Veryga paskelbė, kam nuo šiol tyrimai bus atliekami pirmiau

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga pirmadienį pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje pranešė apie pokyčius dėl tyrimų mobiliuosiuose punktuose prioriteto atlikimo tvarkos. Nuo šiol savivaldybėms pagal gyventojų skaičių bus išdalinamos kvotos, kiek profilaktinių tyrimų bus galima atlikti. 

„Situacija išlieka pakankamai sudėtinga, punktuose nemažai stengiasi užsiregistruoti asmenų, kuriems tyrimas nėra labai skubus. Todėl yra išaiškinti ir sudėlioti prioritetai, kas yra pirmiau tiriami“, – sakė A. Veryga.

Pirmiausia tą galės padaryti tie, kurie turi bent vieną ūmios infekcijos simptomą, taip pat tie asmenys, kurie gydėsi namuose ir jiems reikia išsitirti dėl pasveikimo. Taip pat tiems, kuriems reikia vykti į ligonines ir jie turi šeimos gydytojo siuntimą.

„Toliau yra sudarytas tvarka ir numatytas tam tikras skaičius mėginių, kiek gali būti atlikta profilaktinių mėginių – ar tai būtų įstaigų darbuotojai, ar kiti asmenys.

Skatinčiau elgtis atsakingai, kad neatsitiktų taip, kad užplūstų tirtis visi, nors tai nėra būtina. Tuomet tampa sunku prisiskambinti tiems, kad išties būtina. Kai linija užimama tais tyrimais, kurie nėra būtini, sulaukiame piktinimosi tų pacientų, kuriems reikia gultis į ligoninę ir panašiai“, – pabrėžė ministras.

Per parą – 6 nauji atvejai

Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per vakar buvo patvirtinta vos 6 nauji COVID-19 infekcijos atvejai.

Iš viso patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 1547. Šiuo metu koronaviruso sukelta infekcija serga 485 žmonių, pasveikusių jau yra kone dvigubai daugiau – 997. 

Per sekmadienį mirusių nuo COVID-19 žmonių skaičius išaugo iki 59. Užsikrėtusiųjų koronavirusu, bet mirusių dėl kitų priežasčių – 6.

REKLAMA

Izoliacijoje šiuo metu yra 295 asmenų. Paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

REKLAMA

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-05-18 14:16:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už tyčia numarintus žmones ir paliktus be sveikatos priežiūros, šis alia "ministeris" trauks maratoną po teismus. Žmonės jau nebetyli.
Atsakyti
-5

k
korone
2020-05-18 14:27:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisus zmogus, arciau savo nosies nieko nemato, pritariu nuomonei, kad neisvengs Veryga teismu, jau vos ne pusmetis, kai negaunu reikalingo tyrimo, kai istiesiu kojas, sakiau vyrui, kad sita persona paduotu i teisma, uz tai, kad tycia mane numarino, kad negavau reikiamos pagalbos laiku, kai jos reikejo, kodel delsiama yra, atsakysi Veryga uz genocida!!!
Atsakyti
-6

K
Kristina
2020-05-18 14:47:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaubas per jūsų sistemą apakt baigiu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų