Nenumaldomai artėjantys 2020 metų Seimo rinkimai verčia susimastyti, o kas juos laimės? Skandaluose vis giliaus klimpstantys valstiečiai ir lyderystės krizę patiriantys konservatoriai, kol kas regimi kaip pagrindiniai konkurentai, bet politikos apžvalgininkai mano, kad kiti Seimo rinkimai bus kur kas įdomesni ir margesni. Galimai sumažėjusi rinkimų kartelė į Seimą „praleis“ smulkių ir garsiai šaukiančių politikų, kurie atsirieks gabalėlį valstiečių ir konservatorių rinkiminio pyrago.

Gabrielius Landsbergis, Ramūnas Karbauskis (Karolis Kavolėlis/fotobankas.lt)

Gabrielius Landsbergis, Ramūnas Karbauskis (Karolis Kavolėlis/fotobankas.lt)

Atsibundanti Gintaro Palucko socialdemokratų partija, pasak politologų, taip pat pareikalaus savo duoklės. Tai gali reikšti rūgščią dieną valstiečiams ir net konservatoriams, jei šie nesiryš šiek tiek pasikeisti. 

Politologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Algis Krupavičius portalui tv3.lt sakė, kad valstiečių partija gali tikėtis 10 proc. rinkėjų balsų, kitų metų Seimo rinkimuose. Tikėtina, kad kartu su valstiečiais į rinkimus vėl žygiuos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, jei jis išvis ryšis dar kartą dalyvauti rinkimuose ir nekurti savo partijos. Valstiečių sąlyginis nepopuliarumas, pasak A. Krupavičiaus, neturėtų klaidinti.

REKLAMA

Tai politinė jėga, kuri savyje dar turi jėgos, o jos liūdni jos lyderio reitingai dar nereiškia visiško sutriuškinimo kituose rinkimuose, reiškia tik tai, kad šalyje stinga lyderystės ir lyderių, dėl kurių stygiaus kenčia ir kitos Lietuvos partijos. 

Laimės, jei pasikeis

Politikos apžvalgininkas Virgis Valentinavičius sako, kad rinkėjai tikrai grįš prie tradicinių partijų, o didžiausi laimėjimai rinkimuose turėtų tekti būtent konservatoriams. Tiesa, socialdemokratai, pasak apžvalgininko, taip pat neliks nuskriausti. Rinkėjų dėmesio gali nusipelnyti ir liberalai, o štai valstiečiams ateina sunkūs laikai. 

„Pagal tai, ką matome dabar, apie valstiečių pergalę rinkimuose negali būti nė kalbos. Valstiečių klausimas bus, pateks jie į Seimą ar ne? Taip atrodo, pagal situaciją, kurią matome dabar. Jei išliks 5 proc. barjeras, jie tiesiog neturėtų pakliūti į Seimą. Dabar su susisiekimo ministro ir kitais skandalais jie naikina save demonstruodami visišką abejingumą moraliniams principams, atsisakymą pripažinti, kad yra toks dalykas, kaip interesų konfliktas. Partijos veikla visiškai susmulkėjo. Skandalų yra daugiau nei realios politikos ir tai stumia pergalę į tradicinių partijų pusę“, – sakė V. Valentinavičius. 

Apžvalgininkas tikino, kad konservatoriai turi visus šansus laimėti 2020 metų Seimo rinkimus, net ir neturėdami stipraus lyderio. Tiesa, lyderystės stygius ir tikslaus politinio kelio neturėjimas konservatoriams gali priminti amžiną jų problemą – stiklines rinkimų lubas, kurių šie nepramuša jau daugybę metų. 

REKLAMA

„Nesijaučia tvirtos lyderystės, Gabrielius Landsbergis atrodo silpnas lyderis. Pirmiausia taip yra todėl, kad jis nepajėgia artikuliuoti konservatorių rinkiminių pasiūlymų, mes tiesiog nežinome, ką jie siūlo rinkėjams. Visgi net ir su tokiu aiškaus pasiūlymo neturėjimu Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gali turėti daugiau šansų, jei jau dabar būtų aišku, kad Ingrida Šimonytė bus konservatorių premjerė, jei jie laimės rinkimus. Arba bent jau bus rinkimų sąraše, bet mes ir šito dabar nežinome, nesame tikri. Su I. Šimonyte konservatoriai turi daug daugiau galimybių laimėti rinkimus“, – sakė V. Valentinavičius.

Jis svarstė, kad be I. Šimonytės ir be rinkiminių pasiūlymų, konservatoriai lyderio poziciją gali prarasti. Jos, pasak apžvalgininko, siekia atsigaunantys Gintauto Palucko socialdemokratai. 

Virgis Valentinavičius

Virgis Valentinavičius

„Socialdemokratų reitingai lėtai, bet užtikrintai auga. Skirtingai nuo konservatorių, rinkėjai supranta, ką socialdemokratai, kurie atjaunėjo ir atsikratė senosios gvardijos, toliau darys. Žinoma, jie gali padaryti klaidą ir į savo gretas priimti Saulių Skvernelį. Manau, tai būtų rimta klaida ir atstumtų tuos rinkėjus, kurie patikėjo tos partijos atsinaujinimu ir atgimimu“, – svarstė V. Valentinavičius.

Jis tikino, kad atsinaujinę socialdemokratai turi vilčių rinkimuose, jei tęs dabartinę politinę „liniją“. Anot apžvalgininko, S. Skvernelio dalyvavimas rinkimuose, su ar be valstiečių, jau nebėra svarbus dalykas, nes valstiečių partija pasirodytų vienodai blogai abiem atvejais.

REKLAMA

„S. Skvernelio politinis kapitalas jau senokai išeikvotas. Vienam ar kitam partiniam sąrašui jis jau gali būti labiau našta nei pliusas“, – sakė V. Valentinavičius. 

Pasak V. Valentinavičiaus, dabar konservatoriai yra atsirėmę į rinkimines lubas, gauna 18-19 proc. rinkėjų balsų ir sustingimas vietoje yra todėl, kad nėra aiškaus pasiūlymo rinkėjams. 

„Aiškus pasiūlymas ir aiškus parodymas, kad konservatoriai yra kitokia partija nei buvo prieš 5 ar 10 metų, galėtų pramušti tas lubas. Arba situacija pasikeistų, jei iniciatyvos imtųsi I. Šimonytė. Jei ji taptų konservatorių „vėliava“ ir parodytų, kad jos vedama partija jau yra kitokia. Kol kas šių dalykų mes nematome. G. Landsbergis mėgsta pasiteisinti savo pavardės prakeikimu. Neva pavardė uždeda konservatorių rinkiminės lubas, bet man atrodo, čia problema visiškai ne pavardėje, tame, ką tu siūlai ir kalbi žmonėms. Jei neturi, ką pasakyti, tada belieka teisintis pavardės prakeiksmu. Dauguma konservatorių rinkėjų ir potencialių, labiau politiniame centre esančių rinkėjų, yra nusivylę, kad ši stipri pavardė nepasiteisina. Vyresnįjį Landsbergį žmonės sieja su stipriomis idėjomis, nuomonėmis. Ne visiems tai gali patikti, bet visi žinojo, kur einame, kur jis veda. O dabar situacija visai kitokia, taigi, problema ne pavardėje, o tai, apie ką kalbama“, – sakė V. Valentinavičius. 

Tiesa, jis abejojo, ar logiška keisti partijos lyderį likus mažiau nei metams iki rinkimų. Pasak apžvalgininko, net neturėdami aiškaus pasiūlymo, konservatoriai gali laimėti rinkimus „su lubomis“. Visgi jei konservatoriai atrastų savyje jėgų pildyti pažadus ir išties tapti „žmonių partija“, tai galėtų būti platus žingsnis į būsimus rinkimus. O jei to nenutiks, tada konservatoriams vėl reikės teisintis pavarde, o tas pasiteisinimas nėra teisingas ir nuoširdus. 

REKLAMA

Politologė Lidija Šabajevaitė sakė, kad kiti Seimo rinkimai valstiečiams nebus tokie gerai, kaip praeiti. 

Europos parlamento rinkimai

Europos parlamento rinkimai

"Valstiečių turėtų gerokai sumažėti Seime. Nes pažadai ir vadovų demagogija krenta į akis daugeliui žmonių, kartais tai jau net nebegražu klausytis tų kalbų. Na, o konservatoriai, matyt laimės daugiau. Tradiciškai rinkimuose pasiseka tiems, kurie yra opozicijoje. Yra lyg ir toks svarstyklių principas. Tiesa, nuo konservatorių dalį balsų nuims mažosios partijos, ypatingai, jie bus nuleista rinkimų kartelė ir į Seimą galės pakliūti partijos, surinkusios 3 proc. balsų. Taigi, tradicinėms partijoms, šiuo atveju ir konservatoriams, bus nelengva", – sakė L. Šabajevaitė. 

Anot jos, rinkimų prognozavimas yra sudėtingas dalykas, bet galima numanyti, kad kiti Seimo rinkimai nebus saldūs valstiečiams, bet nebus lengvi ir konservatoriams. 

siaip
2020-01-12 14:04:15
Sitas "ekspertas" valentinavicius jau tikriausia atidirbineja savo pinigus, gautus uz libkoncervu propaganda. Aisku, laimeti valstieciams ir kitoms naujoms partijoms sansu mazai, nes is visur sklidanti agitacija, per tv, radija, spauda{isskyrus "Respublika} daro savo ir zmones patiki siuo melu. Jau juokinga, kai tris savaites is eiles, kalbama apie suvalgyta Narkeviciaus kotlieta, kai Vilniaus vidury nuperkamas sklypas lansbergiu uz eura, kai jo kaina siekia milijona. kas moka uz lansbergio pietus su mockumi? O kur milijonines aferos isigyjant, "Indebezdal"laiva,uz kuri mokes musu vaikai ir anukai, kur "klaipedos naftos" aferos, Kur ignalinos elektrine, kur Wiljamsas, kur prichvatizuotas Lietuvos turtas ir t.t. Net paskutinis ivykis Klaipedoje parodo, kas naudojasi musu mokesciu moketoju pinigais ir koki kysiai duodami stambiojo verslo atstovu, prasukti ju machinacijoms.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
tik nepersistenkit 2020-01-19 19:13:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kaip jie visi stengiasi,kad tik konservatoriams pasisektų,kas gali balsuoti už partiją,kuri valstybę įstūmė į laukinį kapitalizmą,į baisią atskirtį,oligarchai ir kiti visokie konsernai tikrai balsuos,nes čia jų partija,o žmonės dažnai daro atvirkščiai,jeigu jiems per prievartą brukama kas nors   ATSAKYTI
nuomonė 2020-01-16 18:14:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
konservatoriams reikia jungtis su liberalais,nes jų retorika vienoda,gal tada surinktų daugiau balsų,o šiaip , konservatoriai niekada nebuvo žmonių partija,nes jie yra oligarchų partija   ATSAKYTI
PP 2020-01-14 09:49:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagrindinis rinkėjas Lietuvoj yra pensininkas . Po KT paeidus LR Konstituciją išaiškinimo konservatorių partija liko nepanaikinta ,o A. Kubilius nenuteistas . Jiems nėr šansų ateityje.Tai ar tuo neįsitikino konservatoriai per praėjusius prezidento rinkimus? Valstiečiai kažkiek laimėtų ,jei pakeistų partijos vadą.   ATSAKYTI
Konservatoriai - šeimos partija 2020-01-14 08:46:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Konservatoriai - šeimos partija (Norisi pasakyti "biznis". Tiesiog jie į įstatus turėtų įsirašyti, kad pirmininko postas yra paveldimas ir priklauso Landzbergių giminei. Ir būtų ramu. Nors visi matome, kad Broileris netinkamas kaip politikas, nesusigaudo sitaucijose, nemoka pasinaudoti susidariusiomis padėtimis, neiškalbus, necharizmatiškas, bet niekas Konservatorių partijoje nekalba apie jo pakeitimą nauju, geru, tikru vadu. Tas rodo, kad tikrai konservatoriai yra Landzbergių giminės partija, jei viskas visiems gerai ten...   ATSAKYTI
Blaivininkas 2020-01-13 20:02:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ką berinktum, vistiek alkoholis tebelaikomas buteliuose su blizgančiom etiketėm maisto parduotuvėse bei vaistinėse.   ATSAKYTI
..... 2020-01-13 16:27:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Konservatoriai liberalų dar vienas projektas..?    ATSAKYTI
Vytautas 2020-01-13 11:01:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prognuozės lieka prognuozėmis,bet tauta tikrai balsuos už valstiečius,ši partija darė daug,kad ir tos pencijos,vaiko pinigai ,ligonių labui,čia galima išvardinti šimtus gerų darbų.Tie ministrai,buvo visokių nevykelių ir prie konsetvatorių ir priė ktų partijų.   ATSAKYTI
Normslus 2020-01-12 23:11:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvos pilietis, tikrai nebalsuos uz konservatoriu partija, kuri praradusi, bet kokias krikscioniskas vertybes,meluoja, kirsina rinkejus, siekia valdzios ir statuso, suvedzioja musu dukras, moteris...    ATSAKYTI
kestut 2020-01-12 20:18:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pilstymas iš tuščio į kiaurą.Brazauskinius 75 - riems metams išbraukti iš Lietuvos politinio gyvenimo,kaip antivalstybinius elementus.   ATSAKYTI
Hjj 2020-01-12 20:10:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nėra už ką balsuoti   ATSAKYTI
Tiesos beieškant 2020-01-12 17:22:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visada reikia pirma pagalvoti o po to daryti...nebent su mintimi   ATSAKYTI
Arunas 2020-01-12 17:06:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Už koncervatorius gali balsuoti tik valstybės priešas, žydas, kartu susitepęs arba ligonis.   ATSAKYTI
Luna 2020-01-12 16:19:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rinkėjai tikėjo ir tikės pažadais, tie kiaulės kabina makaronus, o liaudis tiki jų sapalionėmis.   ATSAKYTI
Kas 2020-01-12 16:35:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Konservai ar socdemai,jo?  
Gg 2020-01-12 16:14:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Valstieciai padidino vidutini atlyginima į rankas, pencijas, pridejo vaiko pinigus, emigracija tapo teigiama, daugiau grizta negu isvaziuoja, atskleisti korupcihos zidiniai: girininkijos, gekezinkeliai, lrt veikla. Valentinaviciau koncervatoriu patarejau ka tu cia kalbi asile apie ju atsinaujinima??????   ATSAKYTI
Atidirbineja skalikas 2020-01-12 16:11:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Valentinaviciau koncervatoriu patatejau vadinies apzvalginingu ir toliau pili purva ant valstieciu. Atsiverskit sio psiaudo apzvalgininko straipsnius pries 2016 rinkimus kur pasakojo kad koncervatoriai laimes rinkimus, o gavo nuo valstieciu i skudarus visur. Tas skausmas....    ATSAKYTI
Gal 2020-01-12 16:17:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
šitas buvęs Kubiliaus patarėjas prisiimtų atsakomybę už tuos "nuostabius" patarimus, kai Kubilius su Šemeta ir Šimonyte mūsų ekonomiką griovė, šalį praskolino ?  
Marytė 2020-01-12 16:08:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Neformuokit nuomonės iš anksto, rinkėjai viską mato ir girdi!!!!!   ATSAKYTI
Lina 2020-01-12 15:17:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Smegenų plovimas tesiamas. Tik reikia vieną dalyką pakeisti, nes jau 30 metų taspats- pakeisti rinkimų komisijos pirmininką į dorą, nepriklausomą, sąžiningą tautos narį, kad rinkimai taptų tikrais rinkimais.   ATSAKYTI
tikrai 2020-01-12 15:11:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
valstieciai bus vel isrinkti ,jau dabar tikrai tikiu nes labai daug nusisuko nuo koncervatoriu ,net ir tie kurie galva gulde uz juos dabar girdziu tegu eina jie po velniu jau geriau valstieciai...taip kad visko gali but   ATSAKYTI
kaip 2020-01-12 16:09:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
buvęs koncervatorius, pritariu. Negalima partijos vadui taip tyčiotis iš patriotų, sąžiningų piliečių ir krikščioniškų vertybių, vien R.Dagio išvarymas daug pasako  
Lith 2020-01-12 16:17:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu. Ko paklausiu is draugu, bendradarbiu uz valstiecius. Šlykstu klausyt tokiu apzvalgininku kuris kobsultuoja viena konkurente partija ir meluoja, pila purva  
tai 2020-01-12 14:58:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
trikojus gales prie savo keliuko pasistatyti......   ATSAKYTI
Pijokai, rukoriai,vairuotojai. 2020-01-12 14:38:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-21
Atliginsim valstieciams uz visas skriaudas   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Mindaugo karūnavimo minėjimo diena (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Lietuva mini valstybės dieną – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnaciją. Kiekviename mieste švenčia tūkstančiai šalies gyventojų. Sostinėje, Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros ...
Trispalvė Televizijos bokšte Vygintas Skaraitis/Fotobankas
BNS pateikia svarbiausių pirmadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą: Viruso plitimas. Lietuvoje per parą patvirtinti penki nauji koronaviruso atvejai, visi jie ...
Šnipiškės (nuotr. stop kadras)
XXI-ojo amžiaus Vilnius – žaliuojantis ir žalias su daugybe parkų ir miškų vidury miesto, nemokamas elektromobiliams, draugiškas dviratininkams, pilnas modernių idėjų, ...
Pulmonolgijos skyriaus vedėja Virgaitė Bielskienė (nuotr. Zitos Katkienės)
Respublikinės Šiaulių ligoninės Pulmonologijos klinika nuo šiol pasivadinusioje gydymo įstaigoje dirba pačių įvairiausių sričių medikai: gydytojai, slaugytojos bei jų ...
(nuotr. Broniaus Jablonsko)
Vilniaus rotušė imasi pagrindinės salės remonto – pasak rotušės valdytojos Oksanos Treščenko, remontas turėtų vykti apie pusantro mėnesio ir planuojamiems renginiams bei ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų