Antanas Valionis. Naftos kainų karas – kas jį laimės?

Pasaulio naftos gavyba sudaro apie 100 mln. barelių per parą, o dėl koronaviruso sukelto ekonomikos augimo lėtėjimo ar net galimo smukimo naftos poreikis vis mažėja ir nukrito iki 98 mln. barelių per parą. Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, diplomatas Antanas Valionis prognozuoja, kad ateities naftos rinkoje kova vyks dėl rinkų, o ne dėl kainų – svarbu bus parduoti kuo daugiau, kol dar nafta reikalinga.

„Pastaruoju metu atsirado dar kelios aplinkybės, kurios iš esmės pablogino situaciją naftos gavėjams. Ekspertai jau senokai suprato, jog ateities naftos krizės pobūdis yra kitoks nei buvo prognozuota prieš kelis dešimtmečius: ne nafta pasibaigs – jos užteks dar ilgam, o mažės ir dings poreikis naftai, del dekarbonizacijos strategijos, alternatyvių šaltinių plėtros ir energijos taupymo priemonių diegimo“, – teigia A. Valionis.

Vos per kelias savaites naftininkai visame pasaulje prarado dešimtis milijardų dolerių. Šią sudėtingą padėtį dar labiau komplikavo Rusijos sužlugdytas OPEC+ susitikimas. Rusija atsisako toliau mažinti savo dalį pasaulinėje rinkoje dar 500 tūkst. barelių per parą ir tai įpykino Saudo Arabiją – ši pareiškė norinti išlaikyti savo pajamas iš naftos ir kainai krentant pradeda ženkliai didinti gamybą.

Kodėl Rusija ėmėsi tokios taktikos?

Visą A. Valionio komentarą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
T
Tėvas
2020-03-16 20:32:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laimės Rusija.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų