Sauliui Skverneliui šie metai nebuvo lengvi. Kiti, tikėtina, taip pat bus sunkūs. Artėjantys rinkimai, nežinia dėl politinės ateities ir pašlijusi sveikata premjerui nežada šviesių horizontų. Ministru pirmininku, pasak politikos mokslo specialistų, jis jau nebus, tiesa gali būti Seimo nariu, šią poziciją jis gautų lengvai. Visgi toks ambicingas politikas, kaip S. Skvernelis, gali norėti daugiau. 

Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Premjero dienotvarkė šiuo metu itin užkišta, nerimą kelią ne tik nepaklusnus ir, regis, niekam nepatinkantis susisiekimo ministras, bet ir braškanti valdančioji koalicija, krentantys reitingai.

S. Skvernelis, pasak specialistų, turi apsispręsti, kuriuo politiniu keliu jis suks: žygiuos į Seimo rinkimus valstiečių gretose, kurs naują partiją ar pasitrauks iš politikos. Visi variantai, anot politologų, galimi ir realūs, nes metai buvo nelengvi, o premjero korta – jau mušta. 

Situacija – nepaprasta

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Algis Krupavičius sako, kad Saulius Skvernelis šiuo metu ieško įvairių scenarijų ir modeliuoja skirtingas situacijas: 

REKLAMA

„Paskutinės jo kalbos apie Vyriausybės žlugimą turi tam tikrą šantažo elementą. Susisiekimo ministro atstatydinimas tikrai nėra priežastis atsistatydinti Vyriausybei. Užtektų pakeisti tik ministrą“.

Anot politikos mokslų specialisto, spendimai galėtų būti paprastesni, bet jei premjeras nori šantažuoti prezidentą arba valdančiąją koaliciją, gali pasirinkti tokią retoriką, kokią ir yra pasirinkęs. 

A. Krupavičius įsitikinęs, kad S. Skvernelio situacija yra nepaprasta. Tam yra kelios priežastys. 

„Pirmiausia, atsirado naujos temos, kurios neigiamai veikia jo autoritetą ir reputaciją. Kelio asfaltavimas tam nepadėjo. Taip pat yra ir kitos problemos, tokios, kaip negebėjimas suvaldyti chaoso svarstant valstybės biudžetą. Taigi, problemų sąrašas, kuris yra aplink ministrą pirmininką, yra gana ilgas. Jam atsistatydinimas būtų tam tikra išeitis ir galimybė nubrėžti brūkšnį ir gal visiškai trauktis iš politikos, nes sveikatos problemos, su kuriomis jis susidūrė, yra gana rimtos. Todėl jis gali rinktis vieną arba kitą sprendimą“, – svarstė A. Krupavičius. 

Pasak specialisto, ministro pirmininko atsistatydinimas nėra nerealistinis scenarijus: „Šis scenarijus bent jau yra svarstytinas ar jis realizuosis, dabar niekas negali pasakyti, išskyrus patį S. Skvernelį“. 

Tiesa, jis pripažino, kad yra ir kitų scenarijų. 

„Tandemas su Ramūnu Karbauskiu jam yra saugiausias variantas, nes valstiečių partija gali tikėtis 10 proc. rinkėjų balsų, kitų metų Seimo rinkimuose. O visi scenarijai apie jo asmeninės partijos kūrimą atsiremia į labai elementarius teisinius argumentus. Vidaus reikalų ministerija yra patvirtinusi ženklą, kuris vadinasi „Tėvynės labui“. Tas ženklas turi pirmą ir antrą laipsnį ir manau, kad nei premjeras, nei koks kitas politikas tokio ženklo negali registruoti, kaip prekinio ženklo. Jei S. Skernelis nori teisinių problemų, jis gali jų turėti. Jei partiją pradedi kurti nuo problemų, tokiu atveju jos ateitis yra abejotina“, – sakė A. Krupavičius. 

REKLAMA

Algis Krupavičius (VDU nuotr.)

Algis Krupavičius (VDU nuotr.)

Politikos mokslų specialistas tikina, kad premjero „zenito“ laikas jau yra praėjęs. Artimiausioje ateityje jis tikrai nebus tas kandidatas, kuris galės pretenduoti į ministro pirmininko postą. Taip pat, pasak A. Krupavičiaus, nedžiugina ir partijų lyderių reitingai Lietuvoje. 

„Jie yra tragiški, tai iliustruoja, kad mes turime besitęsiančią lyderystės krizę. Jei R. Karbauskis gauna 20 proc. rinkėjų pasitikėjimą, tai Gabrielius Landsbergis, pagrindinės partijos lyderis, 25 proc., o tarp jų yra Gintautas Paluckas. Taigi, visi ženklai rodo, kad nė vienas partijos lyderis nėra įgalus būti lyderiu nacionaliniu mastu ir pretenduoti į ministro pirmininko postą. Šiuo požiūriu nei R. Karbauskis, nei kiti nelabai skiriasi vienas nuo kito“, – svarstė politologas, patikinęs, kad situacija politinėje rinkoje yra tokia, kad nė vienas nėra geresnis už kitą, todėl „patraukti“ arba „skandinti“ premjero negalėtų. 

Politologas įsitikinęs, kad „nacionalinio masto lyderio“ rinkimuose S. Skvernelis yra mušta korta, bet Seimo nariu būti jis galėtų. 

„Dabar premjerui ateina nusileidimo laikotarpis. Sugrįžimas yra įmanomas, bet po laiko. Reikia pertraukos ir šiuo atveju pakankamai ilgos ir tas sąrašas politikų, kurie galėtų sugrįžti po pertraukos yra ilgas. Andrius Kubilius buvo vienas iš nedaugelio, kuris sugrįžo. Dabar gali grįžti Algirdas Butkevičius, Gediminas Kirkilas, pas pats A. Kubilius. Sąrašas yra ilgas ir gali tekti stoti į eilės galą“, – sakė A. Krupavičius. 

REKLAMA

Ryškiausi momentai jau praeityje

Politologas Lauras Bielinis, komentuodamas premjero Sauliaus Skvernelio politinę ateitį, sakė, kad yra daugybė veiksnių, kurie galėtų paveikti tolesnę premjero ateitį: tai sveikata, asmeninės ambicijos, santykiai valdančiojoje daugumoje. 

„Išties S. Skvernelio politinės karjeros viršūnė jau praeitis. Rinkimai į Seimą, kuriose jis vedė valstiečius, išties tapo ta jo politinės karjeros pagrindiniu akcentu. Tai ir pats ryškiausias akcentas. Ar bus dar tokių momentų? Nemanau. Viena iš priežasčių, kodėl, todėl, kad požiūris į jį kinta. Žmonės daug rimčiau žvelgia į jį, nes jį pažįsta ir žino, ko galima tikėtis iš jo, o kas yra tik viešųjų ryšių akcija. Kita vertus pats S. Skvernelis, suvokęs valdžios slėgį, atsakomybes, krentantį ant žmogaus, kuris pasiekė viršūnę – atsargiau elgsis politikoje ir atsargiau sieks politinių tikslų. Tai sumenkins ir sumažins jo efektingos politikos, ėjimo į politines viršūnes, galimybes“, – kalbėjo politologas. 

Anot jo, premjeras ir jo aplinka puikiai suvokia, kad ėjimas į rinkimus su valstiečių lyderiu Ramūnu Karbauskiu yra nenaudingas ir pavojingas žingsnis. 

„Karbauskis akivaizdžiai skandina savo partiją. Mes matome, kaip kiekvienas jo žodis ir veiksmas suteikia dar mažesnį reitingą partijai. Taip, kad aplinka galimai stumia S. Skvernelį sukurti savo judėjimą“, – svarstė L. Bielinis, pripažinęs, kad premjero pozicijos priklauso nuo valdančiosios daugumos ir nuo Karbauskio, santykio su juo. 

„Todėl S. Skvernelis nesiruošia ir negali kurti naujos politinės jėgos, jei jis ją pradės kurti, sugadins santykius su Karbauskiu ir suardys trapią valdančiąją daugumą, kuri ir taip byra“, – kalbėjo politologas. 

REKLAMA

Lauras Bielinis

Lauras Bielinis

Jis pabrėžė, kad Vyriausybei nepriėmus biudžeto jos atsistatydinimas yra neišvengiamas, todėl pasigirstančios kalbos apie žlugimą, nėra laužtos iš piršto. 

„Visgi jei Vyriausybė bus priversta atsistatydinti dėl žlugusios valdančiosios daugumos, tai čia S. Skverneliui atsivers galimybės veikti daug savarankiškiau. Atsirastų daugiau galimybių kurti politinę jėgą, kuri būti paraleli valstiečiams. O jei premjeras atsistatydins dėl nepatvirtinto biudžeto, jo atsistatydinimas nesukurtų papildomos naudos. Nes tas atsistatydinimas reikštų, kad premjeras, kaip politikas nerealizavo savo funkcijų, yra nepajėgus“, – svarstė L. Bielinis. 

Pasak specialisto, S. Skvernelis, nutaręs kandidatuoti į Seimą, ten tikrai paklius. 

„Jis paklius vien todėl, kad jį išrinks vienmandatėje, jei jis ten kandidatuos. Tai ryškus, įdomus politikas, žmonės jį mato, balsuoti už jį gali daug kas. Su kokia politine jėga jis eis? Štai čia klausimas. Ar jis paklius į valdančiąją daugumą taip pat klausimas. Ir net jei ten paklius, klausimas ar taps premjeru, ministru – neaišku“, – svarstė L. Bielinis. 

Portalas tv3.lt primena, kad S. Skvernelis ne kartą yra užsiminęs apie Vyriausybės ir savo pasitraukimą. 

klaipėda
2019-12-19 15:45:13
kai partijų lyderiai reitingų apačioje,tai kokia partija belaimėtų,jie į premjero postą neturi ką siųsti,todėl ir vėl gali būti Skvernelis,jeigu jam leis sveikata,vis tiek laimės kairiosios partijos,jeigu laimės konservai tai ir vėl sėdės opozicijoje,nes su tokia rėksnių komanda nepadirbs nei viena partija,jeigu jie norėtų reitingus pagerinti su Šimonyte,tai jau praeitas etapas,2008m ilgai žmonės neužmirš,tuo labiau,kad ir dabar ji dirba tik turtingajai Lietuvos pusei
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected] 2019-12-22 20:26:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skvernelis Sveiko kopija, vos pamatau jau ne pyktis, bet juokas ima.   ATSAKYTI
Je 2019-12-23 13:15:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Je ,akys iššoko gal po daugybės reformų gimdymo. Ar baugu, bral?  
uteniškis 2019-12-21 12:08:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau,Skverneliui laikas pailsėti ir rūpintis savo sveikata,o su valdiškais darbais bus kam pasirūpinti,brač.    ATSAKYTI
Pastaba 2019-12-21 10:39:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pastaba.Bielinis,kaip taisyklė,pamalonina valdančiąją daugumą.Kokia,įdomu, jam iš tos taisyklės "nauda"?   ATSAKYTI
mokytoja 2019-12-20 20:43:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dekui Skverneliui ir Karbauskiui uz ju padarytus darbus. Pagaliau sujudinta korupcijos pelke teisesaugoje, padidejo pencijos, vaiko pinigai. O chaosa kelia koncervatoriai, tiesiog atvirai tyciojasi is valstieciu ir musu Lietuvos zmoniu.   ATSAKYTI
79078049 2019-12-20 19:35:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dėkoju S.Skverneliui už puikų vadovavimą. Mes paprasti žmonės jį palaikome.Duok dieve jam sveikatos. Kkonservatoriai tik kenkia Lietuvos žmonėms.Jų vadovavimo darbai aiškūs: uždaryti du bankai,sumažinti visiems viešo sektoriaus darbuotojams atlyginimsi neteisėtai apvogti pensininkai.kiek jų iškeliavo anapilin. Taip ir liko apvogti. Kaip jiems negėda ,kritikuoja kitus ,o patys ką darė. Jokios moralės.   ATSAKYTI
Jolita 2019-12-22 20:01:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu visu 100% ,orasantiems blogus komentarus ,verciau oasirupinti savimi ir savo artimaisiais, o tai neduok Dieve!  
Jola 2019-12-20 09:39:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sveikatos ir pirmyn šaunuolis.Mažiau klausyt tų konservų suėdė pensininkų pinigus ir dar ten kioksi šlykštu žiūrėti į Lansbergį tegu pažiūri į savo Mortą iš kur ji tokia bagota .   ATSAKYTI
stribas 2019-12-20 08:43:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
tokiam premjerui vietą ant kelio su mento lazdele   ATSAKYTI
Arunas 2019-12-20 07:16:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kaleime jo vieta   ATSAKYTI
Ryta 2019-12-19 16:34:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tegul zmogelis pasiima grupe ir gydosi, ko cia smaukosi ligotas, toki grupes usimerkia gauna, tik zmonys sergantys tikrai, nepaeinatys su lazdele vaikštantys atima grupe ir paraso 70% darbingas, na cia tokem ligonui marijampole paliegusem per 5 min atima grupe trečią 55% darbingumo padaro 70%,o kad gimine to ligonio, brolis, broliene uosve, ir da trys buvę bendradarbei, 10 metu is marijampoles neygalumo komisijos pirkogrupes ir ne kikia tem 3čia,antra, o marijampoles tokiu sveiku ligoniu pirkusiu grupes šimtai. Todel is tikro ligonio ir atima grupe, kad ja sveikam atiduoti, jug reikia kažkaip islyginti, skaičių. Dabar sake jai neygalumo komisijose korucija grupem prekiaujama tai invalidam penciju nemokes. Tai ne ligonei prekiauja grupem, velniop panaikinkit tas neygalumo komisijas jug vistiek ministerija tikrina tas gydytoju sveikatos pazymas ir nebus jokiu alhogoliku samulaiciu komisijo kur prisigeria dauzo kaviniu langu ir grupem prekiauja ligonis nekaltas kad susirgo☹️☹️☹️   ATSAKYTI
Patarejes 2019-12-19 15:55:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Sauliau eik į globos namus o pagyvent ome mergų yra ......    ATSAKYTI
juozas 2019-12-19 15:52:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Didžiuojamės ir dėkojame už nuveiktus darbus, tokio ministro pirmininko seniai lietuvoje reikėjo. Nebūtų Lietuva praskolinta konservatorių, pensijos sumažintos o atlyginimai toje pačioje vietoje. Sveikatos ir ištvermės, tai ka padarėte su valstiečiais tik dabar mes eiliniai žmonės jaučiame ir jausime, ne tik dėl padidintų pensijų, vaiko pinigų, bet ir tvarkos valstybinėse įmonėse. kuriose klestėjo korupcija ir švogerių valdymas. R.Karbauskis ir tik Jūs galite Lietuvą padaryti gerovės šalimi, i kurią vaikai išvykę į Vokietiją, laukia kas bus kituose rinkimuose ir tiki kad pratęsite darbus ir jie grįš Lietuvon tai pat.   ATSAKYTI
tai 2019-12-20 08:37:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
vel su apsauginiais gerumo komentara pavyko sukurti-smegeneliu nebepurto asfaltu vaziuojant.....  
klaipėda 2019-12-19 15:45:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
kai partijų lyderiai reitingų apačioje,tai kokia partija belaimėtų,jie į premjero postą neturi ką siųsti,todėl ir vėl gali būti Skvernelis,jeigu jam leis sveikata,vis tiek laimės kairiosios partijos,jeigu laimės konservai tai ir vėl sėdės opozicijoje,nes su tokia rėksnių komanda nepadirbs nei viena partija,jeigu jie norėtų reitingus pagerinti su Šimonyte,tai jau praeitas etapas,2008m ilgai žmonės neužmirš,tuo labiau,kad ir dabar ji dirba tik turtingajai Lietuvos pusei   ATSAKYTI
Erika 2019-12-19 15:38:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kur eis pasitraukęs, anksti dar ant sofutės teliką žiūrėti.   ATSAKYTI
Juozas 2019-12-29 10:06:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Policijoje sandelininku bus  
Jone 2019-12-19 15:38:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Kaip varnai laukia - gal kas kris.Sekmes musu premjerui.Svarbu sveikti.    ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
Padavėja (nuotr. 123rf.com)
Kada lietuviai gyvens taip oriai kaip Vakarų Europos šalių gyventojai? Lietuvos banko duomenimis, mūsų šalis pavyzdingai stiebiasi link Europos Sąjungos vidurkio, tačiau ...
Gimdymas namuose (nuotr. stop kadras)
Jau beveik metai, kai gimdymas namuose Lietuvoje laikomas legaliu. Tačiau tokio – legalaus gimdymo namuose – per metus šalyje nebuvo nė vieno, mat gimdyme dalyvauti ...
(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Socialiniame tinkle plintantis įrašas apie netikėtai planuoto donoro nesulaukusią moterį išjudino diskusiją – ko verta donoro kortelė, jei artimųjų valia yra viršesnė? Laukusi ...
Vaikus užauginę panevėžiečiai išsiruošė į kelionę aplink pasaulį (nuotr. stop kadras)
Parduoti namus, mesti darbą, ilgam palikti artimuosius ir išsiruošti į kelionę ilgiems metams aplink pasaulį ryžtis galėtų ne kiekvienas. Bet panevėžiečiai sutuoktiniai Sutkai, ...
Darbas (nuotr. stop kadras)
Lietuvių kompanija dirbanti ne penkias kaip visi, o keturias dienas per savaitę negali atsidžiaugti rezultatais. Pelnas stabiliai auga, idėjų sugeneruojama daugiau nei ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų