Daug nerimo ir kritikos gydytojų bendruomenėje sukėlęs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas dėl rekomendacijos keliose įstaigose dirbantiems medikams darbą organizuoti ciklais toliau kursto pasipiktinimą. Gydytojai tvirtina, kad nepaisant rekomendacinio pobūdžio siūlymo jie jaučiasi lyg gavę apynasrį ir realiai priversti pasirinkti, kurioje vienoje įstaigoje dirbs. Jų teigimu, dėl to jau dabar trūksta, kas budėtų rajono įstaigose.

Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)

Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)

Nors medikų bendruomenės spaudžiamas ministras puolė „taisyti“ situaciją ir nurodė, kad iš pradžių pateiktas kaip prievolė šis sprendimas tėra rekomendacija, dalis įstaigų vadovų ja jau ir pasinaudojo.

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Patys gydytojai gi pabrėžia, kad didžiausia rizika dėl kryžminės taršos kyla nesilaikant tinkamų saugumo priemonių. Tuo pačiu leidžia sau pajuokauti, kad daugiau prasmės būtų išleidus draudimus tuoktis ar gyventi skirtingose įstaigose dirbantiems medikams, mat namų erdvėje jie užkratu gali pasidalinti daug greičiau nei pernešti jį iš vieno ligoninės į kitą.

REKLAMA

Darbdavys ir darbuotojas turėtų susitarti 

Socialinių reikalų ir darbo ministerija, Lietuvos medikų sąjūdžio paprašyta išaiškinti situaciją dėl šios rekomendacijos įgyvendinimo, patvirtino, kad „atsižvelgiant į formuluotę, jog ši nuostata nėra privalomo pobūdžio, ji gali būti įgyvendinta tik tuo atveju, jei darbdavys ir darbuotojas dėl jos taikymo susitartų".

Tačiau medikų teigimu, realybėje situacija tokia, kad šie turintys pasirinkti, kurioje iš įstaigų dirbti, mat tą darant ciklais abiejų darbų suderinti neįmanoma.

Štai Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) direktorė išleido įsakymą, kuriuo ribojama teisė dirbti kitoje gydymo įstaigoje, nebent tai būtų daroma nuotoliniu būdu. Taip pat numatytas privaloma daryti pertrauka norit grįžti į ligoninę po darbo kitoje įstaigoje. 

„Nors ir atliekame tyrimus dėl Covid-19, nusistatome darbus ciklais ir susideriname tai su vedėjais, vadovės įsakyme aiškiai nurodyta, kad negalima dirbti kitoje įstaigoje“, – portalui tv3.lt skundėsi viena RVUL dirbanti medikė Daiva (vardas ir pavardė redakcijai žinoma, – aut. past.), teikianti skubią stacionarinę pagalbą.

Kauno klinikų Vaikų ligų klinika

Jos teigimu, tokiu būdu, nepaisant ministro išleistos rekomendacijos, ligoninės administracija save iškėlė aukščiau ir taip diskriminuoja savo darbuotojus, ypač dirbančius ir kitose gydymo įstaigose.

„Juk stacionarinę pagalbą teikiantys gydytojai negali dirbti nuotoliniu būdu kitoje įstaigoje. Poliklinikose gal tai dar būtų įmanoma. Tačiau irgi yra tokių būklių, kai negali konsultuoti nematydamas paciento.

REKLAMA

Be to, ministro rekomendacijoje nėra reikalavimų atidirbus ciklą vienoj įstaigoje eiti poilsio. Kam tuomet daromi tyrimai ir dar po kelis kartus, jei ir taip yra įrašytas perteklinis ir draudžiantis dirbti reikalavimas?“ – dėstė pašnekovė.

Budėjimo teks atsisakyti

Molėtų ligoninės direktorius, kartu dirbantis ir RVUL, Vaidotas Grigas neslėpė, kad dar nežinantis, ar pavyks suderinti abu šiuos darbus.

„Ligoninės komisija patvirtino personalo politiką, pagal kurią dirbantiems papildomą darbą praktiškai nėra galimybių tą daryti. Pavyzdžiui, dirbu ten 0,25 etato budėjimais, t. y. 2 budėjimai per mėnesį.

Tam, kad ten ateičiau pabudėti, reikia prieš tai 2 savaites nedirbti pagrindinėje darbovietėje arba dirbti nuotoliniu būdu. Tuomet pasidaryti 2 PGR tyrimus, paskutinį – ne vėliau nei 36 val. iki ateinant dirbti. Ar tai įmanoma? Tikrai ne“, – konstatavo jis.

RVUL medikės Daivos teigimu, regionai jau dabar stipriai vargsta dėl specialistų stygiaus: „Trūksta budinčiųjų. O dar girdint nuolatinius kaltinimus, kad mes, medikai, esame infekcijos platintojai apskritai krenta ūpas padėti žmonėms..." 

Portalas tv3.lt primena rašęs, jog net ir pakoreguotas ministro sprendimas realiai užkirs kelią daug medikams dirbti daugiau nei vienoje pagrindinėje darbovietėje

Ligoninė: tokie buvo nurodymai

Pati RVUL vadovybė, paprašyta pakomentuoti situaciją, apgailestavo, kad darbo cikliškumas nėra labai patrauklus visiems darbuotojams, tačiau pabrėžė, kad tokios buvusios ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijos.

REKLAMA

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu turbūt kiekvienam tenka daryti vienokius ar kitokius kompromisus. Mūsų įstaigos personalo valdymas karantino laikotarpiu reglamentuojamas COVID-19 valdymo Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje komiteto sprendimais.

Švelninant karantino sąlygas visuomenei ir pamažu atnaujinant planinių paslaugų teikimą, šiame komitete buvo svarstomas ir klausimas dėl darbo keliose asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Suprantame darbuotojų norą kuo greičiau grįžti prie įprastinio gyvenimo ritmo, tačiau kryžminės taršos rizikos minimizavimas mūsų įstaigoje išlieka svarbiu infekcijų kontrolės reikalavimų užtikrinimo prioritetu“, – rašoma portalui atsiųstame atsakyme.

Jau turėjo skaudžios patirties

Kartu priminta, kad turėta skaudžios patirties su RVUL priklausančiu reabilitacijos centru „Pušyno kelias“, kuriame gegužės pradžioje įsiplieskė infekcijos židinys ir teko nuo darbo nušalinti daugumą šio centro darbuotojų. 

„Tąkart situaciją pavyko suvaldyti, tačiau darbo organizavimo bei pacientų priežiūros tęstinumo užtikrinimas pareikalavo išties didelių pastangų bei papildomų personalo resursų iš kitų RVUL padalinių. Tiek mūsų pačių, tiek kitų gydymo įstaigų patirtis parodė, kad naujasis koronavirusas yra labai landus, o besimptomiai atvejai – itin klastingi. Todėl ir toliau siekiame, kad faktiškai RVUL dirbantys darbuotojai kitose asmens sveikatos priežiūros įstaigose dirbtų tik nuotoliniu būdu, tačiau individualiais atvejais daromos išimtys – darbuotojui iš anksto pateikus darbo kitose darbovietėse grafikus ir aptarus realiai įvykdomus siūlymus dėl kryžminės taršos išvengimo", – teigė ligoninės atstovė.

REKLAMA

Ligoninė, greitoji, pirma pagalba, priėmimas

Ji pridūrė, kad iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro įstaiga gavusi konkrečius nurodymus minimizuoti tarpusavio kontaktų skaičių, užtikrinti cikliškai dirbančias pamainas, atskirti skirtingas pacientų grupes bei joms paslaugas teikiančio personalo srautus.

„Kaip ir minėjome, nėra draudimo dirbti kitoje įstaigoje ar reikalavimo po darbo RVUL privalomai daryti dviejų savaičių pertrauką. COVID-19 valdymo komiteto rekomendacija dvi savaites nedirbti kontaktinio darbo su pacientu prieš grįžtant į RVUL iš kitos asmens sveikatos priežiūros įstaigos buvo priimta atsižvelgus į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro praktiką įstaigoje atliekant epidemiologinę diagnostiką bei RVUL patikrinimo metu pateiktus nurodymus.

Be to, šiuo laikotarpiu periodiškai atliekant koronaviruso tyrimus darbuotojams, galima tikėtis laiku identifikuoti besimptomius atvejus ir išvengti infekcijos plitimo grėsmės", – komentavo ligoninės vadovybė.

Darbas ciklais įtvirtintas ir šiuo metu didžiausiame COVID-19 infekcijos židinyje gydymo įstaigoje – Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje.

Pabrėžia tinkamų apsaugos priemonių būtinumą

Savo ruožtu Lietuvos medikų sąjūdžio vadovė Živilė Gudlevičienė pabrėžė, kad visgi akcentai viešojoje erdvėje šiuo metu dedami neteisingi, o medikai be pagrindo įvardijami kaip pagrindiniai infekcijos pernešėjai.

„Ligoninėse yra COVID-19 skyriai ir ne COVID-19 skyriai. Ir pagal tai yra skirstomos apsaugos priemonės. Šitas pacientas, kuris, kaip skaitome ir spaudoj, atvyko į Santaros klinikų krūtinės chirurgijos skyrių, jo koronaviruso testas buvo neigiamas, tai, be abejo, buvo vienokios apsaugos priemonės skirtos darbuotojams. Tačiau po kurio laiko jis išvirto į teigiamą testą, bet jau jis tuo metu užkrėtė ir medicinos personalą. Ir taip ta infekcija išplito.

REKLAMA

Tad prieikim prie pradžios, ką mes ir sakom, kad svarbiausia yra apsaugos priemonės, tinkamos apsaugos priemonės. Jeigu medikas jomis buvo aprūpintas, jis neturėtų nei užsikrėsti, nei pernešti tos infekcijos į kitą gydymo įstaigą“, – sakė ji.

Koronavirusas

Tą portalui yra pabrėžęs Lietuvos rajonų ligonių asociacijos vadovas Vygantas Sudaris. Jo įsitikinimu, jei laikomasi visų saugumo reikalavimų, apsauginių priemonių naudojimo, rizika užsikrėsti yra labai maža: „Ji didesnė yra einant kažkur į parduotuvę, prekybos centrą, bendraujant su namiškiais.“

Kartu jis teigė, kad toks sprendimas atrodo gana keistas, mat pačioje, kai buvo didžiulė kryžminės taršos rizika, darbuotojams teko dirbti su tokia apsauga, kokią turėjo.

„Ir tada viskas buvo gerai. O dabar, kai esame pilnai bent jau kažkuriam laikui apsirūpinę, žinome taisykles, kaip elgtis su pacientu, apsauga, esame pagal ministro rekomendacijas apsaugoję darbuotojus nuo galimo užsikrėtimo pavojaus, vėl pradedama gąsdinti užsikrėtimais“, – sakė jis.

Savo ruožtu situaciją komentuodamas Molėtų ligoninės vadovas atkreipė dėmesį, kad visgi didesnė problema yra infekcijos plitimas pačioje įstaigoje tarp skyrių, o ne iš išorės, kas dabar yra labiausiai akcentuojama.

Įžvelgia grėsmę dėl paslaugų prieinamumo

Medikų bendruomenė jau kurį laiką įspėja, kad dėl tokio darbo organizavimo, apribojus galimybę specialistams vykti į kitas gydymo įstaigas, gali nukentėti paslaugų prieinamumas regione.

„Problema yra ta, kad didžiosioms įstaigoms netrūksta specialistų ir jos gali tai sau leisti, iš esmės versdamos pasirinkti – ar mes, ar kita įstaiga“, – sakė V. Grigas.

REKLAMA

V. Sudario manymu, normalu, kad COVID-19 skyriuose dirbantys specialistai neturėtų dirbti niekur kitur, tačiau yra daugybė kitų specialistų.

Ligoninė

„Kuo dabar dėtas akių gydytojas, kuris dirba vienoje ir kitoje konsultacinėje poliklinikoje, kuris naudoja reikiamas apsaugines priemones, žinodamas, kad pacientas teoriškai gali būti viruso nešiotojas?“ – dėstė Pakruojo ligoninės vadovas.

Jo teigimu, žiūrint į bendrą tinklą, tai žlugdo ne vien rajono, bet ir regioninių ligoninių darbą. „Be to, tai liečia ne tik regionus, bet ir privačias gydymo įstaigas, miestus. Nes privačios gydymo įtaigos, ypač antro lygio, praktiškai visos užsidarytų, nes daugelis gydytojų dirba ne viename darbe“, – įspėjo jis.

Veryga: rizikuojama uždaryti ne vieną įstaigą

Komentuodamas savo sprendimą pats sveikatos apsaugos ministras gi aiškino, kad jei bus nustatyta, kad žmogus yra užsikrėtęs ir jei dirbo 5-iose įstaigose – nesvarbu, dėl kokios priežasties, gero, blogo gyvenimo, dėl to, kad ten trūksta specialistų – tai visose tose 5 įstaigose aukšto kontakto asmenys bus 14-kai dienų izoliuoti. 

„Taip pat bus ieškoma visų pacientų, su kuriais jie dirbo. Ir galios ta pati tarka. Ir jei taip atsitiks, tai „išsijungs“ ne viena, o 5–7 įstaigos ir kaip tada, jūsų supratimu, – pagerės ar pablogės paslaugų prieinamumas? Mano supratimu, tada jis taps nulinis. Taigi tai yra rekomendacija, jos galima nesilaikyti, bet reikia suvokti, kokios laukia pasekmės“, – įspėjo sveikatos apsaugos ministras.

Violeta
2020-05-25 08:30:17
Nereikia mediku turistu.Darbo metu dirba ten ir ten. Nemokama konsult.uz menesio , o mokama, kad ir rytoj. Dirbkite nuo skambucio iki skambucio , tai eiliu nebud
Atsakyti
(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Jonis 2020-06-02 21:34:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daugiau prasmės būtų išleidus draudimus tuoktis ar gyventi kartu skirtingose įstaigose dirbantiems medikams, mat namų erdvėje jie užkratu gali pasidalinti daug greičiau nei pernešti jį iš vieno ligoninės į kitą.
Įdomu ar Veryga norėtų, kad jį nuotoliniu būdu gydytų kardiologas ar chirurgas.
   ATSAKYTI
xxL 2020-05-25 12:44:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
LR konstitucija ir darbo įstatymai neriboja piliečio pasirinkimo teisės dirbti kad ir 10 skirtingų darboviečių. Pandemijos metu Lietuvoje sukėlęs nepasitikėjimo LR institucijomis krizę ir todėl teisiamųjų suolo nusipelnęs veryga dar nori ir antikonstitucinį "įstatymą" prastumti? Greičiau šį durnių kas nuimtų, nes visai įsisiūbavo dengiamas pagal maskvos schemas veikiančio karbauskio.    ATSAKYTI
tikrai 2020-05-25 13:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tikraitas Veryga medikams rakstis,kisius uzdraude visur lipduku pries korupcija prikabinejo ,etatus reguliavo uzdraude lakstyt is ligonines i poliklinika ir i kitus miestus ...taip ir turetu buti nes jie lakstydami nespeja visu aptarnauti ir tik pro begom ligonius apziuri nes reikia lekt ,sedekit kur kam priklausi gal eiles sumazes    ATSAKYTI
Bire 2020-05-25 11:06:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kodėl visi pikti ant medikų. O kai patiems atsitiks bėda, kur kreipsimės. Kodėl iš užsienio lietuviai lekia pas gydytojus į Lietuvą. Todėl kad jau patyrė kad vis tik čia medikai geri. Aišku būna visokių medikų, bet gerbkime geruosius.    ATSAKYTI
Co 2020-05-25 10:58:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Veryga teisti reiketu jau uz zmoniu deskreminavima ir uz padaryta betvarke, sujaukta sveikatos sistema.   ATSAKYTI
Nesuprantu 2020-05-25 10:56:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Be abejones medikai yra viruso zidinys. Kokio velnio laksto is vienos poliklinikos i kita, taip ir uzkrecia visus. Paziurekite kas Vilniuje darosi santariskese, tiesiog absurdas!!!   ATSAKYTI
Sad life 2020-05-25 11:51:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O tai kas tą virusą atveźė į Lietuvą? Ar tik ne keliautojai, poilsiautojai, slidinėtojai? Nu tai ėmė ir išplito šalies viduje.    ATSAKYTI
Pensininkas 2020-05-25 10:52:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Medikai ar jus isdirbate 40val.vienoje istaigoje per savaite..Dirbate po 4val. ,o gaunate kaip uz 8val.Iki pietu dirbate valstybineje istaigoje ,o po pietu jau privacioje.Tai Jus didziausi koronoviruso uzkretejai ir senjoru zmogzudziai.   ATSAKYTI
Ona 2020-05-25 10:14:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ne medikai, o kažkokie bomžai. Nevalyvi, pikti, kvaili   ATSAKYTI
Bire 2020-05-25 11:00:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Tikriausiai neturėjote problemų su sveikata. Kai turėsite ir negalėsite patekt pas jums reikalingą specialistą, kalbėsite kitaip. Nes jų yra nedaug, todėl ir dirba per kelias vietas.    ATSAKYTI
As 2020-05-25 10:13:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Prie sovietu nebuvo tokiu nesamoniu.turi darba ir dirbi.   ATSAKYTI
xxL 2020-05-25 12:46:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Prie sovietų buvo GULAG ir niekas nieko nedirbo, o medicina buvo XIX a. lygyje, kokiame šiuo metu vis dar yra kacapijoje.   ATSAKYTI
Rita 2020-05-25 09:44:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Palikit medikai mus likimo valiai,mes po truputi pradesim nykti,o jus isvykit,kur uz savo darba verti,visko,o likusieji gyvi mes tada Veryga garbingai tautos akivaizdoj pakabinsim aikstej.ir pakarsim,vistiek musu visu ateitis tokis   ATSAKYTI
Vau 2020-05-25 10:51:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ane...?   ATSAKYTI
Jo 2020-05-25 09:12:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Kuo ilgiau Veryga vadovaus tuo greičiau nusirisim į bedugnę    ATSAKYTI
Violeta 2020-05-25 08:30:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Nereikia mediku turistu.Darbo metu dirba ten ir ten. Nemokama konsult.uz menesio , o mokama, kad ir rytoj. Dirbkite nuo skambucio iki skambucio , tai eiliu nebud   ATSAKYTI
piktas 2020-05-25 08:27:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Kaip utelės nuo šuns ant šuns begioja ir jiems dar vis mažai pinigu ir dar jie dejuoja o sako žmonėms daugiau suteikia konsultacijų ,uz pinigus taip gal suteikia o valdiškose gydymo įstaigose kad kuo greičiau prastumti ir lėkti i kita ,Taip ir užkratas platinasi taip jie ir gydo   ATSAKYTI
Ana 2020-05-25 17:56:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikra tiesa. Is asmenines patirties pasakysiu: 3 metu vaikui puliavo akytes, siunte mus vis pas akiu gydytoja I Santariskes, tas israso Tobreksa , palasinam 10 dienu, praeina menesiui. Po to vel pulioja. Bandziau sakyti gydytojui , kad metus jau rasot tobrexa, gal reiketu priezasties ieskoti kodel pulioja ir nuo tobrexso nepraeina. Pasisaipe ir tiek. Nuejome I mokama, padare tyrima, nustate 2 bakterijas, israse 3 antibiotikus (ne vien tobreksa) ir po 21 dienos gydymo praejo 7 metam (Iki siol niekada nepulioja akytes). Bet gydymas kainavo 300 litu (tada dar litai buvo). Tik uz pinigus pagydo dazniausiai. Tikra tiesa. Ir dar keli atvejai buvo. O valst. Kaip konvejeris ir niekas jiems nerupi, kaip komersantai .    ATSAKYTI
Močiutė 2020-05-25 08:00:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Ponai medikai ! Ar jums užtenka paroje valandų skraidyti iš vienos gydymo įstaigos į kitą ? nepagalvojat visai apie pacientus jums svarbi tik savo kišenė. Per jus ir plinta virusas ! Turėkit sąžinės ir gėdos . Per švelniai su jumis elgiasi valdžia .   ATSAKYTI
Vitalijus 2020-05-25 10:16:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Nušokote nuo proto. Ar linotte, Kad, medikai turi žmonas, jų žmonos turi vyrus, kurie dirba skirtingose įstaigose, jie vaikšto į parduotuves, kirpyklas. Namuose, jie būna kartu be kaukių ir miega, neduok Dieve, kartu. Užsikrėsti vienam nuo kito jiems yra daug didesnė tikimybė, nei dirbant saugiai su apsauga kitoje įstaigoje. Lai išleidžia įsakymą, kad medikai ir namuose vilkėtų apsauginius kostiumus, miegotu griežtai su apsauginiais kostiumais ir, šiūkštu, nekištų nosies iš namų. Dar geriau būtų uždrausti santuokas, tarp skirtingose įstaigose dirbančių medikų. O gal jie iš viso tegul neina į jokias gydymo įstaigas, visus gydo tik nuotoliniu būdu. Tada jau galėtų dirbti kad ir 10-yje įstaigų. Čia reiškiančių nuomone, medikai yra baisūs žmonės, užkrato nešiotojai, žmogžudžiai, godūs, gobšūs turtuoliai. Juos gal aplamai reikia izoliuoti nuo visuomenės, o atostogauti jiems leisti tik darbovietės kiemo izoliatoriuose. Beje, slaugytojos alga tokia, kad ji tik sapnuose gali atostogauti Balyje ir tik labai nedidelė dalis medikų gali sau reisti atostogas Balyje.   ATSAKYTI
Birė 2020-05-25 10:32:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O ką daryti pacientams, kuriems reikia pagalbos, o patekti pas gydytoją negali, nes jie visi dirba tik ligoninėje. Gal jiems užsikast gyviems į žemę. Pvz. vaikui kas mėnesį reikia tikrintis pas nefrologą, o jam poliklinikoje dirbti uždrausta.
   ATSAKYTI
tikrai 2020-05-25 07:59:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
taip ir yra medikai patys uzkrecia pacientus dirba keliose ligoninese poliklinikose ir pernesa virusa bent jau karantino metu to neturetu buti   ATSAKYTI
Tai 2020-05-25 06:18:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Taip tai medikai yra viruso nešiotojai tarp ligoniniu jie laksto dėl pinigu ir savo gerovės kad galėtu išvažiuoti atostogu i koki Bali. Hospise seneliai gulintys lankytojai neleidžiami tai kas apkretė. Prisiimkit vienakart atsakomybe už savo darbus onegyvenkit melagystėm.    ATSAKYTI
Lika 2020-05-25 09:03:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Lygiai taip pat dirba keliuose darbuose daug kas ne tik medikai,virejai ir daug kitu nes atlyginimai yra mazi..prekybininkai...studentai...tai tada visiems turi drausti..bet esme kad tai ir negali drausti nes pazeistu darbo istatyma zmogui dirbti    ATSAKYTI
Vitalijus 2020-05-25 10:55:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Nesuprantu, kodėl žmonės dėkoja tiems medikams? Juk jie yra absoliutus blogis! Ir ko jie dirba pas tuos senelius? Geriau palieka juos vienus ... Barbora pamaitins, o ateis laikas ir jie patys numirs. Nereiks nieko kaltinti. Lankyti juos leisti tik artimiesiems. Ryšys bus glaudesnis, infekciją, jei ir atneš - patys kalti bus. Medikai pakonsultuos nuotoliniu būdu, vaistus susileis patys seneliai arba artimieji ... nedidelis mokslas. Nebus jokio melo. O medikai papildomai galėtų užsidirbti augindami ridikėlius, salotas ir parduodami juos turguje. Ko gero niekas jiems nepavydėtu tokio papildomo darbo kitoje įstaigoje (turguje). Neaišku tik kaip būtų su darbo ciklais organizavimu. Bet gal nepatenkintiems viskuo tai suteiktų ramybės jausmą. Gal nebeliktų skyrelio komentarai, nebeliktų ant ko ir už ką pykti, keikti. Nebent ant valdžios.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Seimo posėdis  (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga jau išsidalino vienmandates apygardas tarp savo kandidatų Seimo rinkimuose. Premjeras Saulius Skvernelis – Vilniaus Pilaitės-Karoliniškių ...
Ginekologas (nuotr. 123rf.com)
Medikai su nerimu konstatuoja toliau blogėjančią tautiečių, ypač jaunų vyrų, lytinę sveikatą. Jų teigimu, lytiniu keliu plintančių infekcijų banga laukia ne tik dėl karantino ...
Gaisras įmonėje „Kėdainių grūdai“ (nuotr. „Kėdainių mugė“)
Naktį iš penktadienio į šeštadienį ugniagesiai malšino siaubingą gaisrą Kėdainiuose. „Kėdainių grūdų“ teritorijoje atvira liepsna degė milžiniškas pastatas, kuriame laikoma ...
Ūkininkai skaičiuoja 90 procentų derliaus praradimo: viskas dėl liūčių (nuotr. stop kadras)
Liūtys išguldė ūkininkų pasėlius – kai kurie skaičiuoja praradę net 90 procentų derliaus. Kenčia ir daržovių augintojai. Ūkininkų atstovai skaičiuoja, kad nuostoliai – dešimtys ...
Žvejai į Šešupę suleido 2000 upėtakių: žvejoti gali visi, bet su viena sąlyga (nuotr. stop kadras)
Versline žuvininkyste vidaus vandenyse užsiimančias įmones siekiama įpareigoti griežčiau apskaityti laimikį – žvejyboje turėti naudoti telemetrinę stebėjimo sistemą. Šiais GPS ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų