koronaviruso infekcijos epideminę situaciją toje šalyje ir kelionės būtinybę bei galimo karantino (izoliacijos) riziką.

Ypač atsargūs turėtų būti žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus – jiems yra didesnė tikimybė susirgti sunkiai, su rimtomis komplikacijomis. Jiems reikėtų ir toliau laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų, riboti lankymąsi žmonių susibūrimo vietose (vaistinės, parduotuvės, renginiai ir pan.), naudotis nuotolinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis. Taip pat kruopščiai laikytis asmeninės ir aplinkos higienos.

REKLAMA

Turėję artimą kontaktą su koronavirusu infekuotu žmogumi, kaip ir anksčiau privalo 14 dienų nuo kontakto izoliuotis ir stebėti savo sveikatą. Jei per dvi savaites pasireikštų bent vienas iš ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), reikia nedelsiant skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808.

Kaip ir buvo iki šiol, reikia laikytis saugaus atstumo – kavinėse, restoranuose tebetaikomas dviejų metrų atstumas tarp stalų. Nuo trečiadienio atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti iki 700 žiūrovų, uždarose – iki 150. Nuo liepos 1-osios iki 16-osios šie skaičiai bus didesni – atitinkamai iki 1000 ir 200 žiūrovų.

Kviečiame stebėti transliaciją:


Rašyti komentarą...
A
Auto
2020-06-17 15:39:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bus dar daugiau numustu dviratininku
Cia taip bus mazinimas avaringumas prims durniska istatytma o po menesio vel svarstys kad negerai ir pasirodo musu proto bokstai dirba seime
Atsakyti
-2

D
Dagne
2020-06-17 15:42:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valio dar vienam debiliskam sprendimui.
Atsakyti
-2

t
tai,
2020-06-17 15:29:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
vadinasi, taisykles taisom pazeidejo naudai! Zemiau ristis neber kur skverneli, pasiekei dugna?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų