Penktadienį sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga trumpojoje spaudos konferencijoje pateikdamas naujausią informaciją apie naujojo kornaviruso COVID-19 plitimo šalyje suvaldymą informavo, kad reanimacijoje vis dar gydoma 15 pacientų. Kartu jis neatmetė karantino švelninimo galimybės, jei tą leis objektyvūs kriterijai. 

„Ligoninėje šiuo metu gydoma 124 pacientai, 10 gydoma reanimacijoje su deguonimi, 5 pacientai – su dirbtine plaučių ventiliacija. Dar 32 su deguonies kaukėmis ne reanimacijoje, 39 atvejai – be deguonies", – informavo ministras.

Kviečiame žiūrėti tiesioginės transliacijos įrašą:

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 696 koronaviruso atvejai, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Per paskutinę parą patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai. 

Ministro teigimu, vėlgi turimas rekordinis ištirtų atvejų skaičius – per vakar dieną viso buvo atlikti 2809 COVID-19 testai, iki šiol viso ištirti 18432 mėginiai. Tačiau jis kartu neslėpė, kad nespėjamų atlikti tyrimų kiekiai išaugo, tikimasi, kad sekmadienį sumažės mobiliuose punktuose paimamų ėminių skaičiai.

REKLAMA

„Bent jau sekmadienį jų bus šiek tiek mažiau registruojama mobiliuose punktuose, kad laboratorijos spėtų susitvarkyti su tyrimais, kad jie visi būtų ištirti, kad gyventojams netektų piktintis, kad ilgokai tenka laukti laboratorinių testų atsakymų“, – spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Be to, jo teigimu, Lietuva jau patenkanti prie tų šalių, kurie milijonui gyventojų tyrimų atlieka pakankamai daug.

Kartu jis pranešė, kad vertinant susirgimų koronavirusu dinamiką nustatomų atvejų skaičius yra mažėjantis.

„Vertinant dinamiką, ji yra teigiama, tai reiškia, kad nustatomų atvejų skaičius yra mažėjantis ir, nors absoliutus infekuotųjų skaičius auga plečiantis tyrimų skaičiui, bet žiūrint į dinamiką, kiek iš šimto ištirtų būna patvirtintų, tas procentas yra mažėjantis“, – žurnalistams penktadienį sakė ministras.

Svarstys karantino sušvelninimo sąlygas 

Ministras spaudos konferencijoje sutiko, kad karantinas gali ilgainiui kelti tam tikrų psichologinių problemų, tad būtų galima svarstyti apie tam tikrų karantino sąlygų sušvelninimą.

„Tačiau  tai turi būti susiję su labai objektyviais infekcijos suvaldymo kriterijais, situacija turi neblogėti, šalys turi būti tai nusistačiusios. Mes tą taip pat vertiname ir galvojame, kokiomis aplinkybėmis galėtume šiek tiek atlaisvinti izoliacijos ir karantino sąlygas, kad žmonės nesusidurtų su kažkokiomis sudėtingomis psichologinėmis pasekmėmis. Kaip jau minėjau, tai, kad iš 100 atvejų nustatomas mažesnis užsikrėtusiųjų skaičius, yra geras ženklas, tai reiškia, kad situacija kol kas nesieskaluoja“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Iš karantininio viešbučio Vilniuje jame laikomus žmones  persiveža kitos savivaldybės

Iš karantininio viešbučio Vilniuje jame laikomus žmones persiveža kitos savivaldybės

Kartu jis priminė apie egzistuojančia psichologinės pagalbos galimybę ir karantino metu.

Siekiant apsaugoti medicinos psichologų ir pacientų sveikatą, ministerija rekomenduoja psichologų darbą organizuoti nuotoliniu būdu, naudojant vaizdo priemones, telefonu, susirašinėjant žinutėmis ir elektroniniais laiškais.

Remiantis moksliniais tyrimais, tai yra saugus ir veiksmingas būdas teikti emocinę paramą asmenims, išgyvenantiems krizes, emocinius sunkumus, taip pat nerimo, depresijos, reakcijų į sunkų stresą ir kitų sutrikimų atvejais. 

Ruošia tvarką pasveikimui nustatyti

Dėl pakartotinių tyrimų atliekamų mobiliuose punktuose, tos tvarkos yra pruoštos, kuriems reikia patvirtinti pasveikinimo faktą, kad tie, kurie sveiksta namuose ar kitoje vietoje, sanatorijoje, galės gavę šeimos siuntimą padaryti tyrimą, bus sudaryti atskiri srautai atvykstančiųjų pasitikrinti dėl ligos ir ar jau pasveiko.  

Ministras pridūrė, kad taip pat yra pakeista tvarka, pagal kuria vaistinius vardinius preparatus bus medikams išrašyti ir parduoti paprasčiau. 

„Jie bus galės išrašyti neapsilankius pas medikus“, – sakė jis.

A. Veryga paragino žmones nepirkti testų dėl koronaviruso internetinėse svetainėse, nes parduoti juos yra nelegalu, o, nusipirkus, panaudoti – rizikinga sveikatai.

„Tai yra diagnostinė priemonė ir kiekvienas, kas sugalvojęs, tokių priemonių pardavinėt negali. Aš tikiuosi, kad tokios institucijos, kurios tiria tokias prekybas internetinėse svetainėse, sureaguos“, – žurnalistams sakė ministras.

REKLAMA

Nerimą kelia situacija Klaipėdoje

A. Veryga atkreipė dėmesį, kad itin didelį nerimą kelia situacija Klaipėdoje. Primenama, kad ketvirtadienį buvo gauta informacija iš Klaipėdos universitetinės ligoninės dėl galimo karantino taisyklių pažeidimo. 

„Sulaukus pranešimų iš medikų, iš profesinių sąjungų dėl galimai nesilaikomų saugos reikalavimų šioje ligoninėje, kurioje yra gydomi koronavirusu užsikrėtę asmenys, buvo nuspręsta deleguoti ten komandą, kuri turėtų įvertinti, kokia situacija yra iš tiesų“, – kalbėjo ministras.

Ministras kartu informavo, kad šiuo metu karščiavimo klinikos yra steigiamos arba jau įsteigtos 36 savivaldybėse, 15 savivaldybių kol kas nėra pateikusios atsakymų dėl karščiavimo klinikų, tarp jų – ir Klaipėdos bei Panevėžio miesto savivaldybės.

Klaipėdos universitetinė ligoninė

Klaipėdos universitetinė ligoninė

Komentuodamas situaciją Klaipėdoje, kur dėl karščiavimo klinikos steigimo kilo miesto valdžios ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės, ministras pabrėžė, kad tokioje situacijoje mažiausiai reikėtų ieškoti kaltų.

„Reikėtų ieškoti sprendimų. Į ligonines tokių karščiavimo klinikų kelti nereikėtų kelti, ligoninių paskirtis ir uždavinys yra kiek kitoks. Yra pirminės sveikatos priežiūros įstaigos, kurios daug paprasčiau tam yra pritaikomos. Teko bendrauti su Klaipėdos meru ir, panašu, kad tokia vieta, kur įkurti kliniką yra“, – kalbėjo jis.

Taip pat ministras pranešė, kada bus planuojamas medikų algų didinimas: „Buvo nuspręsta ankstinti medikų atlyginimų didinimą. Dabar jis planuojamas nuo balandžio mėnesio, tam šiemet papildomai reikės 130 mln. eurų. Atlyginimas bus didinamas ir greitosios medicinos pagalbos medikams.“

REKLAMA

Toliau keliauja apsauginės priemonės

Ministras informavo, kad toliau atvyksta prekės iš Kinijos, tai skirtos apsaugos priemonės medikams.

„Šiąnakt Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, atgabenęs asmens apsaugos priemonių, kurios bus iškart išskirstytos Lietuvos medikams, kovojantiems su koronavirusine infekcija. Daugiau nei 40 tonų sveriančiame krovinyje – vienkartinė medicininė apranga, chirurginės kaukės, taip pat monitoriai, skirti jungti prie kvėpavimo aparatų“, – informavo ministras.

Pasiteiravus dėl situacijos dėl apie brokuotas prekes (respiratorius) iš Kinijos, A. Veryga pabrėžė, kad jos bus naudojamos kitais tikslais. 

Informacijos jau turime daugiau. Buvo nustatytos tam tikros problemos su respiratorių forma, jų prigludimu prie veido. Gydymo įstaigos, kurios tokius respiratorius gavo, jau yra informuotos, kad tas priemones naudos kaip žemesnio lygio saugos priemones, kaip medicinines kaukes. Vitoj brokuotų priemonių bus atsiųstos naujos“, – sakė ministras.

Prieš Verbų sekmadienį – įspėjimas

Artėjant Verbų sekmadieniui ministras ragino laikytis karantino taisyklių, nesibūriuoti prie bažnyčių.

„Noriu priminti, kad Lietuvoje yra paskelbtas karantinas, yra labai aiškūs nurodymai, kokio atstumo turi laikytis gyventojai. Kad negalima būriuotis, net ir vaikščioti daugiau kaip dviejų asmenų grupėm, išskyrus šeimas, kur yra tėvai su vaikai. Visa tai galioja tiek šiam, tiek bet kuriam kitam savaitgaliui", – kalbėjo jis.

Yra įvesti ir papildomi draudimai ir plaukiojimui mažaisiais, asmeniniais, pramoginiais, sportiniais, tradiciniais laivais. Nuo šiol šios pramogos leidžiamos tik ne didesnėms nei 2 žmonių grupėms, išskyrus artimiausius šeimos narius. 

REKLAMA

Portalas primena, kad nuo vidurnakčio įsigaliojo Vyriausybės sprendimas uždaryti sausumos kelius per Lietuvos ir Baltarusijos sieną, tačiau kirsti sieną išlieka galimybė, gavus specialų Lietuvos valstybės sienos apsaugos vado leidimą.

Taip pat Lietuvoje nuo penktadienio ryto kariai išėjo patruliuoti į didžiųjų miestų gatves ir padeda policijai reaguojant į COVID-19 viruso plitimą. Karininkai ir policijos atstovai paaiškino, kaip kariai padės užtikrinti viešąją tvarką ir palaikyti karantino rėžimą, kaip atrodys jų darbas ir kaip elgtis gyventojams.

Kas penktas užsikrėtęs – vyresnio amžiaus

Nuo koronaviruso iki šiol mirė 9 asmenys. Pasveikusiais laikomi 7 žmonės. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė penktadienio rytą informavo, kad registruojama vis daugiau vyresnių nei 60 metų asmenų, kurie serga COVID-19. Pasak epidemiologės – kas penktas užsikrėtęs asmuo yra virš 60-ies metų amžiaus. Epidemiologė taip pat pastebėjo, kad šiuo metu užsikrėtusiųjų šalies viduje skaičius viršijo įvežtinius atvejus.

Taip pat šiuo metu karantine yra 276 gydymo įstaigų darbuotojai.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

REKLAMA

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

Nuomonė
2020-04-03 14:10:30
Stebėkit per CONGRESS WATCHDOG , kaip Trampas šluoja demoratus pedofilus, vaikų prekiautojus- kokios ten pavardės figuruoja. Jų pas mus irgi pilna, įpač vaikų teisių gynėjai.....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gaila 2020-04-03 17:06:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Negi taip galvojat,kad vienas zmogus-Veryga uz viska atsakingas ir nuo jo viskas priklauso??Cia vienas zmogus bejegis.Seime daug protingu galvu,laikas pradeti galvoti!Geriau veliau,negu niekad!   ATSAKYTI
Manantis 2020-04-06 11:58:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zmogau, jies turi visa ministerija. Jis tikrai ne vienas. Jis tik turi moket vadovaut, o cia ir iskyla problema. Todel kalte uz ju veikla ir yra vadovui. Nori but su laipsniu ir atsokomtbe atitinkama. Seimas cia ne prie ko, jie vykdo savo funkcija, pensininku_ sedet namuose  
Susirupinus 2020-04-03 16:27:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga ko nebesnekat apie pirkima deguonies kaukiu ir plauciu ventiliatoriu cia uzsakot cia atsakot tragedija arteja busit vel nepasiruose ar planuojat pagydomus zmones nurasyti del stygiaus deguonies aparatu ir plauciu vintiliatoriu   ATSAKYTI
100 procentų 2020-04-03 16:20:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
sustiprint dar labiau reikia.   ATSAKYTI
Julija 2020-04-03 16:13:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokiu budu jus planuojat švelninti salygos?
Nejau tikrai planuojat atidaryti grožio salonus? Tada bus dar daugiau užsikretusiuju! Neimanoma ten suteikti saugumo salygas,nes labai artimas kontaktas su kiek vienu klijentu ne mažiau pusvalandžio,dar kirpeju vienoi pamainoi po 3-4, plius manikiurininkes. Klijentu srautai dydeli,ypač bus kai sušvelninsit! Čia ne žut- but gyvybiškai svarbus dslykas- pamastykyt,bux oi kiek mirčiu ir susirgimu,ligoninese ne spes suktis. Spekit,ant kieno sažines visa tai bus? Kam teks atsakyti?   ATSAKYTI
Koka 2020-04-03 15:53:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Svelninimas, o tevams kurie priziuri mazamecius ka jiems daryti?mociutems negalima priziuret, darzeliai ir mokyklos nezinia kada atsidarys, o jai ir atsidarys baisu leist, kadangi gali uzsikresti, nes ta pandemija dar nepraejo, o vaikai irgi serga sunkiai siuo virusu, kiek vaiku jau mire nuo sio viruso, paskaitykit, ka daryt, ar jie galvoja apie vaiku sveikata visu pirmiausia jie gi musu ateitis, kazkaip reiketu daugiau apsaugos vaikams, vyresni zmones irgi svarbus labai, bet vaikai pirmiausia ir jie galvoja svelnint, ka svelnint karantina?kad butu kaip ispanijoj ar italijo, nezinau, nesamone   ATSAKYTI
Plaukuotas 2020-04-03 15:19:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užkniso tas plikis galima jo snukio taip dažnai nerodyti gal užtektų tik užrašo    ATSAKYTI
Mama 2020-04-03 15:13:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mūsų sveikatos ministras visai nebemoka skaičiuoti.    ATSAKYTI
Tramdomieji marškiniai programa visiems 2020-04-03 14:41:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Simpsonai išpranašavo kad sssr atgims ir vėl sugrš Lietuva i ja vėl visi būsim nelaisvi o lageri medijos padeda žmones sukišti i korono viruso psichoze kad suvaryt atgal į sovietu sajunga   ATSAKYTI
Tramdomieji marškiniai programa visiems 2020-04-03 14:37:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Matom kada psichijatrai pradeda valdyt valstybe visi tampame dideliu durnynu ,o visuomenė pasiduoda masinei psichozei ir nepastebi kas ju lauke    ATSAKYTI
Ray 2020-04-03 14:32:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Koks tikslas tu testų, šiandien neigiamas..po dviejų trijų dienų gali būti teigiamas tam žmogui, tai koks tikslas testuoti ?   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-04-03 14:10:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stebėkit per CONGRESS WATCHDOG , kaip Trampas šluoja demoratus pedofilus, vaikų prekiautojus- kokios ten pavardės figuruoja. Jų pas mus irgi pilna, įpač vaikų teisių gynėjai.....   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Partija „Tvarka ir teisingumas“ (nuotr. Fotodiena.lt)
Sostinėje, šalia „Litexpo“ parodų rūmų, šeštadienį delegatų suvažiavime nuspręsta likviduoti partiją „Tvarka ir teisingumas“. Už tai balsavo 102 iš 111 susirinkusių partijos ...
Neringos valdžia planuoja atnaujinti skrydžius į Kuršių neriją (nuotr. stop kadras)
Neringos valdžia planuoja jau šio birželio pradžioje atnaujinti skrydžius į Kuršių neriją. Aerodromas čia yra ir toks susisiekimas prieš kelerius metus vyko, tačiau dėl ...
Kelionės po Latviją ir Estiją akimirkos (nuotr. Danieliaus Šemetulskio) (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)
„Pirmoji kelionė po to, kai suvaržymai šiek tiek atsipalaidavo! Kadangi toli keliauti neleidžia, tad kelionių abstinenciją malšinome tuo, kas yra visai šalia. O šalia juk yra ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Šeštadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė birželio 6 d. duomenis. Anot jų, per pastarąją parą Lietuvoje buvo užfiksuota 11 naujų ...
Po skaudžių nelaimių virtinės Kauno krantinėje – valdžia susigriebė statyti atitvarus (nuotr. stop kadras)
Kaune pasipylė skaudžios nelaimės krantinėje, į Nemuną krenta dviratininkai, neišvengta ir tragedijų. Žuvo vyras. Miesto valdžia  pagaliau susigriebė, kad metas ten vėl ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų