Virginijus Sinkevičius. Alga nėra esminis dalykas, kodėl noriu tapti eurokomisaru

Virginijus Sinkevičius jau gali būti ramus dėl karjeros Briuselyje – Seimas pritarė, kad ministras savo portfelį iškeistų į eurokomisaro postą. Sinkevičius greičiausiai bus jauniausias komisaras Europos Komisijos istorijoje. Tad opozicija piktinasi, kad siunčiamas toks nepatyręs politikas. Tačiau valdantieji sako, kad metas ir jaunimui patikėti ne tik įtakingas, bet ir dosniai apmokamas pareigas.

Kokius logistinius galvosūkius dabar sprendžia kaip per sviestą patvirtintas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius ir kaip jis pats reaguoja į kritiką dėl amžiaus – pokalbis „Dienos komentare“.

Jūsų kandidatūrą Seimas patvirtino tarsi per sviestą. Opozicija irgi balsavo už jus. Tai ką pažadėjote jai, kad už jus balsuotų?

Aš manau, kad tai buvo natūralus politinis procesas, kuriame buvo ir balsavusių prieš, ir susilaikiusių. Bet, be jokios abejonės, man, kaip Lietuvos deleguojamam atstovui, svarbu kuo platesnis palaikymas.

Iš karto po jūsų kandidatūros patvirtinimo Saulius Skvernelis, išėjęs pasikalbėti su žurnalistais, džiaugėsi, kad nepriklausomybės vaikas, jaunuolis gali laimėti. Ar jūsų neerzina amžiaus pabrėžimas?

REKLAMA

Aš didžiuojuosi, kad esu nepriklausomos Lietuvos vaikas. Manau, kad ir tie komentarai šiandien yra labai simboliški, nes pradedame minėti Baltijos kelio 30-metį.

Aš tikrai niekada nepykstu. Amžiaus aš pakeisti negaliu. O kai pereina temos prie dalykinių pokalbių – viskas susidėlioja į savo vietas.

Kalbant apie vaikus – laukiate šeimos pagausėjimo. Netrukus galite tapti eurokomisaru. Kraustysitės su šeima į Briuselį? Ar esate pagalvojęs apie tai?

Mes detaliai su žmona nesame apie tai kalbėję. Bet penkerius metus be šeimos gyventi aš negalėčiau. Nes bus šeimos pagausėjimas – ir žmonai reikės pagalbos. Ir tai tikrai bus dar vienas iššūkis, nes mūsų sūnus nėra toks didelis – jam dar tik treji metai.

Bet iššūkis bus tikriausiai ir tėvystės, kada reikės suderinti pareigas su šeiminiais reikalais – kad vaikai matytų tėvą, reikės daug keliauti?

Sudėtinga pasakyti. Ministro darbas irgi yra labai imlus laikui, todėl savaitgalius atiduoti šeimai, suplanuoti juos sunku. Vakarai dėl darbo laiko, deja, būna labai trumpi, bet stengiamės juos leisti kartu.

Eurokomisaro pozicija, jei jus patvirtins, ji jums bus nauja. Ar klausite patarimų buvusių eurokomisarų – Algirdo Šemetos, Vytenio Povilo Andriukaičio?

Būtinai. Su ponu Šemeta dar neteko kalbėtis, turiu jo kontaktus, bet, kiek žinau, jis dabar Ukrainoje.

Bet su dabartiniu eurokomisaru ponu Andriukaičiu visai neseniai buvome susitikę, bendravome beveik dvi valandas, išsamiai viską papasakojo, pasidalijo patirtimi. Ir jam esu labai dėkingas už tą pagalbą. Ir manau, kad, jei jis nieko prieš, aš dar jį ne kartą patrukdysiu ir prašysiu patarimų.

Ar buvo patarimų, kurie labai įstrigo?

Kiekvienas patarimas labai svarbus. Juos išgirsti iš žmogaus, kuris pakankamai sėkmingai atliko tą darbą, labai svarbu.


Rašyti komentarą...
T
Taip
2019-08-23 19:45:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu alga būtų penki šimtai keturiasdešimt kiuru minimumas tokį sinkevicei neitu aš manau ir nedziugautu ir. nesakytu alga nėra esminis dalykas !!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų