Jaunos plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymo byloje penktadienį Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis. Vienintelis Leonas Bieliauskas buvo nuteistas iki gyvos galvos.

Nors prokurorai prašė teismo griežčiausią bausmę skirti visiems trims pusbroliams, tačiau Karolis Bieliauskas nuteistas 17 metų, o Mantas Bieliauskas 16 metų įkalinimo bausmėmis.

Pasikalbėjus su nukentėjusiųjų ir nuteistųjų advokatais galima trumpai apibendrinti, kad šis Kauno apygardos teismo nuosprendis turėtų būti skundžiamas. Tad galutinį tašką dėti dar anksti.

Per griežti nuosprendžiai

K. Bieliausko advokatas Raimundas Gargasas teigė, kad jo klientui paskirta 17 metų įkalinimo bausmė yra truputi per griežta: „Gal šiek tiek per griežtas sprendimas. Bet jis nėra pats blogiausias. Teismas išdėliojo viską pagal vaidmenis nusikaltime.

Buvau tikras, kad Leonas yra kalčiausias. Karoliui skirta griežtesnė bausmė nei trečiam pusbroliui, nes mano klientas vairavo automobilį. Jis nenorėjo žudyti, bet vairavo mašiną. Jis vežė merginą, todėl, tikėtina, teismas į tai atsižvelgė.“

REKLAMA

M. Bieliausko advokatas Valteris Alekna teigė, kad kol nesusipažins su teismo nuosprendžiu, tol nuo komentarų susilaikys.

Griežčiausios bausmės sulaukusio L. Bieliausko advokatė Neringa Grubliauskienė teigė, kad jos klientui skirta bausmė – labai griežta: „Turėčiau teismo motyvus pasižiūrėti. Pagal teismų praktiką už vieną nužudymą bausmė iki gyvos galvos skiriama itin retai. Bandysiu pasitarti su klientu dėl tolimesnių veiksmų.“

Dvejopi jausmai

I. Strazdauskaitės artimųjų advokatas Marius Liatukas teigė, kad iš pirmo žvilgsnio laukta kitokių bausmių: „Atsižvelgiant į nusikaltimo sudėtingumą ir sukeltą rezonansą buvo galima laukti griežtesnio sprendimo. Priteistą neturtinės žalos sumą vertinsime vėliau. Mūsų tikslas nėra ekonominis ar komercinis. Mūsų tikslas, kad būtų atstatytas teisingumas. Galiu tik pasakyti, kad teismas priteisė tris kartus mažesnę sumą. Nenoriu spekuliuoti, tai yra daug ar mažai.“

Anot advokato, ši byla, labai tikėtina, dar judės į aukštesnes instancijas: „Tai yra prevencinis sprendimas, kad visuomenė suprastų, jog tokio ciniškumo nusikaltimai negali būti toleruojami. Ir bausmės turi būti maksimalios. Tikėjausi kitokio sprendimo. Reikia teismo argumentus pasižiūrėti.

Mano nuomone, pagal tai, kiek aš žinau, buvo duomenų, kurie pakankamai pagrindė, kad ne vienas žmogus buvo tas pagrindinis, kuris kaltas dėl nužudymo. Nemanau, kad yra pagrindas susiformuoti nuomonei, jog vienas kažkuris yra labiau kaltesnis. Byloje buvo duomenų, kurie leistų šiek tiek kitaip viską nuspręsti.“

REKLAMA

M. Liatukas pridūrė, kad nužudytos merginos tėvai patys tikrai nekomentuos sprendimo: „Tėvai prašo gerbti jų privatumą. Bet koks sprendimas yra sprendimas. Žinoma, laukta griežčiausių bausmių. Tad apima dvejopi jausmai.

Kad kažkuri iš šalių teiks skundą, aš neabejoju. Negaliu patvirtinti, kad tai būsime mes. Tėvams norisi šį įvykį patraukti į šoną. Bet viena bausmė iki gyvos galvos rodo, kad turėtų būti bent vienas skundas.“

Teismo argumentai

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad pusbroliai kėdainiečiai Karolis Bieliauskas, Leonas Bieliauskas ir Mantas Bieliauskas šioje byloje buvo kaltinami, kad siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą bendrininkų grupėje kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų. Jie taip pat kaltinti neteisėtu laisvės atėmimu bei turto sugadinimu.

Kartu buvo teisiami ir bendrininkais pripažinti Algimantas Stankevičius ir Tomas Zagurskas. Visi posėdžiai vyko už uždarų durų. Dėl koronaviruso paskelbimas taip pat surengtas neįprastai. Kaltinamieji ir kitos suinteresuotos pusės paskelbimą išklausė telekonferencijos būdu.

Teismas, įvertinęs kaltinamųjų ir liudytojų parodymus, apžiūrų protokoluose užfiksuotus duomenis, specialistų išvadas, kitus teisiamajame posėdyje ištirtus įrodymus, padarė neginčijamą išvadą, kad visi kaltinamiesiems prokuratūros inkriminuoti nusikaltimai pasitvirtino.

Pusbroliai nuteisti už tai, kad veikdami organizuotai, kankindami ir itin žiauriai, dėl savanaudiškų paskatų, siekdami nuslėpti kitus nusikaltimus, nužudė merginą.

Kaltinamieji A. Stankevičius ir T. Zagurskas nuteisti už tai, kad, veikdami organizuotoje grupėje, dalyvavo apiplėšime ir pagrobė didelės vertės turtą.

REKLAMA

Skirdamas bausmes kaltinamiesiems, teismas atsižvelgė į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, atsakomybę sunkinančias ir lengvinančias aplinkybes, kaltininkų asmenybes, teistumus, padarytų nusikalstamų veikų motyvus ir tikslus, nusikalstama veika padarytą žalą.

Teismas nustatė, kad trys pusbroliai kryptingai naikino įkalčius, teisme pakeitė ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus, neatgailavo. Nors jie visi trys veikė aktyviai, tačiau teismas nustatė, kad darydamas labai sunkų nusikaltimą asmens gyvybei, kuris sukėlė nepataisomas pasekmes, būtent L. Bieliauskas elgėsi itin žiauriai.

Teismas, subendrinęs bausmes, L. Bieliauskui paskyrė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę, kurią jis turės atlikti kalėjime, ir pripažino jį pavojingu recidyvistu. K. Bieliauskui teismas paskyrė subendrintą 17 metų laisvės atėmimo bausmę, o M. Bieliauskui – 16 metų laisvės atėmimo bausmę, kurias jie turės atlikti pataisos namuose.

A. Stankevičiui teismas paskyrė subendrintą 2 metų 2 mėnesių, o T. Zagurskui – 2 metų laisvės atėmimo bausmes, kurias jie turės atlikti pataisos namuose.

Teismas tenkino visų nukentėjusiųjų ieškinius ir nusprendė baudžiamojoje byloje nuteistiesiems taikomą laikiną nuosavybės teisių apribojimą taikyti iki visiško civilinių ieškinių išieškojimo.

Teismas nužudytosios tėvams iš trijų pusbrolių solidariai priteisė 4 510 eurų turtinei žalai atlyginti ir po 30 tūkst. eurų kiekvienam neturtinei žalai atlyginti, nužudytosios seseriai ir sužadėtiniui 15 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

REKLAMA

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.

Vyko iš tėvų namų

I. Strazdauskaitė 2017 metų kovą išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai pradingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas užkastas Kėdainių rajone.

Teisėsaugos duomenimis, mergina mirtinai sumušta kastuvu. Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.

Šioje byloje kaltinimai buvo pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis Algimantas Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis Tomas Zagurskas taip pat kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą. 

Be to, pusbroliams Bieliauskams bei T. Zagurskui pateikti kaltinimai, kad pagrobė didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 32 tūkst. eurų kainuojantį automobilį ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus bei pinigus.

Kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Artūras Urbelis anksčiau yra sakęs, kad kaltinamieji neneigia dalyvavę nusikaltime, tačiau jų parodymai apie atliktą vaidmenį kinta.

Vat
2020-04-03 13:05:31
Tokius iškartą į vietą....dar skundžiasi,galvą už galvą o prieš tai sudubasinti taip kaip ir Strazdauskaitę bejėgia urodai daužė.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Manau 2020-04-03 20:20:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visus 3iki gyvos galvos čia net neturėtų būti abejonių juk bendru sutarimu nužudė ir čia nesvarbu kuris paskutinis sudavė esmė ta kad nei vienas nepasakė stop suprasčiau tik tokiu atveju jeigu po nusikaltimo bent tas kuris tipo nieko nedarė būtų pranešęs policijai bet deja slėpė žiaurų nusikaltimą visi vienodai kalti   ATSAKYTI
... 2020-04-03 17:43:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Niekur nedirbanciai merginai vazinetis ir puikuotis su prabangia masina.. Nu nezinau...gal kas uzpavydejo, nuziurejo.. Taip ir atsitiko...   ATSAKYTI
×××× 2020-04-03 15:34:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mazai ar nemazai. Bet zmogui gyvybes nebetkelsi. Nu tie advokatai gryni kinderei   ATSAKYTI
Rolis 2020-04-03 14:43:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siuskit pas lukasenka tuo butu susauditi o lietuvoj pasens ir isleis    ATSAKYTI
Rolis 2020-04-03 14:43:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siuskit pas lukasenka tuo butu susauditi o lietuvoj pasens ir isleis    ATSAKYTI
Rolis 2020-04-03 14:43:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siuskit pas lukasenka tuo butu susauditi o lietuvoj pasens ir isleis    ATSAKYTI
Rolis 2020-04-03 14:42:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siuskit pas lukasenka tuo butu susauditi o lietuvoj pasens ir isleis    ATSAKYTI
Rolis 2020-04-03 14:42:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siuskit pas lukasenka tuo butu susauditi o lietuvoj pasens ir isleis    ATSAKYTI
Rolis 2020-04-03 14:42:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siuskit pas lukasenka tuo butu susauditi o lietuvoj pasens ir isleis    ATSAKYTI
Andrius 2020-04-03 14:24:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mirties bausmę gražinkit visiems, nafik čia turim maitint dar juos iš mūsų visų pinigų, tegul dvesia   ATSAKYTI
U 2020-04-03 14:19:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Isgamos..visus 3sudegint   ATSAKYTI
As 2020-04-03 14:17:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Iki gyvos galvos dazniausiai skiriama kai daugiau auku buna.   ATSAKYTI
Kora 2020-04-03 13:42:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aukos atstovai tikriausiai pasielgtų su budeliais humaniškiau, nei pastarieji su mergaite...   ATSAKYTI
Mindaugas 2020-04-03 13:24:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kariniame konflikte su karo belaisviais negalima buvo elgtis taip... Jau nekalbu apie mergaitę.Jeigu kyla netarptautinis ginkluotas konfliktas vienos iš aukštųjų susitariančiųjų šalių teritorijoje, kiekviena konflikto šalis privalo laikytis bent šių nuostatų:

1. Su asmenimis, aktyviai nedalyvaujančiais karo veiksmuose, įskaitant ir ginkluotųjų pajėgų narius, sudėjusius ginklus, taip pat tapusius hors de combat dėl ligos, sužeidimų, sulaikymo arba kokios nors kitos priežasties, visada elgiamasi humaniškai, nepaisant jų rasės, odos spalvos, religijos arba tikėjimo, lyties, kilmės arba turtinės padėties ar kitų panašių skirtybių.

Todėl visada ir visur prieš išvardytus asmenis yra ir bus draudžiami šie veiksmai:

a) kėsintis į gyvybę ir asmenį, ypač įvairiais būdais žudyti, luošinti, žiauriai elgtis bei kankinti;

b) imti įkaitus;

c) žeisti žmogaus orumą ypač niekinamu ir žeminančiu elgesiu;

d) nuteisti ir vykdyti bausmes be prieš tai teisėto teismo paskelbto nuosprendžio, suteikiant visas teismines garantijas, kurias pripažįsta kaip būtinas visoms civilizuotoms tautoms.

2. Būtina surinkti visus sužeistuosius ir ligonius bei jais rūpintis.

Nešališka humanitarinė organizacija, tokia kaip Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas, gali pasiūlyti konflikto šalims savo paslaugas.

Konflikto šalys savo ruožtu, sudarydamos specialius susitarimus, privalo stengtis įgyvendinti visas arba dalį toliau pateikiamų šios Konvencijos nuostatų.

Minėtų nuostatų taikymas nedarys įtakos juridiniam konflikto šalių statusui.   ATSAKYTI
ostapas 2020-04-03 13:17:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
DAR TRYS METAI TEISMU,ir butu paleide uz smulku chuliganizma   ATSAKYTI
Morta 2020-04-03 13:15:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol nebus įvesta mirties bausmė, baisūs nusikaltimai ir toliau tęsis. Kalta tiktai valdžia, kad panaikino mirties bausmę.   ATSAKYTI
Vat 2020-04-03 13:05:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokius iškartą į vietą....dar skundžiasi,galvą už galvą o prieš tai sudubasinti taip kaip ir Strazdauskaitę bejėgia urodai daužė.   ATSAKYTI
Zvaigzde 2020-04-03 13:03:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kurios zinutes nepatinka portalui istrina . Kurios jiems i mauda skaito ir gerisi tpfu ant jusu    ATSAKYTI
Adra 2020-04-03 12:57:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jie nekalti.juos pakiso atpirkiti tikru zudiku nuodemes o jus sedit cia visi ir skleidziat neapykanta.   ATSAKYTI
Tiesa 2020-04-03 12:34:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
)) jeigu atnaujintu mirties bausme tai patikekit lietuva dingtu is zemelapio
Nes butu visi issaudyti del nusikaltimu 100%    ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Smurtas (nuotr. 123rf.com)
Dar šių metų gegužės 25 d. Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius kreipėsi į policiją su raštu, kad tarp gegužės  15 d. ir gegužės 23 d. (tikslus ...
Sodyba. Asociatyvi nuotrauka (nuotr. R.Maslausko)
Anykščių rajone Pakapės kaime (Troškūnų seniūnijoje) šalia kelio rastas vos 21 metų jaunuolio kūnas su kirstine žaizda ir nubrozdinimais sukrėtė auką pažinojusius vietos ...
Asociatyvi (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Ketvirtadienį Kaune vairuotojo pažymėjimo neturintis vyras sukėlė avarinę situaciją, kurioje nukentėjo motorolerio vairuotojas.  Pasak Kauno apskrities policijos, apie ...
Asociatyvi (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Ketvirtadienį Tauragės rajone apsivertė neblaivios moters vairuojamas automobilis, eismo įvykyje nukentėjo du mažamečiai.  Pasak Tauragės apskrities policijos, apie 15.30 ...
Dingo moteris (tv3.lt koliažas)
Šiaulių apskrities policija pranešė apie dingusią moterį.  „Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai ieško dingusios be žinios 87 metų šiaulietės Adelės ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų