Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su premjeru Sauliumi Skverneliu. Šalies vadovas ir premjeras susitiko tiesiogiai Prezidentūroje ir aptarė karantino pratęsimo, miestų ir miestelių uždarymo švenčių metu ir ekonomikos stiprinimo bei karantino sąlygų švelninimo klausimus. 

Prezidentas po susitikimo su premjeru džiaugėsi, kad padėtis pamažu stabilizuojasi. 

„Taip, šiandien ne viskas yra gerai. Ypatingai logistikoje“, – teigė prezidentas. Pasak jo, laboratorijose jau pasitaiko techninių problemų, tačiau jos sprendžiamos. Kalbėdamas apie viruso eigą Lietuvoje G. Nausėda teigė, kad galima įžvelgti optimizmo gaidelių. 

„Labai tikiuosi, kad mes jau pamažu stabilizuojame padėtį. Kas reiškia, kad toks rodiklis, kuris plačiai naudojamas tarptautinėje praktikoje – per kiek laiko užfiksuojamas padvigubėjimas užsikrėtusiųjų skaičiaus, ši trukmė didėja. Ji netrukus gali pasiekti rekomenduojamą 12–14 dienos laikotarpį. Kuris yra laikomas gera starto pradžia karantino trukmės švelninimui. Tam tikram grąžinimui ekonomikos prie normalios tvarkos ir procesų. <..> 

REKLAMA

Svarbu nepadaryti klaidos ir neatlaisvinti ekonomikos anksčiau, nei galime. Štai kodėl net ir tuo atveju, jei po Velykų bus priimtas sprendimas šiek tiek švelnintini karantino sąlygas, tai turės būti padaryt labai selektyviai, apsižvelgiant į konkrečią verslo šaką“, – sakė prezidentas, pripažinęs, kad verslui, paslaugų sektoriui bus taikoma diferencijuota praktika, ne visiems draudimai bus atlaisvinti vienodai.

Prezidento nuomone apie karantino švelninimą turėtų kalbėti ne politikai, bet specialistai. 

Prezidentas G. Nausėda taip pat tikino, kad verslą atpalaiduoti reikia atsargiai, o paslaugų sektoriuje privalu užtikrinti visas apsaugos priemones, nors kavinės atidaryti dar ankstoka, mano prezidentas. Valstybės vadovas taip pat prabilo apie galimai lankstesnes taisykles, kai kalbama apie virusu susirgusio žmogaus aplinkos izoliavimą, esą tai gali pakenkti maisto pramonės įmonėms, tiekiančioms didžiąją dalį maisto vartotojams. 

„Jei taikytume bendrą saugumo standartą, jei susirgtų vienas pamainos žmogus [didžiosiose maisto pramonės įmonėse], visą pamainą reiktų paleisti namo. O jei tokių būtų daugiau nei viena? Turime nustatyti standartą, kokiomis sąlygomis galima eliminuoti žmones iš gamybos proceso, kiek eliminuoti, neimti urmu. Tai nebūtų teisingai, nes maisto produktų įmonėse saugumo reikalavimų laikomasi griežtai“, – sakė prezidentas. 

Prezidentas taip pat kalbėjo apie maisto produktų rezervo atsargas, esą jo reiktų. „Tikrai pinigai nėra problema, Lietuva jau yra pasiskolinusi 1,5 mlrd. eurų ir gali tą sumą trigubinti, bet reikia pinigus naudoti taupiai“, – aiškino prezidentas. Jis aiškino, kad viešųjų pirkimų tarnybą viešins kaip ir ką perkame, kad visi galėtų matyti pirkimus. 

REKLAMA

G. Nausėda aiškino, sienų atvėrimo klausimas dar nėra keliamas. Jis pripažino, kad draudimas keliauti po Lietuvą šv. Velykų metu yra skausmingas, bet būtinas, nors tikėjosi, kad tokios priemonės bus vienkartinės. 

„Tai kraštutinė priemonė apribojant žmonių keliavimo laisvę nesant nepaprastosios padėties, ją reiktų vertinti, kaip vienkartinę. Ateityje aš svorio centrą perneščiau į sąmoningumo sritį“, – sakė prezidentas. 

Jis atskleidė, kad karantinas Lietuvoje pratęstas tikrai bus, bet nepasakė, kiek ilgai. „Manau tai teisingas ir suderintas sprendimas“, – sakė G. Nausėda.

Prezidentas pripažino, kad jau kelias dienas tarpininkauja tarp Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Klaipėdos savivaldybės.

„Išvados rimtos [dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės], priekaištai ir kritika skamba įtikinamai. Savivaldybė turi spręsti ar įvertinus kritiką, neturėtų imtis tam tikrų sprendimų [savivaldybė šį klausimą spręs ketvirtadienį]“, – kalbėjo prezidentas, pripažinęs, kad konfliktas tarp SAM ir Klaipėdos savivaldybės yra gilus.

Švelnins, bet ne visiems

Prezidentas šeštadienį viešėdamas Kaune sakė, kad švelninti karantino sąlygas reikės labai atsargiai ir palaipsniui, kad nekiltų antroji epidemijos banga.

„Šitoje vietoje norėčiau būti labai atsargus, tikrai nesinorėtų padaryti klaidų tokioje lemtingoje stadijoje, kuomet, viena vertus, tikimės perlaužti stuburą koronavirusui, bet jei padarysime per anksti, galime sulaukti antrosios bangos“, – sakė G. Nausėda.

Pirmadienį premjeras pareiškė, kad šventinį savaitgalį bus ribojamas patekimas į visus šalies miestus ir miestelius. Ministro pirmininko teigimu, tai užtikrins policija, esant reikalui ji pasitelks karius, o savivaldybių bus prašoma techniškai apriboti visus nebūtinus įvažiavimus į miestus ir miestelius. 

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga praėjusią savaitę sakė, kad Vyriausybė yra pasirengusi svarstyti karantino sąlygų laipsnišką švelninimą prekybos vietose ir maitinimo įstaigose.

Anot jo, tai būtų galima daryti, jei situacija dėl koronaviruso plitimo išliks stabili, tačiau apie konkrečius žingsnius kalbėti kol kas per anksti.

Karantinas Lietuvoje siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą buvo įvestas kovo 16 dieną ir truks mažiausiai iki balandžio 13 dienos. Jo metu uždarytos dauguma parduotuvių, kavinės, barai, tačiau leidžiamas maistas išsinešimui.

Šalyje iki šiol fiksuota 811 koronaviruso atvejų. Mirė 13 infekcija sirgusių žmonių, septyni pasveiko.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. 

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės): 1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai. 3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. 

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų. SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas. Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

if(!e.getElementById(n)){var o=e.createElement("script");o.async=1,o.id=n,o.src="https://e.infogram.com/js/dist/embed-loader-min.js",d.parentNode.insertBefore(o,d)}}(document,0,"infogram-async");

Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Simse 2020-04-10 11:05:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Svarbiausias punktas neva atsisakyti grynuju pinigu...stai kur suo pakastas...Saugumo jokio o prasoma atsiskaityti kortelemis...Cirkas ir tiek...Klausimas, kodel atpigus naftai per pus, pervezimai kazkodel isaugo pagal kaina...turi nupigoti degalai per puse, tai reiskia kad ir pervezimai kad ir to paties maisto pagal uzsakymus ar parduotuvese ant ratu turetu pigti. Kodel nepinga, ka ta valdzia galvoja patys sau susikure pigias parduotuves pasiglemze didziules pinigu tukstantines sumas, o zmogui numete grasius dar uzkelia pristatymo kainas ir net nekontroliuoja marketingu dirbtinai keliamu atvezimo kainu. Kur tai matyta.   ATSAKYTI
Veteranas 2020-04-08 11:33:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šalies vadovas ir premjeras susitiko tiesiogiai Prezidentūroje ir aptarė karantino pratęsimo, miestų ir miestelių uždarymo švenčių metu ir ekonomikos stiprinimo bei karantino sąlygų švelninimo klausimus.
KARANTINO PRATĘSIMAS = EKONOMIKOS STIPRINIMAS. TIKRAS DURNIŲ LAIVAS!!!   ATSAKYTI
Leo 2020-04-08 06:11:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skvernelio atstovas spaudai...   ATSAKYTI
kontat dauug 2020-04-08 02:40:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kal    ATSAKYTI
Jurgutis 2020-04-07 19:37:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kada atsikratysime parazituojančių tai visokie neva virusai dings   ATSAKYTI
Jurgutis 2020-04-07 19:37:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kada atsikratysime parazituojančių tai visokie neva virusai dings   ATSAKYTI
Gintaras 2020-04-07 11:19:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kas darosi smegenys jau puliuoja vietoj korono viruso jau gangrena užpuolė gal jau užteks meluot ir durni ti tauta ar čia tokios varžybos vyksta dabar kuo daugiau šalyje tos nesąmonės tuo daugiau pinigų nuplauti galima....
   ATSAKYTI
Nu 2020-04-07 10:26:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juk turi nuoseda kazka pasakyt   ATSAKYTI
Cha cha 2020-04-07 08:37:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Alio Alio... Kalba Smolnio radijas...   ATSAKYTI
vilnietis 2020-04-07 07:39:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išklausė eilinę paskaitėlę ir jokios naudos iš tų kalbų. O tai išsirinkot !!!!!! Bent išgirstų specialistų, medikų nuomones   ATSAKYTI
Hehe 2020-04-07 07:04:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nausėda teigė, kad galima įžvelgti optimizmo gaidelių. O kažin, ar jis nemato ten vištelių??   ATSAKYTI
ARVYDAS 2020-04-07 00:29:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dėmesio.Vokietijoje minimalus mirčių skaičus dėl dirbtinio plaučių vėdinimo mobilių aparatų prieinamumo ir uždarų patalpų,parduotuvių,vaistinių periodiškas išvėdinimas..Skverna vyriausybė to nesuvokia, paskirčiau lazdų per padus.   ATSAKYTI
As 2020-04-06 23:09:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Karantinuokit senolius , nes jus dusinat jaunus žmones. Kurie moka paskolas,augina vaikus,moka mokesčius. Ir dabar juos ikalinote namuose, bedarbystė auga,o senoliai atsipūtė gyvena kaip gyvenę. Gauna pensijas,vaikšti po miestus,po pardes,varo i sodus,kapines,sėdi parkuose ant suoliukų ir lafa. O kenčia visi kiti ,atsibuskit ir karantinuokit tuos kuriem ta liga pavojingiausia visų pirma.    ATSAKYTI
Arunas 2020-04-06 22:37:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Lietuva sau įsitaisė GĖDĄ !!! Toks tuščias ir kiauras savimyla Gitanas...   ATSAKYTI
Arvydas 2020-04-07 07:07:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Savo Prezidento negerbia tautos atmatos..   ATSAKYTI
Katrina 2020-04-10 11:15:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manytina arvydas sprendzia apie kitus pagal savo morales lygi,Kitaip nebutu atsirades toks zmogaus apibudinimas leksikoje. Be to, kad gitanas neisrin ktas o pastatytas tai buvo matyti is karto, Paskutinis pasirode o atsirado pirmoje vietoje, kaip galima gerbti kitos salies statytini net jeigu jis turi pareigas eiti kad ir prezidento kresle. Jis toks pats kaip ir mes visi nera reikalo jo uztarineti. Uztarti reikia ta kuris rupinasi tauta o ne smukdo ekonomikos ir zmoniu gyvenimo, dirbtinai sukurta pandemijos psichoze.   ATSAKYTI
Aga 2020-04-06 21:51:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dirbu,kasdien,ir turiu grizt pas seima.nes laukia nakvot nesinori.-tai isvada-koks man karantinas?,ir kiek procentu kad neparniasiu 2 vaikam ir zmonai po karuna????   ATSAKYTI
Aidas 2020-04-06 21:37:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Tegu tas nausedgalis ta karantina susikisa sau i skyle!!!pas suomius ir svedus nera jokio tokio karantino   ATSAKYTI
Faktas 2020-04-07 07:09:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Esi aklas buožgalvis.   ATSAKYTI
Faktas 2020-04-07 07:11:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nustipsi susirgęs!   ATSAKYTI
Neaišku 2020-04-06 21:14:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nesuprantu, skelbiama jog serga vis daugiau žmonių, šiuo metu virš 800< , pasveikę vos keletą, faktas kad ir tie iš ligoninių. KODĖL netiriami pakartotinai kokie nors 200 tų kurie sėdi namie, jug jie nemirė ,taipat bus pasveikusiūjų. Kažkam nepalanku sumažinti skaičius sergančiūjų, jug kuo daugiau blogo tuo daugiau baimės, daugiau baimės - lengviau suvaržyti žmones.   ATSAKYTI
pala 2020-04-06 20:40:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
nedirbat bet gaunat pinigus uz prastova,ko verkiat ,nebent nelegalai,bus pamoka   ATSAKYTI
Natalija 2020-04-06 20:13:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O kaip mes istversisim karatinoviruso dar 3 mėnesius??   ATSAKYTI
Hehe 2020-04-06 18:39:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar jie - kas pirmiau praneš kokią naujieną. Ir tik tiek   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Šviesoforas (nuotr. 123rf.com)
Po koronaviruso krizės Lietuvos ekonomika atsigauna, tačiau kas šalies gyventojų laukia rudenį? Tikėtina, kad tikrieji koronaviruso pandemijos padariniai šalies ekonomikai ...
TV3 Žinios. Artimieji pasipiktinę: Vilniaus kapinėse žolės niekas nepjauna, nes niekas neprivalo (nuotr. stop kadras)
Didžiausiose Vilniaus Rokantiškių ir Karveliškių kapinėse artimųjų kapus lankantys žmonės širsta, nes kelią iki artimųjų kapų tenka skintis per nešienautą aukštą žolę, kurioje ...
Taršos mokestis sukėlė galvos skausmą: „Regitros“ atstovas pripažįsta, kad logikos – nėra (nuotr. stop kadras)
Nuo liepos registruojant automobilį tenka pakloti ir taršos mokestį. Žmonės skundžiasi, kad kai kurių automobilių „Regitros" duomenų bazėje nėra, o registruojant juos ...
Minint Žalgirio mūšio metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų (nuotr. stop kadras)
Priešais Trakų pilį šiandien susirinkę tautiečiai galimai tapo Gineso rekordo liudininkais. Minint Žalgirio mūšio 610-ąsias metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų. Ir ...
Karšto romano pabaiga – vyras panoro atgauti prarastus 12 tūkst. eurų
Meilės apakintas vyras dėl mylimosios paaukojo 12 tūkst. eurų. Petras neabejoja, kad naujoji draugė iš pat pradžių buvo sumaniusi planą, kaip ištraukti kuo daugiau pinigų iš jo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų