Įsisiūbavus pavasariui Sovietų Sąjungoje įsisiūbuodavo ir visos pavasarinės šventės. O jų buvo net keletas. Balandį švęstas Lenino gimtadienis, jo metu sovietiniai žmonės privalėjo tvarkytis ar bent jau imituoti gamtos tvarkymą. Vos už kelių dienų tie patys žmonės jau buvo laisvai-privaloma tvarka kviečiami į gegužės 1-osios paradą, o dar po savaitės, švęsta pergalės diena. Tiesa, ne visi šias šventes mėgo ar noriai jose dalyvaudavo. Daliai tai buvo pareiga, daliai – paliepimas, na, o kiti iš to sugebėdavo dar ir 10 rublių užsidirbti. 

Sovietinės pavasario šventės (nuotr. Wikipedia)

Sovietinės pavasario šventės (nuotr. Wikipedia)

Istorikai sako, kad sovietines šventes galima skirstyti į dvi dalis, oficialiąją, kai reikia mojuoti rankomis, vėliavomis ir lyderių plakatais ir privačią, kai oficialumams pasibaigus tiek partijos elitas, tiek paprasti mirtingieji tiesiog švęsdavo. Būtent baliai, o ne vėliavos ir gėlių griliandos padėjo sovietinėms šventėms įsitvirtinti žmonių sąmonėje ir kalendoriuose. 

Portalas tv3.lt siūlo pasidairyti po įdomius istorijos užkaborius ir kiekvieną sekmadienį sužinoti šį tą netikėto.

REKLAMA

Tiesa, demonstracijos, paradai ir tribūnos buvo išskirtinis didžiųjų sovietinių švenčių bruožas. Tai būdavo, taip vadinamųjų, pirmo lygio švenčių privilegija. Per antro lygio šventes tokių demonstracijų nebuvo, buvo rengiami tik minėjimai darbo kolektyvuose, teikiami pagyrimo raštai, kukliai atšvenčiama darbe prie suneštinio stalo. 

Štai balandžio talkas Sovietų Sąjungoje pradėta švęsti dar 1920 metais, pirmojoje jų Leninas išties nešė rąstą, kas vėliau tapo nemenkų juokų objektu.

Leninas neša rąstą

Leninas neša rąstą

Tarptautinę darbininkų dieną bolševikai pradėjo švęsti dar anksčiau, iškart po revoliucijos 1918 metais, o štai pergalės diena rimčiau švenčiama tik nuo 1965 metų, iki tol sovietai savo pergalės tarsi gėdijosi. Visos šios šventės po okupacijos persikėlė į visas okupuotas šalis, Rytų Europos bloką. 

Švęsta, nes reikėjo

Vilniaus universiteto docentas Algirdas Jakubčionis pasakoja, kad sovietinės šventės visų pirma švęstos pasirodymui, o tikrasis šventimas prasidėdavo pasibaigus paradui, eitynėmis su vėliavomis ir privalomajai balandžio talkai, į kurią niekas nenorėjo eiti, bet visi eidavo. 

Sovietinės pavasario šventės

Sovietinės pavasario šventės

Pirmosios balandžio mėnesio talkos, dar kitaip vadinti subotnikais, pasak istoriko, prasidėjo gana anksti. Leninas dar buvo gyvas ir pats dalyvavo vienoje pirmųjų talkų. Iš ten, anot A. Jakubčionio, ir kilo daugybė pasakojimų ir anekdotų apie Leniną talkoje nešantį netikrą rąstą, bei kitus tuomečius nutikimus. 

„Sovietų Sąjungoje, tiksliau, dar tuometėje sovietų Rusijoje, buvo sudievintas darbas, todėl po darbo dar padirbėti atrodė visiškai normalu ir sveikintina. Talkos pradėtos balandį, nes šis mėnuo labai patogiai sutapo su Lenino gimtadieniu“, – pasakojo istorikas.

REKLAMA

Anot jo, iš ten kilo ir balandžio-švaros mėnesio titulas. Talkos buvo visuotinis ir privalomas dalykas, į kurias visi eiti privalėjo, bet niekas nenorėjo. Tiesa, talkose neapsieita ir be alkoholio, gerta ne tik po jų, bet ir per jas. Tai darydavo ir patys aukščiausi partijos atstovai, susirinkę į parodomąsias talkas. 

„Nomenklatūrinis elitas į talkas susirinkdavo net dėvėdami kaklaraiščius, porą valandų padirbdavo, o tada išsidėliodavo tai, kas ką atsinešė ir imdavo vaišintis. Taip buvo iki pat Michailo Gorbačiovo paskelbtos antialkoholinės kampanijos pradžios, kurią, beje, ta pati nomeklatūra paminėjo paskutinį kartą išgerdama talkoje, o vėliau apie tai parašydama savo atsiminimuose“, – pasakojo A. Jakubčionis. 

Na, o praūžus lenininėms talkoms ateidavo gegužės 1-osios ir gegužės 9-osios šventės. Gegužės 1-osios šventė švęsta itin garsiai ir triukšmingai, švenčiant niekas neminėjo, kad ši šventė kilo iš JAV, Vakarų Europos. 

„Pagrindinis tokių švenčių akcentas būdavo šventiniai paradai. Tai buvo šventės esmė, nes neparodęs, koks esi galingas, drausmingas ar spalvingas, negalėdavai atšvęsti. Sovietų Sąjungoje į paradus žiūrėta labai rimtai. Paradas, kaip būtinoji šventės dalis susiformavo Stalino įsigalėjimo metais.

Rengti ne tik kariniai padarai, bet ir civilių gyventojų, labai mėgti fizkultūrininkų paradai, kurių akcentas buvo fizinio lavinimo mokytojų eisenos. Norėta parodyti, kad tarybinis žmogus turi būti stiprus ir galingas, nors į profesionalų sportą žiūrėta paniekinamai. Tiesiog stipraus kūno žmonės matyti kaip būsima mėsa karams“, – pasakojo istorikas. 

REKLAMA

Stalinas mėgo paradus

Anot jo, Stalino laikais paradai buvo skirti išskirtinai diktatoriaus garbinimui. Tarkime, 5 tūkst. pionierių nešė iš gėlių supintą šūkį apie Staliną arba norėta padaryti judantį ir parade dalyvaujantį stadioną, kuriame tuo pat metu dar vyktų ir pasirodymas. Tiesa, ši užmačia nepavyko. 

Sovietinės pavasario šventės

Sovietinės pavasario šventės

„Buvo nešami gamyklų, tankų maketai. Paradas pirmiausia buvo vieta šlovinti vadą ir valstybę. Vėliau ši tradicija perėjo į gegužės 9 -ąją. Tiesa, gegužės 9-osios paradai ir minėjimai prasidėjo tik 1965 metais, praėjus 20 metų po pergalės Antrajame pasauliniame kare. Taip buvo dėl to, kad Stalinas nenorėjo garbinti kariuomenės vadų, laimėjusių karą. Nes pats jis fronte buvo vos vieną kartą ir labai trumpai. Taigi, pergalės paradus pradėta rengti tik valdžią į savo rankas perėmus Leonidui Brežnevui“, – pasakojo istorikas. 

Jis sakė, kad žmonės, ypatingai Lietuvoje, eiti į paradus eiti nemėgo, visi stengėsi kuo greičiau pereiti ir veikti tai, ką nori. 

„Kai kurios gamyklos, įstaigos, norėdamos pasiafišuoti vienam iš darbuotojų duodavo kokį didelį lyderio paveikslą, vėliavą nešti. Už tai mokėdavo apie 10 rublių. Tai buvo visai smagūs pinigai tolimesnei šventei, nes degtinės butelis kainavo apie 4 rublius. Taigi, išeidavo pora butelių degtinės ir dar likdavo užkandžiui“, – sakė A. Jakubčionis. 

Gegužės šventės sovietmečiu būdavo laisvos dienos, bet Lietuvoje ypatingai nemėgtas faktas, kad reikia eiti į paradą, nes žmonėms būdavo pats darbymetis, reikėjo viską sėti ir sodinti, į kolektyvinius sodus važiuoti, o ne paraduose šlaistytis.

REKLAMA

Tiesa, pasak istoriko, gegužės 9 dieną, žmonės mėgo labiau nei savaitę anksčiau vykdavusią šventę, jau vien todėl, kad Lietuvoje pergalės dieną jokių paradų nevyko ir tik oficialios delegacijos važiuodavo į kapines padėti gėlių. Taigi, žmonės tiesiog turėjo laisvą dieną savo darbams, sodinukams, kolektyviniams sodams. 

Sovietinės pavasario šventės

Sovietinės pavasario šventės

„Į šventinius gegužės 1-osios paradus eiti buvo privaloma, bet, žinoma, visi neidavo. Tarkime, jei studentai, tai eidavo 1 ir 2 kurso jaunuoliai, kiti jau būdavo atleidžiami nuo tokios prievolės, jei gamyklos darbininkai, tai tie, kurie nedirba pamainoje ir nesiilsi po jos.

Žinoma, valdininkai turėjo eiti visi. O ir senstant lyderiams, tarkime, L. Brežnevui, paradai imti trumpinti. Sunku senoliui jau būdavo išstovėti kelias valandas. O paradai buvo ilgi. Štai Vilniuje reikėjo pereiti visą Gedimino prospektą, kuris tuomet vadinosi Lenino prospektu. Tai eilė rikiuodavo palei Nerį, ir visi laukdavo savo momento, kol galės pražygiuoti pro tribūną.

Ji buvo statoma prie Lukiškių aikštės, vadai žvelgdavo į Leniną, mojuodavo miniai [Lenino statula stovėjo Lukiškių aikštės centre]. Visas paradas su laukimu ir žygiavimu trukdavo apie 4 valandas. Kalbų būta, bet mažai. Tik pasveikindavo ir tada jau ilgai mojuodavo visiems, kurie eina gatve“, – pasakojo istorikas. 

Sovietinės pavasario šventės

Sovietinės pavasario šventės

Stalino, L. Brežnevo ar kitų lyderių gimtadieniai oficialiai nebuvo minimi, bet blūdo būta. Spausdintos telegramos, tekstai, siųstos dovanos, tarkime, Stalinas, gaudavo visko, nuo kilimų iki statulų, visos sovietinės respublikos kažką nusiųsdavo. L. Brežnevo gimtadienis minėtas kukliau, bet tikrai nebūdavo pamirštas. Taip reikšta pagarba ir tam tikras sudievinimas. Diena, kai jis gimė, laikyta vos ne sėkmės diena. 

Lietuvoje sovietmečiu švęsta ir Motinos diena, bet ji, kaip ir visos senos šventės, švęsta tyliai. Niekas važiuojančiųjų į kapines ar pas mamas negaudė, bet niekas švęsti ir neskatino. Tai žmonės darė tyliai ir šeimos rate, visiškai taip, kaip švęsdavo Kūčias ar Velykas. 

Alina
2020-05-03 18:04:50
Baikite vis krauti ant tos Rusijos jei skaitotes esantys aukštesniame lygyje, tie pašaipus straipsniai parodo kokie mes esame sakalai. Buvo visko ir gero ir šiaip sau, bet nereikia perdėti, taip elgiasi tik menkystos. Tegul sau švenčia, kas liečia dėl gėrimo, tai dabar tiek geria jaunimelis ir dar narkotikai, taip kad nereikia iš visko saipytis
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vika 2020-05-09 09:42:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai būsim geresni vieni kitiems,nesavanaudiški,nuolaidesni,labiau gerbsime paprocius,kalbą,supančius zmones,sprendimai patys ateis.O vis delto ji sukasi...ir nieko nepakeisi:)   ATSAKYTI
Grigorij 2020-05-09 12:25:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vika,
aukso zodziai! Belieka tik pasisemti zmogiskumo. Ji sukasi, ir kantriai laukia, kada tai ivyks. As siek-tiek tikiu mistika, todel neabejoju, kad koronavirusas, jo sukelta krize - isbandymas visai zmonijai, ir, konkreciai, LR, lietuviams. Kaip ten jusu Himne dainuojat:

Tegul saulė Lietuvoj
Tamsumas prašalina,
Ir šviesa, ir tiesa
Mūs žingsnius telydi.

Dar kada buvo parasyta? O ka isdarineja TV3, Jurate Vazgauskaite?  
Vika 2020-05-08 18:57:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar dar nepabodo ta pati tema?:)Viskas praeina,laikai keiciasi,blogio ir gerio buvo ir bus.Kam cia mėtytis bjauriais žodziais vienas ant kito.Geriau vienatvė su knyga,negu bendravimas su kvailiais.Pas žmogų turi būti gražu ir siela,ir mintys.Nebekelkim dulkių dėl praeities...   ATSAKYTI
Žurnalnulis 2020-05-08 12:37:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Propaganda iš vienos pusės. Žemas lygis   ATSAKYTI
Grigorij 2020-05-12 09:23:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žurnalnulis,
bet uz tai moka pinigus, vykdomas turciu sponsoriu antitarybinis, antirusiskas uzsakymas. Uz TIESA ir OBJEKTYVUMA siais klausimais niekas nemokes, nerems. Norit kazkokio objektyvumo is NEprorusisku TV3 autoriu? Skaitykit bent Vilmanta Venckuna, Monika Kasnikovskyte, Lina Brazauskiene. O kaip Gerdai Katiliutei (kaip ir Vilmantui Venckunui), nerasanciai politinem temom, plysta sirdis, kai del ziauriausios neteisybes yra skriaudziami pazeidziamiausi zmones! Kaip ji saziningai iesko objektyvios informacijos, faktu, kaip mintyse nori tiems zmonems padeti! Raskit toki, kuris musu laikais isdristu plaukti pries srove, ir stoti pries Gretos Tunderg nepagrista nieksiska juodinima, spardyma, nepriklausomai nuo jos paziuru, su kuriom as irgi toli grazu ne visai sutinku! Bet Monika Kasnikovskyte ryzosi!!!! Net ir tokiam politiskai angazuotame tinklapyje, kaip TV3, su tokiais moderatoriais, galima islikti zmogumi. Pauksti matai pagal skrydi, zmogu - pagal darbus.  
Saul 2020-05-08 10:47:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lėnino anūkai.    ATSAKYTI
olia 2020-05-08 09:24:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip taip, dar mokyklos kampuose pribarstydavo zirniu ir reikdavo klupeti, o mokyklos tualetai buvo medinia lauku, tai vaikai persisaldydavo ir nevykdavo pamokos ziema...   ATSAKYTI
WC 2020-05-07 17:28:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kas buvo tai buvo.Ir buvo smagu.O dabar nei veliavu,nei paradu,nei rubliu,nei euru,nei doleriu-nieko.Vadinasi sudina puse i virsu.   ATSAKYTI
Ji 2020-05-08 12:40:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Klauskyte pas Lėnino anukus kur padėjo sukauptą turtą TSR. Samagoną gėrė ir dalijosi. Aš atgavau nuo savo senelių turtą.   
Russ 2020-05-06 13:39:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvoje ir dabar lėninines talkos rengiamos tik padarė savaitę vėliau ir pavadino akciją darom.    ATSAKYTI
Hehe 2020-05-06 08:37:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ir tada buvo perkamas nuolankumas valdžiai, ir dabar senojo kirpimo mužikai žada dalinti pinigus.. taip pat "artinantis rinkimų progai".    ATSAKYTI
Žalia 2020-05-05 21:25:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Būkit geri,paaiskinkite ką reiškia tie vatnykai,dar ten ne is lietuviu kalbos keletas zodziu:))?   ATSAKYTI
Grigorij 2020-05-07 03:27:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žalia,
kaip vatnikas (Tarybinis zmogus), kuo didziuojosi, broliskai paaiskinsiu. :))) Tai - ne paradine, o darbine silta vatinė striukė, ko gero, vadinama simtasiule, kuria ziemos metu niesiojo statybininkai, kiti darbininkai. Del savo neparadines isvaizdos, darbo metu daznai istepti rubai krito i akis liberastams, "demokratams", "europieciams", "issilaisvinusiems" lietuviams, tapatinant su jais "sovietinius", "prasciokus", "sunauja", "okupantus". Tokiems "sovietines sunaujos" ivaizdis - prasigeres bomzas su tarybine vatine striuke. Arba, sutrumpintai, - vatnikas.  
Chile 2020-05-05 19:16:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Daug maž taip ir buvo. 10 rub tikrai esu gavęs už plakato nėštumą.    ATSAKYTI
Grigorij 2020-05-05 19:29:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Chile,
saunuolis! Gi jus ne siaip sau zygiavot, o dirbot papildoma darba! O tie, kas nieko nenese - niekad nieko ir negavo.  
rimutis st 2020-05-05 14:14:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
pinigus duodavo uz veliavos nesima uz transparanto dvigubai daugiau mokedavo po demonstracijos grynais pragerdavome tiesa ne visose imonesia   ATSAKYTI
ei vatnykai 2020-05-05 08:18:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
nato pola virusu per interneta uzsikriacia tukstanciai vatnyku   ATSAKYTI
susmirde 2020-05-05 08:13:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
vatnykai susirinko palot gav gav gav pre ruso buvo gerau gav gav gav   ATSAKYTI
Be eeeeeeeee 2020-05-06 06:46:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ozio tvarteliniai, kaip visada be eee eeeeeeeeeeeeeeeeeee... Bee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee  
Grigorij 2020-05-04 16:20:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vika,
dar karta nuosirdziausiai sveikinu su tuo, kad seniai issilaisvinot is "okupacijos" ir marksizmo, kad esate tikri "europieciai"! Dar daugiau sveikinu, kad, kai TV3 moderatoriai eilini karta istrine mano komenta, tai kartu istrine ir Jusu komenta! Nepykit. Kaip sakot: "Kas pyksta - tam ragai dygsta"? :))) Siaip, puikiausia DELFI LT europietines demokratijos mokykla. :))) Tegyvuoja TV3!   ATSAKYTI
Vika 2020-05-04 22:46:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pastebejau,kad dingo.Keista.Kas cia tokio,kai zmones savo mintis isdėsto...Man netinka toks credo:Nieko nesakyk,nieko nedaryk ir būsi niekas...  
Vika 2020-05-05 21:42:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Juk niekas cia kazko baisaus neraso,ko tiek uzsivedėte?:))Pasaulyje visiems vietos uzteks ir niekas negyvens amzinai.Dziaukimės gyvenimu:))  
Grigorij 2020-05-06 17:53:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vika,
iki gyvo kaulo neapkenciu neobjektyvumo, melo, zmoniu klaidinimo idijotiska antraste. Juolab, kai issamiai komentuoji, o tavo komenta "europietiskai demokratiskai" istrina, neturint svariu kontrargumentu. Nenori - nekomentuosiu. Tegul patys komentuoja. Gi man itin malonu paskaityti labai objektyvu TV3 autoriaus Vilmanto Venckuno straipsni ta pacia tema. Guglinkit:

Sovietinė Gegužės 1-osios šventė – tikina, kad lietuviai jos nesupranta

Stai, kaip reikia rasyti, neparsiduodant uz Judo sidabrinius, nevygdant politinio uzsakymo!  
Xxx 2020-05-04 15:43:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tais laikais bent jaunos seimos turejo kur gyvent, bustai seimom buvo dalinami, o dabar uzssidyrbt nedoda ir namus rekkia pirkt uz paskolas.. ..   ATSAKYTI
xxL 2020-05-04 12:56:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tarp komentuojančių suskaičiavau 15 vatnikų. Pagrindiniai iš Olandų gatvės ir Naujosios Vilnios. Rusijos ambasadai kainuos 7500 rublių. Juokinga suma, bet daugiau nei 10 rublių :)))))))))))))))))))   ATSAKYTI
jooooooooooooooooooooo 2020-05-04 09:18:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dabar geju paradai   ATSAKYTI
xxL 2020-05-04 12:36:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Vieną kartą per metus, bet tai kur kas geriau nei Maskvoje vykstantis nuolatinis non-stop kremliaus ir dūmos koksinės pederastijos vadovaujamos pedofilo putino paradas :)))))))))))))))))))  
mama 2020-05-03 21:51:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Oi mielai gryzciau i tuos laikus, kai duonele kainavo vos 16kapeiku, maisto uz 10 rub. mums uztekdavo porai savaiciu, o dabar? Ka cia ir svarstyti, kas sugebejo susipiko viska pusvelciui, susikombinavo, nepaslaptis ir prisivoge, dabar gali tukstanciais svaistytis, o mums paprastiems zmoneliams puspadziai belieka anot blindos...   ATSAKYTI
o i sibirą 2020-05-04 09:51:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
išvis nemokamai pavežėdavo. kvaišos šmotas. va tokias durnes ir galima nupirkti maistu už 16 kapeikų.   
Sibirui 2020-05-04 11:27:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
O toki ozio tvarteliniai brangiau parsiduoda?  
xxL 2020-05-04 12:33:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Negrįši į tuos laikus lygiai kaip ir neįlysi atgal į savo mamos gimdą. Vatnikas už 10 rublių nori atgal mį matricą - tai naujas memas.  
VSD 2020-05-03 21:01:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Džiaukitės dabartiniais gėjų ir lesbiečių paradais- kokia valdžią tokie paradai   ATSAKYTI
xxL 2020-05-04 12:34:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nesidžiaugiu pedersatų paradais, bet tikrai nenorėčiau komunistinių paradų. renkuosi mažesnį blogį.  
As 2020-05-03 19:52:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tada buvo lenino talka o dabar darom kuo tai skiriasi valimosi talka.istorikas turbut tik gimes buvo kad tokius niekas paisto jokiu 10 rubliu nebuvo   ATSAKYTI
durneli tu 2020-05-04 09:50:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
matyt, nesuvoki, kas yra istorikas.   

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Baltijos šalyse iki sekmadienio iš viso patvirtinta 4493 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys. Lietuva: patvirtinti ...
Aly­taus ko­le­gi­jos di­rek­to­rė D. Remeikienė at­leis­ta iš pa­rei­gų, bet lai­ki­nai jai va­do­vauja (tv3.lt fotomontažas)
Po teismų maratono ir beveik metus trukusio nedarbingumo gegužės pirmomis dienomis į darbą grįžusi Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė buvo atleista iš pareigų, nes ...
Sovietinė medicina (nuotr. Wikipedia)
Prievarta gydomi alkoholikai, psichiatrinėse kenčiantys demokratijos mylėtojai ar venerinių ligų ligoninėje užstrigę hipiai sovietmečiu niekam nekėlė nuostabos. Gydyti per ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo politinės kampanijos pradžios, partijų ir atskirų kandidatų rinkimų sąskaitos yra tuščios arba papildytos tik nuosavomis lėšomis. Remiantis ...
maisto parama (nuotr. stop kadras)
Kreivos karantino grimasos. Skurstančių eilės prie labdaros valgyklų išaugo bent kelis kartais. Karšto maisto laukia šimtai ką tik darbo netekusių tautiečių ir net Lietuvoje ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų