Po audringos premjero Sauliaus Skvernelio reakcijos į dar penktadienį vakare socialiniame tinkle pasirodžiusias nuotraukas, kurios neva atskleidžia netoleruotinas sąlygas Kauno klinikinėje ligoninėje, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nieko nedelsdamas paskelbė nušalinantis įstaigos vadovą. Kol ministrui jau kitą dieną tenka konstatuoti, kad infektologai žino, ką daro, įstaigos vadovas Albinas Naudžiūnas sako, kad ligoninėje viskas atliekama saugiau nei mobiliosiose tyrimų stotelėse. 

Kauno klinikinė ligoninė (nuotr. TV3)

Kauno klinikinė ligoninė (nuotr. TV3)

Portalas tv3.lt primena, kad visas šaršalas kilo po to, kai žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė feisbuke pasidalino nuotraukomis, kur, kaip teigiama, ligoninės Infekciniame skyriuje maišeliuose laikomi vienkartiniai rūbai, sudėti po gydytojų pamainos. Teigta, kad neva tvarka tokia, kad užsirašius savo vardą kitos pamainos metu turi susirasti savo maišiuką ir rengtis vėl.

Nieko nelaukęs premjeras pareiškė, kad „tai skandalinga ir pasibaisėtina. Dar daugiau – tai nusikalstama“. Vis dėlto kitą dieną į Kauną nuvykęs sveikatos apsaugos ministras jau aiškino, kad „pagal nuotrauką atleisti vadovo negalima iš karto“ ir „sprendimai, kurie ten yra daromi, yra daromi infektologų, žmonių, kurie žino, ką galima saugoti, ko negalima“.

REKLAMA

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro  spaudos konferencija dėl naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro spaudos konferencija dėl naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų

Pats laikinai nuo pareigų nušalintas Kauno klinikinės ligoninės vadovas Albertas Naudžiūnas sako dėl tokio ministerijos elgesio neįsižeidęs, tačiau neslėpė, kad savo darbą išmanantiems specialistams dėl to yra skaudu.

„Žiūrint iš šalies gali atrodyti gal vienaip, tačiau juk Infekcinėje ligoninėje gi dirba specialiai apmokyti žmonės. Tai atrodo visiškas absurdas, juo labiau vien pagal nuotrauką taip reaguoti.

Dabar atrodo, kad vis kalbi, kalbi, o po to atsiranda „specialistų“, kurie aiškina, kad virusas dauginasi maišeliuose.  Virusas be gyvo organizmo išgyventi negali, daugiausiai gali išbūti tris paras“, – aiškino vadovas.

Be to, pridūrė jis, visi suaugusiųjų infektologai ir slaugytojai, jau 2,5 mėnesius dirbantys su COVID-19 infekcija, yra patikrinti, visų rezultatai yra neigiami.

Medikai ir toliau bus nuolat tikrinami: „Sudarytas grafikas ir bus tikrinami visi, po 30 žmonių kasdien. Pradėsime nuo suaugusiųjų infektologų, suaugusiųjų infekcinių ligų priėmimo skyriaus darbuotojų, toliau vaikų skyriai, reanimacijos, visų priėmimų darbuotojai, kurie susiduria su didesniu srautu tol, kol patikrinsime visus darbuotojus.“ 

Drabužius taupė „juodai dienai“?

Laikinai nušalintas ligoninės direktorius, aiškindamas, kodėl buvo kaupiami panaudoti drabužiai, atkreipė dėmesį, kad tokių saugumo reikalavimų, kurių laikomasi ligoninėje, nėra laikomasi dabar įteigtuose mobiliuosiuose tyrimų punktuose.

REKLAMA

„Mūsų ligoninė, kaip viena iš 5 atraminių įstaigų, du mėnesius tyrė tuos pacientus, kuriuos mums vis veždavo greitosios medicinos pagalbos automobiliai. Taigi mes realiai kaip ir atlikome mobiliosios stotelės vaidmenį. 

Dabar kai mobilioje stotelėje atvažiuoja pacientas išsitirti, ten stovi personalas su specialia apranga, vadinamuoju skafandru, paima tepinėlį, jį padeda. Tada privažiuoja kitas žmogus, tačiau specialistas juk nepersirengia skafandro ir ima kitą tepinėlį. Teoriškai, jei prieš tai atvažiavo sergantis pacientas, tas slaugytojas, kišęs ranką prie veido, imdamas tepinėlį, gali užkrėsti sveiką žmogų“, – kalbėjo A. Naudžiūnas.

Koronavirusas plinta

Koronavirusas plinta

Jo teigimu, Kauno klinikinės ligoninės darbuotojai dar iki patvirtinant pirmuosius susirgimo atvejus turėjo su pilna ekipiruote priimti kiekvieną įtariamą pacientą.

„Du mėnesius neturėjome COVID-19 teigiamų rezultatų, o su visa apranga ateidavo personalas, paimdavo tepinėlį. Pacientas laukė, kol gaus atsakymą, o personalas išeidavo per kitas duris iš boxo, nusiimdavo respiratorių, akinius ir pagal ministro įsakymą dėdavo į maišelį saugoti.

Tada nusiima prijuostę, viršutinį chalatą ir lieka kombinezonas, tas trečias sluoksnis. Ir jį įdeda į atskirą maišelį, kuris padedamas saugojimui, jeigu taip atsitiktų, kad neturėsime, kuo rengtis, kad po apdorojimo būtų atsarga. O jei paaiškėdavo, kad tas pacientas serga, ta apranga iškart būdavo panaikinama. Mes dirbome taip saugiai, kad neįsivaizduoju, kaip įmanoma saugiau. Dabartinės stotelės nedirba taip saugiai kaip mes“, – teigė A. Naudžiūnas.

REKLAMA

Trūksta kombinezonų

Ligoninės vadovas patvirtino, kad dar nuotraukos pasirodymo išvakarėse, kovo 26 d. siuntė ministerijai raštą su nurodytu apsaugos priemonių poreikiu.

„Jau turime priemonių, nes siunta iš Kinijos nusileido, gavome  respiratorių, pirštinių ir antbačių. Respiratorių gavome 20 tūkst., pirštinių ir antbačių, jei neklystu, po 10 tūkst.

Tačiau mums dar labai reikia kombinezonų ir neperšlampamų chalatų, nes prie įtariamų atvejų ir sergančio paciento medikas turi eiti su visa ekipiruote. Vienkartinės kaukės, žinoma, yra visų įstaigų problema, nes jas reikia keisti kas dvi valandas. Tad įstaigos tai sprendžia įvairiai, ir pačios siuvasi.

Vietų pakanka

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovui Vinsui Janušoniui pranešus, kad palatų sergantiesiems koronavirusine infekcija gali nebeužtekti jau šią savaitę, A. Naudžiūnas tikino, kad Kauno klinikinėje ligoninėje situacija valdoma.

„Reikia tris kartus pabelsti, bet situacija pas mus yra gera, yra vietų ir infekcinių ligų skyriuje, nors ši naktis nebuvo lengva. Atvežė pacientą su aukštu COVID-19 infekcijos įtarimu, turėjome reanimacijoje sunaudoti daug priemonių. Vėliau pasirodė, kad tai buvo meningitas, tad pacientas buvo perkeltas į kitą skyrių“, – kalbėjo laikinai nušalintas ligoninės vadovas.

Jis pridūrė, kad nė viena ligoninė nėra neapsaugota, kad į ją nebus atvežtas pacientas, kuris visiškai neturi COVID-19 būdingų simptomų, tačiau serga infekcija.

„Tokių situacijų gali atsitikti ir nereikėtų vėliau išaiškėjus diagnozei pulti kaltinti įstaigos vadovą ar mediką“, – pastebėjo pašnekovas.

REKLAMA

Tyrimas dar vyksta

Paklaustas apie galimą kitų, sudėtingų pacientų intubavimui ir kitai priežiūrai reikalingų, priemonių poreikį, A. Naudžiūnas tvirtino, kad dalis priemonių turėta nuo pradžių, dalį stengiamasi skubiai įsigyti, tačiau įstaiga buvo viena geriausiai pasiruošusi protrūkiui. 

„Reikia pasidžiaugti, kad situacija Lietuvoje suvaldoma. Ar tai ministerijos, ar visų žmonių, ar medicinos įstaigų, nuopelnas, sunku pasakyti, bet kol kas situacija yra suvaldyta“, – sakė jis.

Optimizmą keliančius duomenis spaudos konferencijos Metu pirmadienį pateikė ir A. Veryga.

Aurelijus Veryga

Aurelijus Veryga

„Nepaisant to, kad suminis nustatomų atvejų skaičius didėjantis, vertinant tai, kiek procentais yra nustatoma atvejų iš 100 tiriamųjų, tas procentas yra po truputį mažėjantis. Todėl yra ženklų, kad viruso plitimo kreivė yra gana plokščia, nešaunanti į viršų, be abejo, tai vertinti reikėtų atsargiai. Jei viskas taip iš tiesų yra, tai galima būtų vertinti kaip pasiteisinančias karantino priemones. Tačiau nesinori prisikalbėti, nes ypač virusinės infekcijos, jų plitimas yra sunkiai nuspėjamas“, – sakė ministras.

Nors pats laikinai nušalintas direktorius neabejoja grįšiantis į pareigas, ministras sakė, kad tyrimas dar nėra baigtas.

„Puikiai suprantame – veiksmas vyko savaitgalį, LSMU reikėjo laiko. Kol kas nėra jokių sprendimų“, – pirmadienį sakė A. Veryga.

Paklaustas, ar vien dėl pamatytos nuotraukos derėjo iškart nušalinti vadovą, jis sakė, kad visada galima ginčytis, ar veiksmas pamatuotas ar ne. 

REKLAMA

„Sprendimai buvo tokie kokie yra, vertinimas jau jūsų“, – sakė jis. 

dėkingas
2020-03-31 11:08:06
jei mažiau ,, vadovautų'' nieko medicinos srityje nenutuokiantys žurnalistėliai , būtų daug ramiau ir dirbantiems , ir gydantiems, ir visiems skaitantiems . Ačiū ministrui A. Verygai , premjerui ir visiems Medikams . Laikykitės prieš pykčio , neapykantos virusus .Sveikatos ir begalinės kantrybės.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nerijus 2020-04-01 21:17:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man tokie žurnaliūgos kelia pasišlykštėjimą. Tik ir ieško kaip įkąsti. Galėtų kabinėtis prie nusikaltėlių ir milijonierių miestų merų, bet bijo.   ATSAKYTI
Eilinė 2020-04-01 06:52:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kodėl Veryga pats būdamas Kauno klinikinėj ligoninėj neatėjo i skyrius.Juokas per ašaras.Tik nusifilmavo prie ligoninės.Ateik žmogau i skyrių,pažiurėk kokiu priemoniu yra!!!    ATSAKYTI
One 2020-03-31 17:22:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jiems patiems sugrust prarugusius prakaitu rubus i maisiuka,o kita diena uzvilkt...pasibaisejau.   ATSAKYTI
kolegos 2020-03-31 14:18:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Atsiprašome Premjere , vadovas A.Naudžiūnas sumaišė : vietoje ministro Aurelijaus rekomenduojamų neišmesti panaudotų respiratorių ir akinių ėmėsi kaupti panaudotą vienkartinę aprangą . Na , apsiriko žmogelis ir nepiktavališkai dar taip . Norėjo pasirodyti pavyzdingai , o gavosi kvailai ... Jaunas kaip vadovas jis dar . Oi kaip nelengva jam . Gerai , kad G.Žiedeliene dar pagloboja .    ATSAKYTI
Anas. 2020-03-31 12:05:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Reikia.gerai.apgalvoti.toky.sprendima.priimant.vadovai.neauga.kaip.gybai.   ATSAKYTI
Teisybė 2020-03-31 11:43:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ta žurnalistė Daiva lipa per sąžine, kad tik kažką apjuodinti be priežasties. Šlykštu jos klausytis. Grubi, netaktiška, nekompetetinga. Jokios pagarbos pašnekovui. Kaip tokios šlapios vištos gali vesti laidas? Yra iš ko jai mokytis. Iš Pumprickaitės, Miliūtės ir vyrukų žurnalistų.    ATSAKYTI
Litvinas 2020-03-31 11:37:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juk žurnalistė - konservu ruporas! Ko dar tikėjotės! Amen žurnaliugai .   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-03-31 11:26:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žurnalistai skleidžia paniką su tikslu!! Geriau parašytų straipsnį, kad dabar pavasaris, pas žmones avitaminozė ir BŪTINA STIPRINTI IMUNINĘ SISTEMĄ!!° Kai IMUNINĖ SISTEMA STIPRI, J O K I E VIRUSAI NEBAISŪS!!!! Viskas priklauso nuo imuninės sistemos. O virusas labai greitai mutuoja ir jokie skiepai paskui virusus nespėja !!! Juk skiepijatės rudenį, o virusas iki epidemijos pradžios įgauna kitokią formą, nei nuo ko jus paskiepijo!!! Farmacija uždirba ant jūsų sveikatos! Gydytojai nesuinteresuoti išgydyti, jie dirba farmacijai, kaip ir mūsų butaforinė valdžia.   ATSAKYTI
Bee Avis 2020-03-31 11:11:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal dar ziurnalistam reiketu atsiprasyti ir Kazlu Rudos mero,o tai lakstot kaip kokios ziurkes aplinkui gerbiama Manta Varaska ir ieskot sensaciju.   ATSAKYTI
Mn 2020-03-31 11:09:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juk tose mobiliose patikrinimo stotelėse tie " laborantai" šimtus žmonių tikrina su tais pačiais kombinezobais, gal pirštines pasikeičia. O gal ne? O tuose maišuose juk neužkrėsti kombinezonai buvo, ko čia reikėjo kelt bangas?   ATSAKYTI
dėkingas 2020-03-31 11:08:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jei mažiau ,, vadovautų'' nieko medicinos srityje nenutuokiantys žurnalistėliai , būtų daug ramiau ir dirbantiems , ir gydantiems, ir visiems skaitantiems . Ačiū ministrui A. Verygai , premjerui ir visiems Medikams . Laikykitės prieš pykčio , neapykantos virusus .Sveikatos ir begalinės kantrybės.   ATSAKYTI
Mimi 2020-03-31 11:06:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip žurnalistai algas uzsikalineja.    ATSAKYTI
onutė 2020-03-31 10:49:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Štai kaip žurnalistai padaro širšų mūšį net ir dabar nepadeda mums žmonėms su gerais patarimais, ar nuotaikos pagerinimui kazka, bet visur ieško blogybių. Mes matome kaip gerai dirba gydytojai, vyriausybė, palyginus su pasauliu tai neturime ko prikišti, bet sakome ačiū ir linkime stiprybės ir sveikatos gydytojams, vyriausybei ir jos komandai,
   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Liūdnas vyras (asociatyvi nuotrauka) (nuotr. 123rf.com)
Karantinas uždarė lietuvius į namus. Iš dalies jų – atėmė darbą, na, o kiti buvo priversti laiką leisti vieni, arba, patiems netikėtai, su šeimynykščiais, kurių tikrąjį veidą ...
Tėvo dienos proga gėlininkai trina rankomis: negaili išleisti ne vieną dešimtinę (nuotr. stop kadras)
Nors visą pavasarį gėlių verslą kaustęs karantinas augintojams kėlė nemenką rūpestį ir baimę prarasti viską, prasidėjusi kalendorinė vasara pagaliau pripildė turgus būrius ...
Senovės lietuvių ritualinės lėlės: jos padeda išsipildyti jūsų slapčiausiom svajonėm (nuotr. stop kadras)
Norite, kad išsipildytų slapčiausias noras ar svajonė? Pasigaminkite ritualinę lėlę – tokias gamino senovės lietuviai, siekdami ne tik į namus prisikviesti laimę, bet ir ...
Elektroninės cigaretės (nuotr. stop kadras)
Viešai vykdo nusižengimą, bet pažaboti verslininkų nepavyksta. Štai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti internetu yra uždrausta, tačiau prekyba vyksta pilu tempu. Maža to, ...
Mediena (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
Dažnas lietuvis savo privačiame sklype užsiima sodininkyste, taip pat neretai, norėdami padailinti aplinką, griebiasi pjauti medžius. Visgi, už ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų