Antanas Valionis. Ar verta pradėti dialogą su Rusija?

Pasaulio diplomatiniuose salonuose dažnai girdimas klausimas – gal jau gana sankcių Rusijai, gal Vladimiras Putinas jau užmokėjo už Krymo aneksiją ir Rytų Ukrainos okupaciją? Įtakingų pasaulio valstybių sankcijas Rusijai įvertinęs diplomatas Antanas Valionis mano, kad tikrasis sankcijų efektas Rusijai paaiškės tik vėliau. 

O vertinant sankcijas reikia įvertinti ir naudą, kurios Rusija negavo dėl eilės nutrauktų projektų.

„Aktyvūs Rusijos veiksmai ES, siekiant sumažinti ar panaikinti sankcijas rodo, jog Rusija kenčia nuo jų. Populistinių partijų ir judėjimų finansavimas ES valstybėse – to pavyzdys. Autoritarinis rėžimas gali greitai priiminėti sprendimus ir veikti efektyviai, vienvaldiškai panaudodamas resursus kol nėra socialinių neramumų. Ir spaudimas Europos valstybių politikams, kurį vykdo verslas, sąlygotas galimybių greitai užsidirbti Rusijoje“, – įsitikinęs buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras.

A. Valionis pastebi, kad nuo perteklinių sankcijų kenčia ir Lietuvos verslas. Tad ir Lietuvos interesas – kartu su kitomis ES valstybėmis siekti įrodyti Rusijai jog XXI amžiuje negalima vykdyti politikos, kuri buvo įprasta XIX ar XX amžiuje.

Tad ar reikia sugrižti prie dialogo su Rusija?


Rašyti komentarą...
R
Rokas
2020-03-07 08:01:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieks jokio dialogo neprades, nes neleidzia jankiai.
Atsakyti
-4

M
Mastantis
2020-03-06 15:19:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau senai su rusija reikejo bendraut nes rusija mums nieko blogo nera padariusi bet pagal kitu nuomuone ir propaganda lojam kaip sakalai Nors kenciam daugiausia verslas O sankcijos nesamone primesta kitu nuomone !!!
Atsakyti
-7

O
Oti
2020-03-06 18:11:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai pritariu.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų