živilė gudlevičienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „živilė gudlevičienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „živilė gudlevičienė“.

Trečdalis medikų – pensinio amžiaus arba arti jo: vilniečiams turi liūdną žinią

Medikų asociacijos teigia, kad sveikatos sistemos krachas – jau netoli. Kone didžiausią susirūpinimą kelia darbo rankų trūkumas. Gydytojus ne tik aktyviai vilioja privatus sektorius, bet apskritai kone trečdalis Lietuvos medikų – pensinio amžiaus arba arti jo. Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) valdybos pirmininkė Auristida Gerliakienė, dalyvaudama diskusijoje apie sveikatos ir sveikatingumo paslaugų vystymą sostinėje, didžiausius nuogąstavimus išsakė būtent dėl žmogiškųjų išteklių.

Merai rėžė, kas vyksta su šalies medicina: kodėl sumokėjus kelių mėnesių eilės ištirpsta?

Didžiulis medikų trūkumas, milžiniškos eilės pas daugelį gydytojų specialistų, pralaimima konkurencija su privačiomis gydymo įstaigomis – nuolat linksniuojamos problemos viešajame sveikatos sektoriuje. Šiaulių regiono gydymo įstaigos ne išskirtinės – ypač įgyvendinant reformą savivaldybių vadovai nuogąstauja, iš kur reikės paimti gydytojų, mato nelygias sąlygas viešajame ir privačiame sektoriuje.

Nori patekti pas gydytoją greičiau – mokėk pinigus: siūlo šią sovietinės parduotuvės tvarką išgyvendinti

Skundams dėl eilių ir apsunkinto patekimo pas gydytojus, atrodytų, galo nematyti. Ypač akis bado tai, kad atvėrus piniginę tokios neprieinamos sveikatos paslaugos tampa ranka pasiekiamos. Atsakingos institucijos savo ruožtu aiškina, kad vieno kaltininko čia nerasi, tačiau neslepia – situacija netoleruotina.  Įstatymai numato, kad skubiu atveju patekti į sveikatos priežiūros įstaigą pacientas turi nedelsiant. Jei pagalba nėra skubi, pas šeimos gydytoją – per savaitę.

Šeimos gydytojai apie sveikatos reformą: „Norime jaustis gydytojai, o ne kažkokie siuntimų rašinėtojai“

Daugiau kaip šimtas šeimos gydytojų, slaugytojų, rezidentų išsirikiavo po Vyriausybės langais, simboliškai rišo vieni kitiems rankas ir į šuns dienas išdėjo ruošiamą sveikatos reformą. Susirinkę gydytojai reformą vadina grįžimu į sovietmetį, sako, kad jų greitai niekam nebereikės, didės ir eilės pas specialistus. Tiesa, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys kritiką atremia – tvirtina, kad ji nepagrįsta.

Premjerės patarėja apie COVID-19 ribojimus: atlaisvinimai atsiras artimiausiu metu

Premjerė Ingrida Šimonytė informavo, kad Vyriausybė rengia planą, kaip išeiti iš pandeminio laikotarpio į endeminį laikotarpį, COVID-19 laikant sezonine liga. Svarstoma daugumą ribojimų, pavyzdžiui, kaukių dėvėjimą, paversti rekomendacija, o ne privalomumu, pridėjo Živilė Gudlevičienė. Premjerės patarėja naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ aiškino, kad yra nemažai žmonių, kurie kaukes dėvi savo noru, todėl jų nusiimti tikrai nevers.
2022-03-18

Mokslininkas apie vakciną nuo koronaviruso: skaičiuoti tas dozes yra tiesiog kvaila

Kai kurios šalys skiepija ketvirtąja vakcinos nuo koronaviruso doze, tačiau Lietuva šiuo keliu žengti neketina. Svarstoma, kad vakcina nuo COVID-19 rizikos grupėms priklausantys asmenys bus skiepijami kasmet, panašiai, kaip nuo gripo. Virusų tyrinėtojas svarstė, kad vakcinų daugeliui gyventojų gali prireikti, jei atsirastų nauja viruso atmaina, kuri keltų grėsmę ir anksčiau persirgusiems ar vakcinuotiems žmonėms. Tačiau, pasak jo, dabar skaičiuoti vakcinos dozes yra paprasčiausiai kvaila.

Omikron – kaip gripas ar sloga? Mokslininkas tai vadina nesąmone

Panašu, kad koronaviruso situacija Lietuvoje netrukus pasieks lūžį ir įžengsime į popandeminį laikotarpį. Visgi ekspertai pabrėžia, kad prie to, kad omikron atmainos banga praėjo lengviau, daug prisidėjo visuomenės imunizacija, o teiginys, kad omikron yra panašus lengvumo kaip sloga ar gripas, yra nesąmoningas ir klaidingas. „Situacija Lietuvoje atkartoja kitų šalių patirtis vyraujant omikron viruso atmainai.

Koronavirusas dar gali parodyti nasrus: tai gali kelti problemų ir artimiausius dešimtmečius

Pasaulis, atrodo, po truputį atsikvepia ir žvelgia į gyvenimą po koronaviruso pandemijos. Paskutinė ryškesnė jo atmaina – omikron – privertė valstybes įvesti griežtesnius ribojimus, tačiau besibaigianti omikron banga gali reikšti atlaisvinimus. Ne išimtis ir Lietuva, Vyriausybėje diskutuojama, kada būtų galima panaikinti ribojimus. Premjerės patarėja pažymi, kad į normalų gyvenimą įžengsime tik tuo atveju, jei neatsiras nauja grėsminga viruso atmaina.

Vyriausybėje – kalbos apie didesnius atlaisvinimus: sprendimai gali būti priimti jau kitą savaitę

Užsienio valstybės jau garsiai kalba, kad netrukus atšauks koronaviruso ribojimus ir įžengs į gyvenimą po pandemijos. Kalbos, kad netrukus COVID-19 taps įprasta liga pasigirsta ir Lietuvoje. Premjerės patarėja teigia, kad artimiausiu metu jau gali būti priimti sprendimai dėl atšaukiamų ribojimų, o virusų tyrinėtojas pažymi, kad koronavirusas ateityje gali tapti sezonine liga, panašia į gripą.

Ingridos Šimonytės patarėja: planuojama, kad karantinas bus visiems

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigė, kad, jei prireiktų karantino, jis būtų griežtas, bet trumpas. Griežčiausi ribojimai įsigaliotų, kai reanimacijose būtų užimta 240 lovų. Premjerės patarėja Živilė Gudlevičienė sako, kad karantinas būtų visuotinis ir įtrauktų ir pasiskiepijusius asmenis, nes nauja omikron atmaina keičia žaidimo taisykles.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų