Antanas Valionis. Ar Malaizijos lėktuvo numušimo byla atskleis tikrąjį agresijos Ukrainoje mąstą?

Nyderlanduose kovo 23 dieną teismas nagrinės Malaizijos lėktuvo MH17 numušimo virš Donbaso bylą, kuri dėl koronaviruso protrūkio bus nagrinėjama už uždarų durų, o posėdis bus transliuojamas internetu. Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras ir diplomatas Antanas Valionis šią bylą vadina viena didžiausių per pastaruosius dešimtmečius ir neveltui jau pritraukė viso pasaulio dėmesį. 

Kaip teigia tyrėjų grupė dirbusi net šešerius metus, „Boeing 777“ buvo numuštas raketa, kuri paleista iš zenitinio komplekso „Buk-M1“. Šis kompleksas stovėjo prie Sniežnoje gyvenvietės toje Donecko srities dalyje, kurią užima separatistai.

Tyrėjų gupė taip pat nustatė, jog šis zenitinis raketinis kompleksas priklausė 53-jai Rusijos kariuomenės zenitinei raketinei brigadai, kuri dislokuota Kurske, Rusijoje. Tragedijos metu žuvo visi 298 lėktuve buvę keleiviai ir įgulos nariai.

Teisiamieji kol kas keturi – separatistų vadeiva rusas Igoris Girkinas, Sergiejus Dubinskis ir Olegas Pulatovas bei ukrainietis Leonidas Charčenko.

Visgi Tyrimo grupė teigia, jog nustatys visus nusikaltimo dalyvius net ir komplekso „Buk-M1“ ekipažą ir net tuos, kurie tiesiogiai davė įsakymą paleisti raketą, nužudžiusią beveik 300 žmonių.

A. Valionio įsitikinęs, kad šiame procese neišvengiamai iškils ir Rusijos atsakomybės klausimas. Nužudytųjų keleivių giminaičiai įsitikinę, jog už lėktuvo žūtį atsakingi aukščiausieji Rusijos vadovai.

Savo ruožtu Maskva tvirtina, jog Rusija neprisidėjo prie „Boeing 777“ žūties ir procesą vadina politizuotu.

„Be jokių abejonių nauji faktai atsklei pilnesnį nusikaltimo vaizdą, parodys tikrąji agresijos Ukrainoje mąstą ir tikruosius veikėjus Rusijoje. Ir labai tikėtina, jog bus įrodyta, kad Rusijos karinė ar net poltinė vadovybė prisidėjo prie šio nusikaltimo“, – įsitikinęs A. Valionis.

Visą komentarą žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-03-23 17:16:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur dingo operatoriai net is facebook'o is Ukrainos kurie lydejo lektuva?
Kur JAV palydovu nuotraukos?
Atsakyti
-1

M
Mastanciam
2020-03-24 07:12:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebijok viska issiaiskins, o del rusijos tyreju tai kur tu matei teisme, kad teisejas butu teisiamojo brolis... ?
Atsakyti
0

j
jop
2020-03-24 18:48:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ginklą išbandyti. Yra kadrai nufilmuoti, kaip vežė 3 raketas, kaip grižo su 2.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų