Rinkimai be pažadų – ne rinkimai, antraip partijoms nepavyktų įtikinti rinkėjų balsą atiduoti konkrečiai politinei jėgai. Vieni pažadai būna aptakūs, o jų įgyvendinimo galimybės abejotinos, kiti – lengvai pamatuojami ir lengviau pasiekiami. Iki Seimo rinkimų liko mažiau nei metai – kokiais pažadais rinkėjus apipils į Seimą pretenduojančios partijos? 

Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis (nuotr. Eimanto Genio)

Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis (nuotr. Eimanto Genio)

Masindami rinkėjus balsuoti už jas, įvairios partijos prieš 2016 metus į kairę ir dešinę dalino įvairiausius pažadus nuo šeimos gerovės iki ženkliai didesnių atlyginimų.

Atlyginimai, darbai, ir gerovė visiems

Štai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) deklaravo skaidrią politiką, didesnį socialinį teisingumą, paramą skurdžiausioms visuomenės grupėms, vaikams, mokyklų ir universitetų, sveikatos apsaugos sistemos pertvarkas, profesionalų vyriausybę, socialinį dialogą.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai rinkėjams žadėjo pasiekti, kad vidutinis uždarbis šalyje, neatskaičius mokesčių, siektų 1250 eurus, vidutinė pensija – 400 eurų, žadėta sukurti 147 tūkst. naujų darbo vietų, paskatinti į Lietuvą grįžti 80 tūkst. lietuvių, pritraukti 6,88 mlrd. eurų papildomų investicijų

REKLAMA

Lietuvos socialdemokratų partija savo rinkimų programoje žadėjo, kad „vidutinis atlyginimas šalyje išaugs ir viršys 1,1 tūkst. eurų per mėnesį“, o minimali alga – 50 proc. vidutinio darbo užmokesčio, pedagogams žadėta 1,2 tūkst. eurų alga.

Gintautas Paluckas

Gintautas Paluckas

Partija „Tvarka ir teisingumas“ žadėjo sustiprinti Prezidento institucijos galias, sumažinti Seimo narių skaičių iki 71, įvesti elektroninį balsavimą rinkimuose, pertvarkyti mokesčių sistemą, 777 eurus siekiantį minimalų atlyginimą, po 100 naujų darbo vietų seniūnijose, 100 naujų daugiabučių jaunoms šeimoms.

Liberalų sąjūdis siūlė sumažinti pajamų mokestį vaikus auginančioms šeimoms, didinti bazinę pensiją, įteisinti vaistų pristatymą į namus, remti apvaisinimo programas, skatinti daugiabučių renovaciją, atliekų perdirbimą, policijos pareigūnų atlyginimą didinti iki 1 tūkst. eurų.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga rinkėjus viliojo, žadėdama mažinti Seimo narių skaičių iki 101, už pirmąjį vaiką tėvams mokėti po 120 eurų kas mėnesį, skatinti lopšelių-darželių statybas, pensijas susieti su vidutiniu šalies darbo užmokesčiu, didinti minimalų uždarbį, reformuoti mokesčių sistemą.

Tiesa, matyti, kad, nors dalis šių siekių įgyvendinta, dauguma taip ir buvo pasmerkti telikti pažadais, o net ir įgyvendintus pokyčius lydėjo aibė problemų. Per 2016–2020 metų Seimo kadenciją rinkėjai matė medikų, mokytojų, dėstytojų, socialinių darbuotojų streikus, pareigūnų ir kultūros darbuotojų kritiką valdančiųjų sprendimams. Masinį nepasitenkinimą iššaukė vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka, o aukštųjų mokyklų reforma, panašu, nugulė tik popieriuje.

REKLAMA

Raškysime ekonominės gerovės vaisius

Lietuvai išgyvenant nemenką ekonominį pakilimą, į Seimą bandančios patekti partijos nepraleis progos rinkėjus apipilti su įvairiomis išmokomis, atlyginimais ir mokesčiais susijusiais pažadais, neabejoja banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Jo akimis, kitąmet Lietuva galės raškyti ekonominio pakilimo vaisius, tačiau pažadus politikams reiks dalinti atsargiai, nes augimas tęsis ne amžinai.

„Žvelgiant į tolesnę perspektyvą, į 2021 metus, tų vaisų galime tiek daug ir neužsiauginti, ypač, jeigu dar ir sėklas suvalgysime. Be abejo, naujai išrinktai valdžiai iššūkiai bus žymiai didesni. Kitąmet didesnė dalis gyventojų patirs ženklų ekonominį pagerėjimą. Pensijos kyla pakankamai solidžiai, minimalus atlyginimas kyla taip pat beveik 10 proc., dėl nemenko investicijų srauto į Lietuvą daugiau galimybių susirasti darbą aukštos kvalifikacijos specialistams, vidurinioji klasė Lietuvoje toliau gausėja“, – tv3.lt kalbėjo Ž. Mauricas.

Žygimantas Mauricas

Žygimantas Mauricas

Paklaustas, kokių su ekonomika susijusių pažadų galime sulaukti prieš artėjančius rinkimus, ekonomistas prognozuoja, kad ne viena partija rinkėjams suoks apie didesnį biudžeto perskirstymą.

„Tai labiau kenksmingas dalykas, nes perskirstymas naudingas tada, kai žinai, kam tuos pinigus skirsi, ir žinosi, kad juos naudosi efektyviai. Ant to arkliuko bandys išjoti ir aš baiminuosi, kad šis populistinis prisižadėjimas skambės ne tik iš populistinių partijų“, – svarstė pašnekovas.

Didesni mokesčiai, mažiau lengvatų

Praėjusių metų pabaigoje Seimas vienbalsiai pritarė didinti Gyventojų pajamų mokestį didžiausias pajamas gaunantiems šalies gyventojams. Ž. Mauricas baiminasi, kad priešrinkiminėje dainelėje šis motyvas kartosis, o tai reikštų daugiau uždirbančių specialistų atbaidymą iš Lietuvos.

REKLAMA

„Jeigu mes juos (daugiausiai uždirbančius specialistus – aut. past.) per anksti apmokestinsime, tai galima nueiti tikrai ne gerovės valstybės keliu, o blogovės, arba apsimestinės gerovės. Manau, šie pavojai pakankamai aktualūs. Net iš prezidentūros ateina momentas – trūksta prabangos mokesčio, arba prabangos mokestis atitinka gerovės valstybės dvasią. Ne, prabangos mokestis atitinka tik populizmo dvasią. Nes niekas nežino, kas ta prabanga, nėra jokio apibrėžimo. Tai, prašau, pateikite man, jeigu norite“, – teigė ekonomistas.

Jis taip pat baiminasi galimu dalies politikų noru didinti mokesčių progresyvumą, prieš užtikrinant mokestinės sistemos teisingumą.

„Turi būti teisinga sistema, kad visi vienodas pajamas gaunantys asmenys mokėtų vienodus mokesčius. Ir jau tik tada galime kalbėti apie progresyvumą“, – siūlė Ž. Mauricas.

Metų pabaigoje Seimas pritarė didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) po 50 eurų 2020 ir 2021 metais. Vis tik Ž. Mauricas svarsto, kad prieš rinkimus pažadų apie NPD didinimą iki, pavyzdžiui, minimalaus atlyginimo nebegirdėsime ir dažniau bus kartojamas didesnių mokesčių motyvas.

O štai pensijų sistemos Ž. Mauricas siūlo nebekrutinti, nors ir neatmeta galimybės, kad ši tema bus plačiai eskaluojama prieš rinkimus.

„Yra pensijų indeksavimo įstatymas, jos yra pririštos prie darbo užmokesčio fondo. Tai yra labai geras įstatymas ir jo reikia laikytis, jokiu būdu nereikia to įstatymo liesti. Čia galbūt prezidentūra padarė blogą darbą, praverdama duris, papildomai skirdama pinigų. Suprantame, kad tos pensijos mažos, bet per tą prezidentūros atvertą tarpelį gali įlįsti visas populistų traukinys ir pradėti vėl varžybas, kas didesnę pensiją pasiūlys“, – sakė ekonomistas.

REKLAMA

Aptakūs pažadai

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas, profesorius Šarūnas Liekis iš vietos Seime siekiančių politinių partijų tikisi daugiau girdėti apie užsienio politikos viziją, kuri, jo teigimu, iki šiol neegzistuoja.

„Tarptautinis nestabilumas didėja, tai ir Lietuvos nestabilumas didėja. Svarbiausias klausimas, ar atsiras Lietuvoje užsienio politikos strategija, kurios iki šiol nėra, yra tik viešieji ryšiai, pakeičiami strategai. Normaliai nediskutuojame tais pačiais Turkijos klausimais, kokia pozicija tuo klausimu Lietuvoje. Čia yra daugybė klausimų, į kuriuos politikai turi atsakyti“, – tv3.lt kalbėjo Š. Liekis.

Jis nemano, kad užsienio politika yra išskirtinai prezidento prerogatyva, ja, anot profesoriaus, turėtų rūpintis, ir Seimas, ir Vyriausybė. Vis tik Š. Liekis pripažįsta, kad priešrinkiminėse kalbose užsienio politikos klausimai nublanksta.

„Užsienio politika niekada nebuvo dėmesio centre. Kitaip sakant, ne dėl to kovojama, o dėl rinkėjų širdžių“, – teigė pašnekovas.

Prof. Šarūnas Liekis, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas (nuotr. vdu.lt)

Prof. Šarūnas Liekis, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas (nuotr. vdu.lt)

2016 m. Seimo rinkimus LVŽS laimėjo daug kalbėdama apie socialinį teisingumą, 2019 m. prezidento rinkimus Gitanas Nausėda laimėjo pasitelkęs gerovės valstybės viziją. Š. Liekis neatmeta galimybės, kad tokių idealios valstybės vizijų sulauksime ir prieš šiuos rinkimus, nes partijos šiuo metu linkusios kalbėti apie biurokratinio valstybės aparato mažinimą.

REKLAMA

Kaip matyti 2016 m. rinkimų programose, ne viena partija vienaip ar kitaip siūlė mažinti Seimo narių skaičių, realu, kad prie šio klausimo vėl bus bandoma grįžti.

„Kalbos apie Seimo narių skaičiaus mažinimą – kova prieš biurokratiją. Tai vėl valstybės aparato mažinimas, čia ta pati tema. Šnekėjimas apie tai, kad reikia mažiau valstybės, Seimo narių, mažiau biurokratijos“, – svarstė Š. Liekis.

Kalbų, pasak profesoriaus, sulauksime ir apie didesnį bendrojo vidaus produkto perskirstymą per biudžetą. Tačiau šio dažnai eskaluojamo klausimo sprendimų, kaip sako Š. Liekis, nesulaukiame todėl, kad „visi užsiima tik politikavimu“.

Emigracija – dar viena beveik kiekvienos politinės partijos dėmesio prieš rinkimus sulaukianti tema. Tačiau Š. Liekis prognozuoja, kad proveržio šiuo klausimu nesulauksime, tik pažadus.

„Čia nieko negalima tikėtis, kol nebus normalios politikos, kol nebus skatinami žmonės grįžti. Arba darot kažką ir prisidedate prie darbo vietų kūrimo, arba... ką žmogui čia daryti grįžus, jeigu darbo nėra. Integracija? Kur yra lietuvių kalbos kursai ir galimybė išmokti lietuvių kalbą? Turi būti kažkokia migracijos politika – ir kultūrinė, ir socialinė, ir ekonominė integracija. Reikia sutvarkyti visus šiuos reikalus normaliai. Kol taip bus, tol ir tęsis ta situacija“, – prognozavo profesorius.

Seimo rinkimai vyks 2020 metų spalį.

Rinkejas galvok
2020-01-11 15:48:48
Zadejo konservai,socdemai,liberalai daug,o balsavo po to pries,kad tik ikastu valstieciams,bus rinkimai reik rodyti,kaip kiekvienas seimunas balsavo,tada aisku ka rinkti i seima,mano nuomone
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Geriausias pelnas darbas 2020-01-16 09:20:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš uždirbu daug pinigų (nuo 110 € iki 200 € / h) internetu iš savo nešiojamojo kompiuterio. Pirmą mėnesį gavau čekį už 27463 €, šis darbas internete yra paprastas ir aiškus, nereikia eiti į biurą, tai jo darbas namuose. Šiuo metu ši darbo galimybė yra jums. Jei norite, tiesiog išbandykite ją pridedamoje svetainėje .... Apie ją skaitykite čia ..

................>>>>>>>>>> w­­w­­w.T­­r­­a­­b­­a­­j­­o­­s­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
Hfd 2020-01-14 06:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik pažadai ir viskas. Jau nusibodo. Nusispjauti jiems ant mūsų. Tik mokesčius mokėk, kad jie sau kišenės pripildytų. Greit visą algą atiduosime ir taip jau pusę atiduodame. O visi tokį, jau kitur būtų eja prie Seimo. Mūsų tautą tyli.    ATSAKYTI
tai 2020-01-13 11:03:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nors ant dusios ramu-vieno arklys nauju asfaltu kanopas pades......   ATSAKYTI
Ale va 2020-01-13 09:48:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visos Lietuvos vadinamos partijos nesilaiko ir nesilaikė rinkiminių pažadų ir veikia piršlio melagio principu: Pažadėsi - pateišysi,netęsėsi -negriešysi. Nėra valdininkų atsakomybės ir partinių vadų atskaitomybės rinkėjui. Rinkėjų dauguma porinkiminiu laikotarpiu negali atleist ,nedirbančio ir besiriejančio seimo. Šuo sau uodegos nekanda,reikia kad Prezidentas inicijuotų įstatymo pataisas kaip botagą partiniams.   ATSAKYTI
Geros žinios visiems 2020-01-13 09:26:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mano paskutinis atlyginimas, kurį „Google“ mokėjo 5842 USD, už darbą 21 valandą per savaitę internete. Aš prisijungiau prie šio darbo prieš 2 mėnesius ir per šį praėjusį mėnesį uždirbau 25396 USD. Lengva ir paprasta atlikti darbą, o jo uždarbis yra didžiulis. Net tie, kuriems tai yra nauja, per valandą gali lengvai uždirbti 160 USD, o laikui bėgant uždarbis gali būti dar didesnis ... Taigi aš pradėjau

.............>>>>>>>> C­­a­­s­­h­­F­­l­­o­­w­­7­­7.COM   ATSAKYTI
Zenius 2020-01-13 09:11:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Konservai nusikaltėliu partija   ATSAKYTI
Tai nusikaltėliu partija nejaugi žmonės 2020-01-13 09:04:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zenius   ATSAKYTI
Nele 2020-01-12 17:32:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atjos ant melagysciu arklių    ATSAKYTI
Nele 2020-01-12 17:32:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Atjos ant melagysciu arklių    ATSAKYTI
Rinkejas 2020-01-12 16:11:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiekvienas kandidatas turi rastu parasyti isipareigojimus. Kaip mazins kainas ir mokescius turi pirmiausia buti seimo nariu atsaukimo istatymas jei isrinktas seimo narys nubalsuojataip kaip priestaravo savo rinkejams tuojau rinkeju vali butu atsauktas. Taip pat pagaliau turi buti ivestaatsakomybe sprendziantiems pinigu skirima pirkimams. Uz permokejimus irnereikalingus mokejimus net asmenine atsakomybe ir savo asmeniniu turtu. Kiekvienas pirkimas butu viesas ir svarstomas visu. Nekontroliuojami visuomenes istatymu leidejai ir pinigus neatsakingai leidziantis valdininkai yra musu baisus blogis!   ATSAKYTI
x 2020-01-12 10:26:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šitie lochai į rinkimus jos ant asilo.   ATSAKYTI
Genovaite 2020-01-12 06:34:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Viena jojikas jau aiskus,kad anukas atjos ant Palucko   ATSAKYTI
Luna 2020-01-11 21:23:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nežinau kam reikia dar daugiau naujų vagių jeigu pakanka ir senų, netikėjau ir netikiu nei vienu šių gyvulių žodžiu!   ATSAKYTI
Luna 2020-01-11 21:23:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nežinau kam reikia dar daugiau naujų vagių jeigu pakanka ir senų, netikėjau ir netikiu nei vienu šių gyvulių žodžiu!   ATSAKYTI
Luna 2020-01-11 21:23:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nežinau kam reikia dar daugiau naujų vagių jeigu pakanka ir senų, netikėjau ir netikiu nei vienu šių gyvulių žodžiu!   ATSAKYTI
Luna 2020-01-11 21:23:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nežinau kam reikia dar daugiau naujų vagių jeigu pakanka ir senų, netikėjau ir netikiu nei vienu šių gyvulių žodžiu!   ATSAKYTI
Vilnietė 2020-01-11 20:31:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiandien Vilniuje prie Televizijos bokšto vyko bėgimas GYVYBĖS IR MIRTIES KELIU. Renginyje dalyvavo 8165 registruoti dalyviai. Bėgo nuo Antakalnio iki Televizijos bokšto, o tai 9 km. Bėgo vilniečiai, miesto svečiai, užsieniečiai, jaunos šeimos su mažais vaikučiais vėžinėliuose, kariuomenė...Prie Televizijos bokšto susirinko minia palaikančių jau 29 kartą vykstantį bėgimo maratoną. Gyvenu šalia Televizijos bokšto, kasmet dalyvauju šiame renginyje, bet per tiek metų dar neteko matyti, kad jam bėgtų ar ateitų palaikyti bėgikus nors vienas Seimo narys. Jie neturi laiko dalyvauti tokiame patriotiškame renginyje, neturi pagarbos žuvusiesiems ir jų šeimoms, rinkėjams, dėka kurių jie ten sėdi. Tai mūsų parlamentarų GĖDA, kurios nė vienas iš jų neįžvelgia. Jie pasirodys, kai pilypai iš kanapių, kai artės Seimo rinkimai. Gerbiami seimūnai, jūs neturite laiko parodyti pagarbą patriotiškai liaudžiai, liaudis atsuks nugara jums per Seimo rinkimus, juk veiksmas turi atoveiksmį.   ATSAKYTI
Stanislovas 2020-01-12 06:37:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Du grybai juk dar pries kelias dirnas bego,tai kasciunas su azubaliu gal matete.  
Kazimieras 2020-01-11 20:26:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Nereikės pažadų- jaučiame gyvenimo pagerėjimą ir tik dabar- teskite darbus bent dešimtmetį, kad neliktų korupcijos, netvarkos ir žmonių nenorinčių dirbti valstybei.   ATSAKYTI
Viktorija 2020-01-11 21:07:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ir kur jūs jaučiate gyvenimo pagerėjimą????????? Kiekvieną dieną iš Lietuvos išvyksta jauni išsilavinę žmonės, Lietuva prarandą darbo potencialą ir ateis diena, kai Lietuvoje liks tik seneliai, kurie svečiai šioje žemėje. Neliks Lietuvoje darbingų piliečių, nereikalinga bus ir Seimo gauja.  
liaudies balsas 2020-01-11 20:01:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Dabar koncervai ir liberalai atstovaujantys stambiajam verslui, darys viska, isgalvos visokias naujas technologijas, prisikvies jiems tarnaujanciu profesoriu, zurnaliugu ir kitokiu demagogu, kad tik valstieciai, lenkai, cento partija...nepatektu i seima. Per TV jau seniai ciniskai niekinami valstieciai, O su Narkevicium, tai anekdotas...Sitaip uzsipult zmogu del kotleto {dvi savaites suko ta pacia plokstele}, o, kad pasoneje stukso lansbergiu nupirktas sklypas uz eura, kuris kainuoja milijona-tyli. Ir , kas mokejo uz pietus su MGBoltik atstovu, lansbergis ar mockus? Cia juk nieko tokio, nes libkoncervu nepajudinama kasta. Kada zmones supras, kad sitos siurbeles susikrove turtus is musu mokesciu moketoju pinigu. 10m.metu tokks vienas nuodijo visa Lietuva ir krovesi turtus, o kiek tokiu geradariu "islaikanciu" Lietuva, dar yra.   ATSAKYTI
Balsuotojas 2020-01-12 15:58:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aisku kad nei vienas partinis neturi buti isrinktas i seima nes tik blogina zmonem gyvenima, didina kainas parduotuvese ir degalinese kuria vis naujus mokescius. Mazina taip kiekvieno asmenine gerove. Daro net kenkimus kaip su tom zaliom rodyklem kad  
Meee 2020-01-11 19:41:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bee!   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
REKLAMA
VGTU, studentai (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)
Į dienos šviesą viena po kitos kyla Lietuvoje merginų patirto seksualinio priekabiavimo istorijos. Nors pastarosiomis savaitėmis daugiausiai merginų pasakojo apie nederamą ...
Koronavirusas Italijoje (nuotr. Scanpix)
Italijoje plintant koronavirusui, uždaryti kai kurių Šiaurės Italijos vietovių paštų skyriai, todėl iš jų ir į juos nebus siunčiamos siuntos. „Iki atskiro pranešimo nebus ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Vidaus reikalų ministerijoje pirmadienį buvo sukviesta ekstremalių situacijų komisija, kurioje aptartas galimas koronaviso išplitimas ir tai, kokių priemonių turėtų imtis ...
smėlio audra Kanarų salose (nuotr. SCANPIX)
Pastarosiomis dienomis turistų itin mėgstamose Kanarų salose vyrauja tikras chaosas. Galinga smėlio audra dangų ir žemę nudažė oranžine spalva. Kvėpuoti pavojinga, kadangi ...
Išvežami prie prekybos centro „Ozas“ draudžiamai palikti automobiliai (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Viršijančius greitį erelius, gaidelius ar visokius kitokius plunksnuotus pažeidėjus tikimasi, jog sustabdys naujieji greičio matuokliai – trikojai. Policija išleido nemenką ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų