Valdantiesiems valstiečiams išbandymų metas – reikia ne tik priimti biudžetą, bet ir atlaikyti didžiulį spaudimą, nes pažadų primaitinti mokytojai ir medikai piketuoja, žada streikuoti dėl mažų atlyginimų. O prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį paragino trauktis susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių.

Ramūnas Karbauskis tiesioginės transliacijos tv3.lt metu sakė, kad ministras J. Narkevičius turėtų pergyventi dėl nepasitikėjimo iš premjero, bet tokio nėra. Jis taip pat tikino, kad vyksta puolimas prieš Lenkų rinkimų akciją. Esą dabar vykstanti puolimo akcija yra organizuota iš vieno centro, gerai apgalvota ir sisteminė. Akcijos tikslas, pasak R. Karbauskio, suirutė valstybėje, biudžeto nepriėmimas

Palaiko ministrą

„Ministrui dėl darbo pretenzijų nėra keliama“, – sakė R. Karbauskis. Valstiečių lyderis tikino, kad ministras J. Narkevičius ėmėsi daryti tai, ko nedarė ankstesnė ministerijos vadovybė, nes pasikeitimai yra būtini.

„Uždarinėja masiškai pašto skyrius [pašto administracija], nori atsikratyti centriniais paštais“, – sprendimais, kurie esą buvo priimti anksčiau dirbusios susisiekimo ministerijos vadovybės,  piktinosi R. Karbauskis.

REKLAMA

Valstiečių lyderis sakė, kad jie neužsiiminėja kaltinimais [opozicijai], bet kai ministrui J. Narkevičiui keliami neskaidrumo klausimai, esą jis gaudė žuvis su tinklais, tada tai kelia nuostabą. „Jis į sodybą atvažiuoja, kaip svečias. Ką tai neskaidrumas? Neskaidrumas, kad dukra atvažiuoja į Seimo viešbutį?“, – ministrą gynė R. Karbauskis. Politikas aiškino, kad skaidrumo klausimai bus nagrinėjami Seimo etikos ir procedūrų komisijoje, bet tai nėra priežastis atstatydinti ministrą.

R. Karbauskis kalbėdamas tiesioginio eterio metu dar kartą patikino, kad už ministrus atsako premjeras. „Jei prezidentas reaguoja į viešą erdvę ir argumentų, kurių mums neužtenka, jam užtenka, tai yra jo nuomonė“, – sakė R. Karbauskis, aiškindamas, kad konflikto su prezidentu nėra, o J. Narkevičiumi premjeras esą pasitiki. Politikas tikino, kad tokių ir panašių „puolimų“ valstiečiai matė jau ne vieną, todėl taip lengvai nepasiduos. 

Lenkų rinkimų akcijos nariai, pasak valstiečių lyderio, yra puolami pirmą kartą. Komentuodamas koalicijos partnerių padėti sakė R. Karbauskis, jis piktinosi žiniasklaidos elgesiu, aiškino, kad tai – gerai suplanuota akcija norint destabilizuoti situaciją prieš biudžeto priėmimą. „Sekė žurnalistai [politiko sūnų šalia Seimo viešbučio]. Kas iš to, ką mes dabar apkaltą skelbsime?“, – žiniasklaidos ir opozicijos veikla skundėsi R. Karbauskis.

Politikas taip pat tikino, kad viskas su koalicija yra tvarkoje, biudžetas bus priimtas. „Nemanau, kad blogai, kad žmonės eina į piketus, tai gerai, tai demokratija. Bet išvadas reikia daryti po to, kai mes priimsime biudžetą.<..> Šiandien aš esu optimistas, matai Vyriausybės ir mūsų pastangas, kad tas biudžetas būtų subalansuotas“, – kalbėjo valstiečių lyderis.

REKLAMA

Kalbės su piketuojančiais 

Politikas taip pat kalbėjo apie piketuojančius ir nepatenkintus mokytojus, ūkininkus bei vežėjus. Jis aiškino, kad visais bus pasirūpinta ir tereikia palaukti biudžeto priėmimo, kuris, pasak R. Karbauskio, bus subalansuotas. 

„Visais jais bus pasirūpinta maksimaliai, kiek tai leis valstybė“, – sakė R. Karbauskis apie protestuojančius žmones. Jis kartojo, kad nė vienam žmogui pajamos nesumažės, o pensijos, tarkime, padidės stipriai. Jis padidėjimą žadėjo nuo sausio pirmos, bet išmokėjimo kompensavimas bus nuo liepos pradžios. Pensijos, anot R. Karbauskio, turėtų padidėti apie 33 eurais. O vaiko pinigai nuo kitų metų pradžios jau bus 60 eurų, nuo vasaros vidurio situacija turėtų dar gerėti. Užsiminė jis ir apie ūkininkų protestus, kuriuos, leido suvokti, jis supranta. 

„Mes turime suprasti, kad Lietuvos ūkininkai konkuruoja su Europos Sąjungos (ES) ūkininkais, kuriems tos lengvatos taikomos, dar jei gauna mažesnes išmokas nei kiti ūkininkai ES. Jie [ūkininkai] neturi daugiau lengvatų, nei turi jų konkurentai kitose šalyse. <..> Tie kryžiai, kuriuos laukuose statėsi, jie nebus tikrovė, mes nežlugdysime tos verslo srities, kaip ir kitų verslo sričių“, – apie ūkininkus kalbėjo R. Karbauskis, sakydamas, kad pernai ūkininkams tris kartus padidėjo pajamų mokesčiai. Jis aiškino, kad ūkininkai yra šmeižiami ir žeminami būtent todėl, kad jis pats [ R. Karbauskis] yra Seime. 

Valdančiųjų lyderis taip pat tikino, kad visų kaimyninių šalių ūkininkai gyvena geriau, nei lietuviai, nes gauna daugiau pajamų.

REKLAMA

Kalbėdamas apie biudžeto surinkimą ir galimą bankų bei prekybos centrų apmokestinimą R. Karbauskis atskleidė, kad susitikinėjo su prekybos tinklų ir bankų asociacijų atstovais.

„Pasakiau, kad tokie pareiškimai nuvilia [bauginimas, kad padidės įmokos]. <..> Atsakymas toks, kad jie to mokesčio nenori, jie teisis dėl to, gal duos į teismą. <..> Iš Švedijos gavau atsakymus, jie rodo, kad tokių pareiškimų, kaip čia sakė asociacija, nepalaiko. Sako, kad viską reikia vertinti, mes irgi norime viską vertinti“, – sakė R. Karbauskis, paaiškinęs, kad štai prekybos tinklų asociacija valdžiai negrasino, o žadėjo kitaip spręsti problemas, gal didinti atlyginimus darbuotojams. 

Jis taip pat tikino, kad jei bankai kažkaip kitaip norėtų prisidėtų prie valstybės gerovės, jie gali tai daryti, nebūtinai tai turi būti per mokesčius. 

Šią savaitę naujais mokesčiais nepatenkinti ūkininkai į gatves išriedėjo su traktoriais. O kur dar vežėjai, kurie irgi reikalauja nekelti mokesčių. Valdantieji desperatiškai ieško būdų, kaip subalansuoti biudžetą ir atrodo, kad sulaukę streikų, valstiečiai labiausiai apmokestins vidurinę klasę.

Tad kaip valstiečiams pavyks suvaldyti piketuojančią Lietuvą, kalbame su valstiečių frakcijos ir partijos vadovu Ramūnu Karbauskiu.

Prezidentas nepasitiki Narkevičiumi

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda per patarėją ketvirtadienį pranešė manantis, kad susisiekimo ministras J. Narkevičius turėtų trauktis iš savo posto.

J. Narkevičius per kelias paskutines savaites spėjo įklimpti į ne vieną skandalą. Jis kaltintas valgęs už valstybinių įmonių pinigus Dubajuje ir Minske, dukterį apgyvendinęs Seimo viešbutyje, galimai brakonieriavęs ežere Trakuose ir keistomis aplinkybėmis atleidęs „Lietuvos pašto“ valdybą.

REKLAMA

„Prezidentas ministrui davė savaitę išspręsti jį lydinčias asmenines problemas, terminas baigėsi. <...> Prezidentas nebegali pasitikėti ministru ir mano, kad jis privalo trauktis“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje prezidentūroje sakė šalies vadovo patarėjas Povilas Mačiulis. 

Atsakydamas į klausimą, apie kitokią Ramūno Karbauskio nuomonę šiuo klausimu, prezidento patarėjas aiškino, jog šalies vadovas tikisi, kad: „valdančiajai koalicijai užteks sveiko proto, kad valstybė netaptų vieno netinkamai dirbančio ministro įkaite“.

Tiesa, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis ketvirtadienį aiškino, kad susisiekimo ministrui nėra pagrindo trauktis. Esą puolimas prieš ministrą yra siekimas sužlugdyti Lenkų rinkimų akciją, kuri yra viena iš koalicijos partnerių. 

Tuo metu premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas portalui tv3.lt patvirtino, kad situaciją dėl ministro pakomentuos pats premjeras, kai tik baigsis jos laikinas nedarbingumas, besitęsiantis ir ketvirtadienį.

Susisiekimo ministras J. Narkevičius teigia, kad sprendimą dėl likimo pareigose priims po konsultacijų su partija ir premjeru.

Nepasitenkinimas kilo dėl J. Narkevičiaus veiklos, jam gresia interpeliacijos.

QQQ
2019-11-28 14:05:14
Reikalingas visuotinis streikas. Nevykėlio Karbauskio šaika lauk iš seimo.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
. 2019-12-21 05:16:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mokytojų atlyginimai yra priklausomi nuo savivaldybių, Švietimo ministerijos negebėjimo mažinti nereikalingus etatus ministerijoje bei švietimo įstaigose.Reikia įvesti centralizuotą įstaigų valdymą ir sujungimą, nereikės 4 pavaduotojų, direktorių švietimo įstaigose bei kitų nereikalingų etatų. Galės mažinti mokinių skaičių klasėse iki 17, pradines klases iškeltų iš darželių į mokyklas.Centralizuotą valdymą vykdytų švietimo skyriai! Mokytojai turintys pilną pamokų krūvį, tegul nesiskundžia !
Piketai ir streikai yra politika, situacijos nepagerins.Reikia ieškoti vidinių biudžeto resursų! Vykdyti švietimo politiką.Gaila, kad Švietimo ministras neatleido V.Mažeikos, o įdarbino ministerijoje, interesų konfliktas ! V.Mažeika buvo Kauno m. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas, kuris nevykdė švietimo politikos, įdarbintas ministerijoje, nežinia kur jo darbo vieta ir ką vekia?
Sėkmės ir sveikatos valdantiesiems žaliesiems ! Tik jų dėka yra didinamos pensijos!
Sveikatos visiems už gerus 2019 m. pokyčius mažinant socialinę atskirtį!   ATSAKYTI
Rinkėjas 2019-12-19 18:07:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip Karabasas gali atleisi patlaižuną ,kuris vygdo jo paliepimus.Karabasui kvailiai naudingesni, negu mastantys ministrai.   ATSAKYTI
Ne ūkininkas 2019-11-29 21:52:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
A ko jis čia stebisi nebūtų seime jo ir panašių į jį nebebūtų tokio cirko.Eik lauk su kvailių svita.Leisk Lietuvai atsigauti   ATSAKYTI
Pilietis 2019-11-29 14:32:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kuo greičiau vyti lauk iš seimo visus “Karbauskinius” ir jiems pritariančius, nes per tas visas jų priimamas nesąmones Lietuvėlė visai sužlugs... Pas mus Karbauskis ir Veryga jau kaip keiksmažodžiai...    ATSAKYTI
Arvydas 2019-11-29 11:16:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nemeskime visa kalte Karbauskui ir sitai valdziai.Grybauskaite kiek metu valde nustakeno Lietuva kiek uz laivo nuoma vien moketi reikia o kur dar uz kaliniu laikima kur Lietuvai priteise milijonus sumoket reikia dare o visi tylejot tik pusdurnis gali patiket kad Karbauskas visur kaltas protaujanti neveikia straipniuksciai kaip sakant prapaganda .Susimastykit pagaliau prisiminkit viska .    ATSAKYTI
Atsakymas 2019-11-29 21:54:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va tu vienas pusdurnis ir esi nemaišyk piršto su tuo kas kelnėse  
Atsk. 2019-11-29 21:56:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Va tu tas protaujantis kuris proto neturi.Nemaišyk piršto su tuo kas kelnėse  
Jonas 2019-11-28 19:48:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visi blogi bet?Prie visų partijų,niekas nei piršto nekišo prie mūsų šventų miškų,o šitiems profams nieko švento nėra.Ponui Karbauskiui tai tik tylėt.Pirmučiausia savo zil 130 pakeisk į jariuką.   ATSAKYTI
lietuvis 2019-11-28 16:23:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kam jūsų ''visuotinas'' streikas, jei buvo visuotini rinkimai, dabartinius valdančiuosius išrinko tauta ,( išskyrus konservatorius), TODĖL yra aišku, kad tauta konservatoriais nepasitiki .   ATSAKYTI
As 2019-11-28 18:47:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Vieninteliai Konservatoriai dirba Lietuvos labui  
Gintaras 2019-11-28 15:37:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuva negali būti laisva, nes nuo viduramžių ji grimzta į liūną tik savo ponų godumo dėka ir net šimtmečiai to nepakeičia, tai partijų keitimas tuo labiau nieko neduos. Išbandėme visas ir nieko gero. Latviai, estai visada geriau gyveno, buvo raštingesni ir labiau išprusę, savus labiau gerbė. O pas mus tai visada mėšlas, visais laikais buvo ir bus. Perleiskime Ukrainai savo šalį, ar Lenkijai, o gal ir Rusija paimtų. Nes patys savo ponais būti nemokame ir negalime.   ATSAKYTI
Vaclovas 2019-11-28 19:18:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tapti Ukrainos, Lenkijos ar Rusijos vasalais nereikia, geriau Lietuva taptų 51-a JAV valstija ar, pavyzdžiui, Vokietijos protektoratu.   
Mes 2019-11-28 15:21:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Turim giminių Lenkijoje ir, kaip čia kai kas teigia, jog puolami, kiršinami, žeminami lenkai, tai NETIESA. Priešingai- patys lenkų frakcijos nariai kiršina ir žemina savus lenkus. Gėda dėl tokių lenkų: kaip jų vadas, dabartinis godus, gobšus apsirijėlis ministras su savo dukra Karolina, seimūnas su savo pasileidėliu sūnumi. Gėda. Gaila, labai gaila, jog pakliuvo į tą nenaudėlìų sąrašą ir Rita Tamašūnienė. Būtent jie žemina lenkų tautą.
Bet... ir mūsų beveik VISI vadai, vadukai neverti pagarbos. Įžūliai meluoja, keičia bobas, kaip pasmirdusias kojines, išvertę akis tik gina save, savuosius, priima sau palankius įstatymus, grobia žemes pakrantes miškus. Visai nesirūpina žmonėmis ir Lietuvos gerove. Gaila. Liūdna. Tragiška. Tiesiog jų "dėka" Lietuva virsta nemalonia šalimi.   ATSAKYTI
KESTAS 2019-11-28 14:57:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
NE KARBAUSKO JEGOM GAMTA SUTVARKYS KAIP IR RUSKIUS   ATSAKYTI
Streikai yra pažangos ir demokratijos ro 2019-11-28 14:51:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Prie senos valdžios žmonės iš vis neturėjo jokių lūkesčių .. kol per žiniasklaida rodydavo kokio Užspaskiho nuotykius, MG baltic koncernas (kuris ir valdo žiniasklaidą) su valdžia ramiai sukdavo "varkes" , o žmonės masiškai dėdavosi lagaminus ir traukdavo į Anglijos fabrikus.. dabartinė valdžia bent šiek tiek įneša valstybėje gyvybės ir vilties, todėl ir atsiranda ir daug lūkesčių


   ATSAKYTI
Sigita 2019-11-28 14:44:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Cirkas išvyko ,klounai paliko    ATSAKYTI
Regina 2019-11-28 14:24:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Turbūt vienas Karbauskis valdo visą seimūnų gvardiją valiooooooooooooo, dar jūms niekšai negana baigiat Tėvynę iššvaistyti   ATSAKYTI
Vaclovas 2019-11-28 19:22:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tėvynę iššvaistė daugiau kaip 25 metus Lietuvą pakaitomis valdę konservatoriai ir vadinamieji socdemai   
2019-11-28 14:18:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Lauk tą visą šutve,nejaugi nėra kam suvaldyti tą gaidį Karbauskį   ATSAKYTI
joo 2019-11-28 14:14:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
senai reikejo kolukiecius vyti karviu ganyti , o ne sali valdyti   ATSAKYTI
Vaclovas 2019-11-28 14:17:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Pasiilgot "gerų" valdytojų konservantų?  
QQQ 2019-11-28 14:05:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Reikalingas visuotinis streikas. Nevykėlio Karbauskio šaika lauk iš seimo.    ATSAKYTI

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
STT  (nuotr. Fotodiena.lt)
Giminystės ar draugystės ryšiai tarp dirbančiųjų vienoje įstaigoje savaime nėra blogai, tačiau apie juos turi būti žinoma sprendimų priėmėjams, teigia Specialiųjų tyrimų ...
Žvakutės (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvos rašytojų sąjunga su giliu liūdesiu praneša, kad vasario 16 dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė rašytojas Petras Naraškevičius. Su Velioniu galima bus atsisveikinti ...
Stumbrai (nuotr. Fotobankas)
Pašilių stumbryne praėjusią savaitę nugaišęs stumbriukas – sausio pradžioje Utenos rajono savivaldybės tarybos nario „valstiečio“ Jono Slapšinsko nušautos stumbrės jauniklis. ...
Aurelijus Veryga (nuotr. stop kadras)
Koronavirusas vis dar nesustabdytas, apsikrėtusių žmonių vis dar auga, mirčių taip pat. Pakeitus skaičiavimo metodiką, skaičiai paaugo dar daugiau. Neseniai su Europos Sąjungos ...
Bankomatas (Fotobankas)
Pastaruoju metu stringančios didžiausių šalyje komercinių bankų „Swedbank“ ir SEB elektroninės mokėjimo sistemos turi neigiamos įtakos pasitikėjimui visa finansų sistema, todėl ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų