Lietuvą aplankė išties nepavydėtini orai. Sinoptikai žada, kad daugelyje vietų siaus stiprus vėjas, o be šio nemalonaus reiškinio bus dar ir kitų išbandymų. Be to, iškritus sniegui, daugelyje vietų pasipylė avarijos, didžioji dalis gyventojų liko be elektros.

Vėjas Andrius Ufartas/Fotobankas

Vėjas Andrius Ufartas/Fotobankas

Galingas ciklonas, keliaujantis iš vakarų, lems sudėtingas orų sąlygas: pūs itin stiprus vėjas, iškris gausūs krituliai.

Pirmadienį dieną daug kur lis, šalies rytuose kris šlapdriba su lietumi. Pietvakarių vėjo gūsiai 17-22 m/s, vietomis (daugiausia Vakarų Lietuvoje) iki 26 m/s. Aukščiausia temperatūra bus 4-8 laipsniai šilumos.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilnių nuklojęs sniegas sparčiai tirpsta

Antradienį daugelyje rajonų krituliai, rytą ir dieną lietų keis šlapdriba, sniegas. Vietomis galima perkūnija. Pietvakarių, vakarų vėjo gūsiai daug kur sieks 15-19 m/s, naktį vakariniuose rajonuose kai kur 20-23 m/s. Temperatūra naktį ir dieną svyruos nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos.

Sudėtingos eismo sąlygos

Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Reidas Vilniuje“ žmonės dalijasi informacija, kad daugelyje vietų Vilniuje formuojasi spūstys.

REKLAMA

Avarijos

Vilniuje ypač didelės grūstys susiformavę G. Vilko gatvėje link A. Goštauto gatvės estakados, J. Jasinskio g.-Pamėnkalnio g.-V. Kudirkos g. netoli sankryžos, Rinktinės-A. Juozapavičiaus g. sankryžoje.

 Pirmadienio rytą Širvintų rajone bei kelyje Kaunas-Vilnius nuo kelio nuvažiavo keli automobiliai.

Kaip BNS informavo Vilniaus apskrities policija, apie 8 val. Širvintų rajone nuo kelio nuvažiavo automobilis „Audi“.

Po keliolikos minučių pranešta, kad kelyje Kaunas–Vilnius nuo kelio į griovį taip pat nuvažiavo automobilis „Toyota“.

Žmonės per šiuos įvykius nenukentėjo.

Kauno apskrities policijos duomenimis, pirmadienio rytą registruoti keli techniniai eismo įvykiai, kai kelyje Vilnius–Kaunas, Kaišiadorių bei Jonavos rajonuose, vairuotojai nuvažiavo nuo kelio.

Automobilių kelių direkcijai pirmadienį įspėjant, kad dalyje Lietuvos dėl kritulių susidariusios sudėtingesnės eismo sąlygos, sostinės policijos teigimu, didesnio eismo įvykių skaičiaus gatvėse nefiksuota. Kauno apskrities policija informuoja, kad eismo sąlygos keliuose yra sudėtingos, vietomis ypač slidu.

„Kas vyksta Kaune“ praneša, kad spūstys formuojasi ties M. K. Čiurlionio tiltu, K. Mindaugo ir Savanorių prospektuose. Taip pat Birštono gatvėje bei Kauno priemiestyje, kur susidūrė net trys lengvieji automobiliai.

 

Avarijos

Taip pat Automobilių kelių direkcija informuoja, kad Anykščių, Molėtų ir Vilniaus rajonuose eismo sąlygas sunkina plikledis. Rytų, šiaurės rytų, pietų ir vidurio Lietuvoje kelių dangos slidžios, vietomis su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis. Šiuose keliuose dirba kelių priežiūros mechanizmai ir situacija keliuose gerėja, tačiau vairuotojų prašome būti atidžius ir neskubėti, stengtis laikyti saugų atstumą, kuris turėtų būti 3 kartus didesnis nei vasarą.

REKLAMA

Vakariniuose šalies rajonuose kelių dangos daugiausia šlapios arba drėgnos

Tūkstančiai be elektros

Pastarąją parą ugniagesiai dėl stipraus vėjo apie trisdešimt kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių.

Apie 14-ai tūkst. namų ūkių sutriko elektros tiekimas, laikinai apribota laivyba Klaipėdos uoste.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai BNS pirmadienio rytą informavo, kad daugiausia pranešimų sulaukta Kretingos rajone, vienas iškvietimas šio rajono Vidmantų seniūnijoje buvo dėl nutrauktų elektros laidų.

Apie nuvirtusius medžius taip pat pranešta Plungėje, Kretingoje, Pagėgiuose, Kaune, Šalčininkų rajone, Elektrėnų savivaldybėje, Kupiškio, Vilkaviškio ir Jonavos rajonuose. Vilniuje, Kaišiadorių ir Klaipėdos rajonuose gauta po du iškvietimus. Vėjui nerimstant, vis dar gaunama naujų pranešimų.

Apie sužalotus žmones ar apgadintus automobilius, kitą turtą nepranešta.

Su elektros energijos tiekimo sutrikimais, nuo vidurnakčio iki 11:30 val., susidūrė beveik 20 tūkst. namų ūkių, praneša ESO.

11:30 val. elektros neturėjo apie 5 tūkst. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientų, daugiausiai tai naujai fiksuojami gedimai – nuo ankstaus ryto iki 11:30 val. Daugiausia gedimų pastaruoju metu fiksuojama Šiaurės vakarų Lietuvos rajonuose – Kretingos, Telšių, Mažeikių, Ukmergės ir Biržų rajonuose. Kitur gyventojai praneša apie pavienius elektros tinklo gedimus.

Dažniausios elektros skirstymo paslaugos sutrikimų priežastys – nuvirtę medžiai ar jų šakos ant elektros oro linijų, kai nutraukiami laidai arba nuvirtę medžiai sutrikdo elektros energijos tiekimą ir daro įtaką transformatorinėms ar kitiems elektros įrenginiams. Trikdžius ar gedimus šalina apie 70 ESO operatyviųjų gedimų šalinimo brigadų.

REKLAMA

Klientus, neturinčius elektros, raginame kuo skubiau pranešti ESO, ypač jei jų namai ar sodybos nutolusiose gyvenamose vietovėse, vienkiemiuose. Tą galima padaryti per eso.lt svetainę ar nemokamu telefonu 1852.

Primename, kad aptikus nutrauktus laidus, nuvirtusias elektros oro linijų atramas, prašome prie jų nesiartinti, neliesti laidų ar kitų elektros tinklo įrenginių, nebandyti jų tvarkyti savarankiškai, bet kuo skubiau pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 ar ESO tel. 1852.

ESO atsiprašo klientų dėl galimai patiriamų nepatogumų, kai namuose kurį laiką nėra elektros.

Klaipėdos jūrų uoste pirmadienį ryte atnaujinta laivyba. Ji nuo sekmadienio vakaro buvo apribota dėl stipraus vėjo, patvirtino uostas. 

„Nebėra nei laukiančių įplaukti laivų, nei laukiančių išplaukti. Vėjas nurimo ir prieš dešimtą valandą laivyba buvo atnaujinta“, – BNS sakė uosto atstovė spaudai Dovilė Ringis. 

Laivyba uoste buvo apribota sekmadienį nuo 21 val., kai vėjas buvo sustiprėjęs iki 23 metrų per sekundę. Pirmadienį 8 val. įplaukti į uostą laukė du laivai, išplaukti – vienas.

Anksčiau BNS „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pranešė, kad dėl vėjo iki 8 val. ryto elektros tiekimas buvo sutrikęs beveik 14-kai tūkst. Lietuvos namų ūkių. Pirmadienį ryte, po 8 val. elektros dar neturėjo apie 3 tūkst. klientų, daugiausia – Klaipėdos regione. 

Pasak ESO atstovo spaudai Tomo Kavaliausko, nemažai daliai elektros energijos tiekimas jau atkurtas, tačiau stiprėjant vėjui registruojami nauji sutrikimai Utenos ir Panevėžio regionuose.

Klaipėdos jūrų uosto atstovė spaudai Dovilė Ringis BNS informavo, kad laivyba uoste apribota sekmadienį, nuo 21 val., vėjas buvo sustiprėjęs iki 23 m/s. Pirmadienio 8 valandos duomenimis, įplaukti į uostą laukia du laivai, išplaukti – vienas. Pagal prognozes, vėjas pavakarę turėtų aprimti, tuomet bus sprendžiama, ar atnaujinti laivybą.

Zosė
2020-02-10 12:53:50
Lietuvoje įprasta plauti pinigus. J. Olekas pagarsėjęs su auksinių šaukštų pirkimu or pinigų plovimu, sėdi Europos parlamento kėdėje gauna alga 10k eurų ir yra nebaudžiamas teisėsaugos. Lietuvoje žalios rodyklės nuimamos, po to vėl uždedamos pinigai sukasi plovimo schemoje, kaltų neieškoma, o jei ir randama niekas neliečiamų nebaudžia. Mažeikių nafta parduota už vieną litą, absurdas, bet kažkam tai buvo puiki proga paiimti milijonus sau į kišenę. Valstybės pinigų ir turto grobstymas nuo Nepriklausomybės atkūrimo nebuvo sustabdytas. Tiesa, ta jog kas prieina prie lovio ir plauna pinigus. Kam reikalingas seimas, jei jame galioja teisinis neliečiamumas nusikaltėliams plaunantiems milijonus? Kam reikalingas seimas jei net ministrai neklauso prezidento žodžio, Narkevičius, kuriam prezidento aiški pozicija visai neįdomi, nes jis geriau žino už prezidentą, kaip prasukti reikalus. Kodėl Lietuvoje klesti pinigų plovimo schemos o teisėsauga miega, nebaudžia ie neieško kaltų. Ar yra atsakomybė? Ar ir toliau rinksim į seimą kitus, jog plautų pinigus?
Atsakyti
(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilnių nuklojęs sniegas sparčiai tirpsta
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Terese 2020-02-12 10:20:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip radom taip paliksim   ATSAKYTI
Vaida 2020-02-11 12:02:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mažiau verkšlenkite, o džiaukitės žiema...   ATSAKYTI
Donatas 2020-02-10 10:57:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pas mane Klaipėdoje vakar vakare buvo stiprus vėjas. Pas mane namuose nedingo elektra.   ATSAKYTI
PP 2020-02-10 10:49:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Prichvatizatorius,pasisavinęs valstybės energetinius objektus,skraunasi sau pelnus , netvarko ŽĮ elektros paskirstymo oro linijų. Kodėl vėjuotose teritorijose elektra netiekiama požeminiu kabeliu?   ATSAKYTI
Zosė 2020-02-10 12:53:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Lietuvoje įprasta plauti pinigus. J. Olekas pagarsėjęs su auksinių šaukštų pirkimu or pinigų plovimu, sėdi Europos parlamento kėdėje gauna alga 10k eurų ir yra nebaudžiamas teisėsaugos. Lietuvoje žalios rodyklės nuimamos, po to vėl uždedamos pinigai sukasi plovimo schemoje, kaltų neieškoma, o jei ir randama niekas neliečiamų nebaudžia. Mažeikių nafta parduota už vieną litą, absurdas, bet kažkam tai buvo puiki proga paiimti milijonus sau į kišenę. Valstybės pinigų ir turto grobstymas nuo Nepriklausomybės atkūrimo nebuvo sustabdytas. Tiesa, ta jog kas prieina prie lovio ir plauna pinigus. Kam reikalingas seimas, jei jame galioja teisinis neliečiamumas nusikaltėliams plaunantiems milijonus? Kam reikalingas seimas jei net ministrai neklauso prezidento žodžio, Narkevičius, kuriam prezidento aiški pozicija visai neįdomi, nes jis geriau žino už prezidentą, kaip prasukti reikalus. Kodėl Lietuvoje klesti pinigų plovimo schemos o teisėsauga miega, nebaudžia ie neieško kaltų. Ar yra atsakomybė? Ar ir toliau rinksim į seimą kitus, jog plautų pinigus?   ATSAKYTI
Jonas 2020-02-10 10:29:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kas darytusi senais laikais kai sniego buvo 0,5metro........   ATSAKYTI
2020-02-10 09:40:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kur tie vejai, šiaures vakariniose net šakeles nelinguoja   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Vasaros pramogos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Europos orai ganėtinai margi, tačiau ryški lietaus debesų juosta tik viena – ji eina nuo Pietų Skandinavijos per centrinę Europą Alpių ir Pietų Prancūzijos link. Baltijos ...
Vasaros pramogos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Pirmadienį Lietuvoje orai priminė apie tai, ką reiškia tikra vasara. Danguje debesys saulės nukonkuruoti nė nebandė, todėl visą dieną buvo galima džiaugtis saulės spinduliais. ...
Vasaros pramogos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Pats liepos vidurys tačiau šiluma mūsų nelepina. Ar dar turėsim vasaros, ar su didžiaisiais karščiais birželį ji jau baigėsi? Klausiame klimatologo, profesoriaus Arūno Bukančio.
Vasara Vilniuje (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Artimiausią parą Lietuvos orus lems anticiklonas. Kitas dienas orai šiltės, vietomis šils net iki +27 laipsnių, skelbia meteo.lt. Liepos 14-os naktį kai kur truputį palis. ...
Vasaros lietus (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Sekmadienį orai Lietuvoje karščių nepasiūlė. Vėl sulaukėme apie 20-ies laipsnių šilumos, be kritulių. Sinoptikai tikina, kad panašūs orai vyraus ir artimiausiomis dienomis. ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų