REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
117
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Lietuvoje iki pirmadienio vidurdienio buvo patvirtinti 154 koronaviruso atvejai, pranešė Vyriausybė.

117

Lietuvoje iki pirmadienio vidurdienio buvo patvirtinti 154 koronaviruso atvejai, pranešė Vyriausybė.

REKLAMA

„Per vakar dieną yra ištirti 278 ėminiai, iš jų 40 naujų teigiamų atvejų nustatyta, šiuo metu Lietuvoj turime nustatytus 154 atvejus iš viso“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak ministro, dėl infekcijos Lietuvoje iki šiol atliktas 2361 tyrimas. Vienas žmogus mirė.

Pasak ministro, sunkios būklės šiuo metu yra vienas pacientas Panevėžio ligoninėje. 

„Kol kas aš turiu informacijos apie tą vieną asmenį, kad kas nors būtų kitas kritinės būklės, tokios informacijos neturiu“, – teigė A. Veryga.

Ministras taip pat pranešė apie plečiamą patikrą mobiliuosiuose punktuose – pirmadienį antrąjį punktą atidaro Kaunas, antradienį mėginius mobiliuose punktuose pradės imti Telšiai, Šiauliai ir Alytus. 

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien Kauno mobiliajame punkte startuoja antra patikros linija, dabar jau trys didieji Lietuvos miestai, Vilnius, Kaunas ir Klaipėda pilnu pajėgumu įveiklina savo mobilius punktus. Šiuo metu jau praktiškai yra pasirengę Telšiai, Šiauliai ir Alytus, planuojama, kad šie paminėti punktai startuos rytoj“, – sakė A. Veryga.

REKLAMA

„Kol kas dar tik iš dalies pasirengę Panevėžys, Marijampolė,Utena ir Tauragė, šiuo metu mokomi darbuotojai, atliekami kiti parengiamieji veiksmai. Kai jie bus pasiruošę, jie gaus leidimą pradėti testavimą“, – informavo ministras.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, nuo praėjusio pirmadienio Lietuvoje dviem savaitėms paskelbtas karantinas.

Karantiną planuojama pratęsti, sprendimą Vyriausybė priims trečiadienį.

„Preliminariai planuojama dvi savaites, bet aš negaliu kalbėt už visą Vyriausybę“, – teigė A. Veryga.

Pirmadienį planuojama paskelbti privalomą karantiną grįžtantiems iš užsienio, nes šiuo metu jiems siūloma izoliuotis savanoriškai. 

REKLAMA
REKLAMA

Policija per praėjusią savaitę sulaukė maždaug dviejų tūkstančių pranešimų dėl karantino pažeidimų.

Latvijoje patvirtinta 180 atvejų, ištirti 6144 žmonės.

Estijoje patvirtinti 352 atvejai, ištirti 3724 žmonės.

Numatyta, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilųjį punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

REKLAMA

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

REKLAMA

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14-lika dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti.Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų